از متخصصین این دسته کمک بگیرید
تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام
1 نظر | ثبت نظر
نظرات
شهاب فیت
ساقدوش بار
نفیس کاران(دنیته)
وینه چوب بنرF
1399/3/5

جکوزی خانگی و یک آب تنی هیجان انگیز در منزل!

واژه جکوزی خانگی را حتما در آگهی‌های خرید و اجاره خانه دیده‌اید. این‌که یک آپارتمان در حمامش جکوزی داشته باشد، به عنوان یکی از امکانات لوکس و جدید برای خانه‌های امروزی مطرح می‌شود و کسانی که قصد ارتقا و بازسازی حمام خود را هم دارند برای گرفتن حس بهتر از حمام کردن تمایل دارند که قل‌قل آب را روی پوست‌شان تجربه کنند. همین الآن که این حس را به ذهن‌تان می‌آورید حتما یاد تجربه‌تان در جکوزی استخرهای عمومی می‌افتید؛ واقعا خوب نیست این حس را هر وفت خواستید در منزل خودتان تجربه کنید؟ اگر آن‌قدر قانع شده‌اید که می‌خواهید جکوزی خانگی برای خودتان بخرید، بهتر است راهنمای خریدش را در ادامه بخوانید.


پارس چوب فدک
طراحی متفاوت جکوزی

جکوزی خانگی چیست؟

شبیه وان است. شاید هنوز می‌کنید جکوزی فقط مختص استخرهای عمومی سطح شهر است و اصلا جکوزی خانگی دیگر چیست. جکوزی‌‌های خانگی، محفظه‌هایی شبیه وان‌های معمولی هستند که در سیستم داخلی خود پمپ‌های پرقدرت برای رانش آب، تغییر دما یا تسویه آن دارند.

اجزای جکوزی خانگی چیست؟

 • شیر آلات و  لوله های هدایت‌کننده
 • موتور یا پمپ اصلی
 • نازل های خروجی و چاهک خروج آب
 •  تجهیزات اضافی شامل پنل‌های بغل و جلو جکوزی، شاسی وان، زیر سری، جت‌ها، پمپ هوادهی یا Blower و سیستم حافظ جانتجهیزات حمام داتیس
تجهیزات حمام داتیس
تجهیزات حمام داتیس
وان جکوزی داتیس

فواید جکوزی خانگی چیست؟

 • ماساژ آبی: فشار بالای آب در جکوزی خانگی باعث ماساژ عضلات هنگام استحمام می‌شود
 • رفع استرس: گرمای و فشار آب تنش‌های عضلانی را از بین می‌برد و به شما حس آرامش می‌دهد.
 • رفع درد: اگر کمردرد یا دردهای عضلانی، استخوانی یا ستون مهره‌ای دارید، استحمام در جکوزی، دردهای‌تان را از بین می‌برد.
 • شادی و حس خوب: بعد از یک روز کاری سخت یا برای شاد کردن کودکان می‌‌توانید از جکوزی خانگی خودتان استفاده کنید و حس بهتری بگیرید.

باورهای غلط درباره معایب جکوزی

آیا برق‌گرفتگی از معایب جکوزی خانگی است؟

 • خیر. استفاده از جکوزی خانگی خطر برق‌گرفتگی ندارد. در سال‌های اخیر استفاده از سیستم محافظ جان این خطر را به صفر رسانده است.

آیا جکوزی خانگی مصرف مبلغ قبض آب را بالا می‌برد؟

 • خیر استفاده از جکوزی نه تنها مصرف آب را افزایش نمی‌دهد بلکه سبب صرفه‌جویی آب هم می‌شود. یعنی اگر شما زیر دوش حمام کنید ممکن است حدود 200 لیتر آب هدر دهید در حالی‌که طی  استحمام در جکوزی خانگی تنها حدود 60 لیتر آب مصرف می‌شود.

نام‌‌های دیگر جکوزی خانگی را هم یاد بگیر.

 • حوض آب چرخان
 • وان حمام آب گرم چرخان

محل نصب جکوزی خانگی را بگو.

کجا نصبش کنیم؟ جکوزی خانگی را می‌توانید در حمام نصب کنید یا اگر در ساختمان یا واحد شخصی‌تان استخر دارید، سفارش دهید کنار استخر برای‌تان یک جکوزی هم طراحی کنند. با این برای این‌که بهتر بفهمید این وسیله حال خوب‌کن را برای کجای خانه سفارش دهید، در ادامه مطلب برای‌تان با جزئیات کامل توضیح داده‌ایم که جکوزی خانگی به درد کدام بخش‌های خانه می‌خورد؛ از آپارتمان نقلی تا یک ویلای لوکس.


شیرآلات بهداشتی ساختمانی تنسر
شیرآلات بهداشتی ساختمانی تنسر

قبل از هر چیز ببنید جکوزی را برای چه خانه‌ای می‌خواهید؟

 1. آپارتمان کوچک، متوسط یا بزرگ؟
 2. برج قدیمی؟ برج لوکس جدید؟
 3. خانه ویلایی؟ ویلای لوکس جدید؟


دکوراسیون خشت طلایى
جکوزی آپارتمانی در دکوراسیون حمام

جکوزی خانگی داخل ساختمان

 • آپارتمان تا 150 متری: مسلما اگر در یک آپارتمان زیر 150 متر زندگی می‌کنید باید یک واحد جکوزی کوچک را سفارش دهید و در حمام‌تان نصب کنید و دیگر سراغ انواع پرجزئیات آن نروید. در یک آپارتمان زیر150 متر 1-3 سرویس بهداشتی وجود دارد که در بهترین حالت حمام مستر روم آن حداکثر 10 متر مربع است. بنابراین قدرت طراحی و ایده پردازی، خیلی بالایی ندارید و می‌‌توان برای حمام‌های عادی یک جکوزی خانگی در سایز وان سفارش داد. برای مستر روم هم می‌توانید با کمک طراح داخلی یک جکوزی که در نهایت 5-6 متر مربع را اشغال کند را تهیه کنید.
 • آپارتمان بالای 150 متری: در صورتی که فیلم‌های مختلف ترکیه‌ای یا هالیوودی شما را به خرید جکوزی خانگی واداشته است یا در اینستاگرام حمام‌های لوکس را لایک می‌کنید و خودتان هم آپارتمانی بزرگ دارید، می‌توانید به کمک یک طراح داخلی برای حمام مستر روم یا سایر حمام‌های منزل‌تان انواع دیزاین‌های لوکس جکوزی را پیاده سازید.


شرکت نوآوران نوید آینده
شرکت نوآوران نوید آینده
شرکت نوآوران نوید آینده
وان حمام شرکت نوآوران نوید آینده

 • جکوزی خانگی مشترک: اگر ساختمان شما استخر دارد می‌توانید برای این بخش مشترک، جکوزی هم سفارش دهید که چون فضای بیشتری موجود است؛ مسلما می‌توانید انواع بزرگتر را در طراحی بگنجانید.
 • خانه قدیمی یا جدید؟ اگر قصد بازسازی یا ارتقا سرویس بهداشتی را دارید حتما با کمک طراح داخلی‌تان باید به زیرساخت‌های خانه قدیمی توجه کنید که لوله‌کشب و نصب کاشی‌ها به چه شکل است و نصب جکوزی خانگی جدید با ویژگی‌های خانه شما سازگار است یا خیر. اگر هم واحد‌تان در حال ساخت است می‌‌توانید هنگام ساخت طراحی جکوزی را هم در نظر بگیرید.

در هر صورت چه در برج باشید چه در یک ساختمان معمولی هنگام افزود یک جکوزی خانگی دلخواه به سیستم لوله‌کشی ساختمان توجه کنید تا مشکلی برای همسایه‌ها ایجاد نشود که مجبور باشید به آنها غرامت پرداخت کنید.


پارس چوب فدک
ترمووود در طراحی جکوزی


جکوزی خانگی خارج ساختمان

 • حیاط خانه ویلایی: اگر یک خانه ویلایی با دید محدود از طرف همسایه‌ها دارید می‌توانید زیر طاقی پارکینگ یا در طراحی حیاط، به فکر طراحی یک جکوزی خانگی شیک هم باشید. این جکوزی‌ها گنجایش بیشتری دارند و می‌توان انواع 4 نفره و بیشتر را هم سفارش داد.
 • تراس یا روف گاردن برج: حتما لازم نیست ویلا داشته باشید تا جکوزی با گنجایش بالا سفارش دهید. در انواع پنت‌هاوس یا روف گاردن هم می‌توان جکوزی‌های بزرگ را طراحی کرد. برای  این منظور باید با کمک طراح داخلی زیرساخت‌های تاسیساتی روف‌گاردن یا تراس‌تان را بررسی کنید، سپس یک طراحی دقیق برای جکوزی خانگی سفارش دهید.


جکوزی ایران
جکوزی ایران


شیرآلات بهداشتی ساختمانی تنسر
شیرآلات بهداشتی ساختمانی تنسر

 

انواع جکوزی خانگی را بشناسید.

همین که وارد بازار لوازم استخر و سرویس بهداشتی شوید، می‌بیننید که تنوع جکوزی خانگی بسیار بالاست و شرکت‌ها انواع جکوزی را با طرح‌ها و کاربردهای گوناگون عرضه می‌کنند.

گنجایش جکوزی خانگی

طبق مطالبی که در بالا گفتیم، باید ببنید جکوزی خانگی را برای کجا می‌خواهید، سپس گنجایش آن را انتخاب کنید.

 • جکوزی یک نفره
 • جکوزی دو نفره
 • جکوزی 4 نفره
 • جکوزی 6 نفره
 • جکوزی 8 نفره


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو

قیمت جکوزی خانگی به نسبت گنجایش

 • قیمت وان جکوزی یک نفره: از 1 میلیون و 200 هزار تا 20 میلیون و 900 هزار تومان 
 • قیمت وان جکوزی دو نفره: از 6 میلیون و 700 هزار تا 25 میلیون و 550 هزار تومان 
 • قیمت جکوزی چند نفره: از 9 تا 35 میلیون تومان


جکوزی ایران
جکوزی 4 نفره - پروژه مسکونی هفت آسمان - اصفهان

انواع مدل جکوزی خانگی

جکوزی خانگی به دلیل داشتن تجهیزات داخلی پمپ و دمای آب و همچنین وجود شیر آلات و پشتی برای تکیه دادن،باید برای وضعیت طراحی حمام شما مناسب باشد. مثلا هنگام خرید جکوزی فروشنده از شما می‌پرسد:

 • جکوزی کنج می‌خواهی یا چپ و راستی؟
 • جکوزی طراحی شیشه می‌خواهی یا تمام چینی؟
 • جکوزی مستطیل می‌خواهید یا گرد یا اصلا بیضی؟
 • فقط وان جکوزی را می‌خواهی یا الحاقات جکوزی را هم می‌خری؟


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو

نکات مهم نصب جکوزی خانگی

 1. مدل جکوزی: هر دو مدل جکوزی مستقل و جکوزی طراحی شده بر روی سکو، برای نصب چالش هایی دارند. بیشتر جکوزی ها، دارای پمپ آب، یک سیستم گرمایشی یا یک سیستم هوایی هستند. قبل از نصب هر کدام از این سیستم ها یا وان، اول آنها را امتحان کنید تا اگر نشتی دارند یا تجهیزات پرتاب آب کار نمی‌کند، متوجه شوید.
 2. سیستم فنی: با اضافه کردن سیستم های لوکس پرتاب آب، چالش بیشتری در نصب خواهید داشت. حباب ها و گرما به بخار در هوای حمام اضافه می کنند، پس باید از رنگ با کیفیت و سیستم تهویه ی مناسب استفاده کنید. وان هایی تهیه کنید که سیستم پرتاب آب شان دارای امکان خود تمیز شوندگی بعد از هر بار استفاده باشد.
 3. جکوزی مستقل : اغلب به بست هایی نیاز دارند تا از تکان خوردن آنها با وزن اضافی جلوگیری شود. چون بست ها روی کف تمام شده با پیچ و مهره های بزرگ نصب می شوند، بسیار مهم است که محل دقیق سیم ها و لوله ها را بدانید.
 4. سیستم نورپردازی: این جکوزی دارای سیستم پرتاب آب و نورپردازی است که باید در قبال آن پول بیشتری پرداخت کنید و همچنین ببینید، سایر سیستمهای حباب های هوا، گرم کننده برای گرم نگه داشتن آب، سیستم تمیز کننده و پد کنترل آن درست کار میکنند. این امکانات همگی عالی هستند اما باید قبل از نصب امتحان شوند.
 5. شیرآلات: قبل از نصب شیر دستی به محل و جهت نشستن خود در وان دقت کنید. ضمنا هنگام خرید، راست دست بودن یا چپ دست بودن کاربر را نیز در نظر بگیرید.


جکوزی ایران
جکوزی 6 نفره گرد

 • جکوزی مستقل کامل با الحاقات: وقتی یک جکوزی خانگی مستقل کامل را تهیه می‌کنید، لازم است کل آن تشکیلات را یک‌جا و با دقت به کف محل مورد نظر پیچ کنید. در این موارد گاهی محل منبع آبی جکوزی برای شما مشکل درست می‌کند که قبل از خرید به آن توجه داشته باشید.
 • وان جکوزی و نصب مجزای الحاقات: اگر طراحی به خصوصی مد نظرتان است و خیلی علاقمند به تصاویر ژورنالی و اینستاگرامی هستید، معمولا باید وان مورد نظر و مدل دلخواه‌تان را به فروشنده یا تامین‌کننده جکوزی خانگی سفارش دهید، سپس الحاقات و تجهیزات لازم آن را به طور مجزا طراحی کنید و به طور مجزا سفارش دهید. در مرحله بعدی نصاب باید این تجهیزات را به درستی برای جکوزی خانگی شما سر جای‌شان نصب کند.


بهترین مارک جکوزی خانگی کدام است؟

در بازار تجهیزات سرویس بهداشتی ایران این 10 مارک جکوزی خانگی را به شما معرفی می‌کنند:

 1. جکوزی خانگی شاینی: مدل‌های ترکیبی با شیشه و کنج را در این برند می‌توانید با قیمت 3 تا 12 میلیون پیدا می‌کنید. 
 2. جکوزی خانگی ریتون: تنوع محصولات این شرکت زیاد است و انواع مدل‌های ثابت و الحاقی تک نفره و دونفره با طراحی موازی را می‌فروشد، قیمت از 3 تا 13 میلیون تومان.
 3. جکوزی خانگی فارس وان: محصولات فارس وان کیفیت خوبی دارند و برای آپارتمان‌های کوچک مناسب اند.حدود قیمت از 2 تا 7 میلیون تومان.
 4. جکوزی خانگی پرشین استاندارد: این برند جکوزی‌های خانگی با آپشن‌های مختلف روز دنیا را با قیمت 5 تا 18 میلیون تومان عرضه می‌کند.
 5. جکوزی خانگی داتیس: مدل‌های گرد جکوزی خانگی داتیس با تجهیزات جانبی زیبا برای آپارتمان‌های لوکس عالی است و قیمتی بین 2 تا 7 میلیون تومان دارد.
 6. جکوزی خانگی زرین آب: شرکت جکوزی زرین آب مدل‌های خانگی ساده و متنوعی را عرضه را در حدود 2 تا 5 میلیون عرضه می‌کند.
 7. جکوزی خانگی ایران: محصولات این شرکت برای طراحی فضای طروف گاردن و حیاط عالی هستند و دور آنها طراحی چوبی دارد. حدود قیمت 4 تا 13 میلیون تومان.
 8. جکوزی خانگی هوم بیس: محصولات این شرکت تجهیزات محتلفی دارند و قیمت آنها از 13 میلیون به بالاست.
 9. جکوزی خانگی تنسر:محصولات تنسر کیفیت مطلوبی دارند و رده قیمتی جکوزی خانگی 1-2 نفره بین 3 تا 9 میلیون تومان است.
 10. جکوزی خانگی باداب: تجهیزات و متریال این جکوزی خانگی بسیار باکیفیت است و قیمت آن حدود 6 تا 12 میلیون تومان تمام میشود.

عکس جکوزی خانگی در منازل ایرانی:

برای دریافت تصور ذهنی بهتر درباره نمای جکوزی خانگی این تصاویر را با دقت ببینید:


گروه صنعتی باداب
گروه صنعتی باداب


استودیو طراحی معماری کوروش رفیعی
استودیو طراحی معماری کوروش رفیعی


تجهیزات حمام داتیس
تجهیزات حمام داتیس
تجهیزات حمام داتیس
اتاق سونا و جکوزی


فارس وان
ساخت جکوزی و وان


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو


آماتیس
وان و جکوزی

کدام مدل جکوزی خانگی برای ما بهتره؟

لطفا در فروشگاه‌ها چنین سوالی نپرسید. درست است که فروشنده باید با این پرسش به خوبی شما را راهنمایی کند اما به دلیل ماهیت لوکس جکوزی خانگی و قیمت تقریبا بالای آن ممکن است فروشنده بخواهد، خرید نوع جنسی که خودش دارد را به شما القا کند و در خرید گول بخورید.

چاره چیست؟ اول از همه نکاتی که در این راهنمای خرید جکوزی خانگی به شما گفتیم را خوب به خاطر بسپارید؛ سپس برای اطلاعات بیشتر از ثبت درخواست چیدانه کمک بگیرید.

مطالب پیشنهادی:

 

نویسنده : یاسمین ثریا
نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون
کسب پیشنهادی

مطالب پیشنهادی
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام
1399/3/5

جکوزی خانگی و یک آب تنی هیجان انگیز در منزل!

واژه جکوزی خانگی را حتما در آگهی‌های خرید و اجاره خانه دیده‌اید. این‌که یک آپارتمان در حمامش جکوزی داشته باشد، به عنوان یکی از امکانات لوکس و جدید برای خانه‌های امروزی مطرح می‌شود و کسانی که قصد ارتقا و بازسازی حمام خود را هم دارند برای گرفتن حس بهتر از حمام کردن تمایل دارند که قل‌قل آب را روی پوست‌شان تجربه کنند. همین الآن که این حس را به ذهن‌تان می‌آورید حتما یاد تجربه‌تان در جکوزی استخرهای عمومی می‌افتید؛ واقعا خوب نیست این حس را هر وفت خواستید در منزل خودتان تجربه کنید؟ اگر آن‌قدر قانع شده‌اید که می‌خواهید جکوزی خانگی برای خودتان بخرید، بهتر است راهنمای خریدش را در ادامه بخوانید.


پارس چوب فدک
طراحی متفاوت جکوزی

جکوزی خانگی چیست؟

شبیه وان است. شاید هنوز می‌کنید جکوزی فقط مختص استخرهای عمومی سطح شهر است و اصلا جکوزی خانگی دیگر چیست. جکوزی‌‌های خانگی، محفظه‌هایی شبیه وان‌های معمولی هستند که در سیستم داخلی خود پمپ‌های پرقدرت برای رانش آب، تغییر دما یا تسویه آن دارند.

اجزای جکوزی خانگی چیست؟

 • شیر آلات و  لوله های هدایت‌کننده
 • موتور یا پمپ اصلی
 • نازل های خروجی و چاهک خروج آب
 •  تجهیزات اضافی شامل پنل‌های بغل و جلو جکوزی، شاسی وان، زیر سری، جت‌ها، پمپ هوادهی یا Blower و سیستم حافظ جانتجهیزات حمام داتیس
تجهیزات حمام داتیس
تجهیزات حمام داتیس
وان جکوزی داتیس

فواید جکوزی خانگی چیست؟

 • ماساژ آبی: فشار بالای آب در جکوزی خانگی باعث ماساژ عضلات هنگام استحمام می‌شود
 • رفع استرس: گرمای و فشار آب تنش‌های عضلانی را از بین می‌برد و به شما حس آرامش می‌دهد.
 • رفع درد: اگر کمردرد یا دردهای عضلانی، استخوانی یا ستون مهره‌ای دارید، استحمام در جکوزی، دردهای‌تان را از بین می‌برد.
 • شادی و حس خوب: بعد از یک روز کاری سخت یا برای شاد کردن کودکان می‌‌توانید از جکوزی خانگی خودتان استفاده کنید و حس بهتری بگیرید.

باورهای غلط درباره معایب جکوزی

آیا برق‌گرفتگی از معایب جکوزی خانگی است؟

 • خیر. استفاده از جکوزی خانگی خطر برق‌گرفتگی ندارد. در سال‌های اخیر استفاده از سیستم محافظ جان این خطر را به صفر رسانده است.

آیا جکوزی خانگی مصرف مبلغ قبض آب را بالا می‌برد؟

 • خیر استفاده از جکوزی نه تنها مصرف آب را افزایش نمی‌دهد بلکه سبب صرفه‌جویی آب هم می‌شود. یعنی اگر شما زیر دوش حمام کنید ممکن است حدود 200 لیتر آب هدر دهید در حالی‌که طی  استحمام در جکوزی خانگی تنها حدود 60 لیتر آب مصرف می‌شود.

نام‌‌های دیگر جکوزی خانگی را هم یاد بگیر.

 • حوض آب چرخان
 • وان حمام آب گرم چرخان

محل نصب جکوزی خانگی را بگو.

کجا نصبش کنیم؟ جکوزی خانگی را می‌توانید در حمام نصب کنید یا اگر در ساختمان یا واحد شخصی‌تان استخر دارید، سفارش دهید کنار استخر برای‌تان یک جکوزی هم طراحی کنند. با این برای این‌که بهتر بفهمید این وسیله حال خوب‌کن را برای کجای خانه سفارش دهید، در ادامه مطلب برای‌تان با جزئیات کامل توضیح داده‌ایم که جکوزی خانگی به درد کدام بخش‌های خانه می‌خورد؛ از آپارتمان نقلی تا یک ویلای لوکس.


شیرآلات بهداشتی ساختمانی تنسر
شیرآلات بهداشتی ساختمانی تنسر

قبل از هر چیز ببنید جکوزی را برای چه خانه‌ای می‌خواهید؟

 1. آپارتمان کوچک، متوسط یا بزرگ؟
 2. برج قدیمی؟ برج لوکس جدید؟
 3. خانه ویلایی؟ ویلای لوکس جدید؟


دکوراسیون خشت طلایى
جکوزی آپارتمانی در دکوراسیون حمام

جکوزی خانگی داخل ساختمان

 • آپارتمان تا 150 متری: مسلما اگر در یک آپارتمان زیر 150 متر زندگی می‌کنید باید یک واحد جکوزی کوچک را سفارش دهید و در حمام‌تان نصب کنید و دیگر سراغ انواع پرجزئیات آن نروید. در یک آپارتمان زیر150 متر 1-3 سرویس بهداشتی وجود دارد که در بهترین حالت حمام مستر روم آن حداکثر 10 متر مربع است. بنابراین قدرت طراحی و ایده پردازی، خیلی بالایی ندارید و می‌‌توان برای حمام‌های عادی یک جکوزی خانگی در سایز وان سفارش داد. برای مستر روم هم می‌توانید با کمک طراح داخلی یک جکوزی که در نهایت 5-6 متر مربع را اشغال کند را تهیه کنید.
 • آپارتمان بالای 150 متری: در صورتی که فیلم‌های مختلف ترکیه‌ای یا هالیوودی شما را به خرید جکوزی خانگی واداشته است یا در اینستاگرام حمام‌های لوکس را لایک می‌کنید و خودتان هم آپارتمانی بزرگ دارید، می‌توانید به کمک یک طراح داخلی برای حمام مستر روم یا سایر حمام‌های منزل‌تان انواع دیزاین‌های لوکس جکوزی را پیاده سازید.


شرکت نوآوران نوید آینده
شرکت نوآوران نوید آینده
شرکت نوآوران نوید آینده
وان حمام شرکت نوآوران نوید آینده

 • جکوزی خانگی مشترک: اگر ساختمان شما استخر دارد می‌توانید برای این بخش مشترک، جکوزی هم سفارش دهید که چون فضای بیشتری موجود است؛ مسلما می‌توانید انواع بزرگتر را در طراحی بگنجانید.
 • خانه قدیمی یا جدید؟ اگر قصد بازسازی یا ارتقا سرویس بهداشتی را دارید حتما با کمک طراح داخلی‌تان باید به زیرساخت‌های خانه قدیمی توجه کنید که لوله‌کشب و نصب کاشی‌ها به چه شکل است و نصب جکوزی خانگی جدید با ویژگی‌های خانه شما سازگار است یا خیر. اگر هم واحد‌تان در حال ساخت است می‌‌توانید هنگام ساخت طراحی جکوزی را هم در نظر بگیرید.

در هر صورت چه در برج باشید چه در یک ساختمان معمولی هنگام افزود یک جکوزی خانگی دلخواه به سیستم لوله‌کشی ساختمان توجه کنید تا مشکلی برای همسایه‌ها ایجاد نشود که مجبور باشید به آنها غرامت پرداخت کنید.


پارس چوب فدک
ترمووود در طراحی جکوزی


جکوزی خانگی خارج ساختمان

 • حیاط خانه ویلایی: اگر یک خانه ویلایی با دید محدود از طرف همسایه‌ها دارید می‌توانید زیر طاقی پارکینگ یا در طراحی حیاط، به فکر طراحی یک جکوزی خانگی شیک هم باشید. این جکوزی‌ها گنجایش بیشتری دارند و می‌توان انواع 4 نفره و بیشتر را هم سفارش داد.
 • تراس یا روف گاردن برج: حتما لازم نیست ویلا داشته باشید تا جکوزی با گنجایش بالا سفارش دهید. در انواع پنت‌هاوس یا روف گاردن هم می‌توان جکوزی‌های بزرگ را طراحی کرد. برای  این منظور باید با کمک طراح داخلی زیرساخت‌های تاسیساتی روف‌گاردن یا تراس‌تان را بررسی کنید، سپس یک طراحی دقیق برای جکوزی خانگی سفارش دهید.


جکوزی ایران
جکوزی ایران


شیرآلات بهداشتی ساختمانی تنسر
شیرآلات بهداشتی ساختمانی تنسر

 

انواع جکوزی خانگی را بشناسید.

همین که وارد بازار لوازم استخر و سرویس بهداشتی شوید، می‌بیننید که تنوع جکوزی خانگی بسیار بالاست و شرکت‌ها انواع جکوزی را با طرح‌ها و کاربردهای گوناگون عرضه می‌کنند.

گنجایش جکوزی خانگی

طبق مطالبی که در بالا گفتیم، باید ببنید جکوزی خانگی را برای کجا می‌خواهید، سپس گنجایش آن را انتخاب کنید.

 • جکوزی یک نفره
 • جکوزی دو نفره
 • جکوزی 4 نفره
 • جکوزی 6 نفره
 • جکوزی 8 نفره


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو

قیمت جکوزی خانگی به نسبت گنجایش

 • قیمت وان جکوزی یک نفره: از 1 میلیون و 200 هزار تا 20 میلیون و 900 هزار تومان 
 • قیمت وان جکوزی دو نفره: از 6 میلیون و 700 هزار تا 25 میلیون و 550 هزار تومان 
 • قیمت جکوزی چند نفره: از 9 تا 35 میلیون تومان


جکوزی ایران
جکوزی 4 نفره - پروژه مسکونی هفت آسمان - اصفهان

انواع مدل جکوزی خانگی

جکوزی خانگی به دلیل داشتن تجهیزات داخلی پمپ و دمای آب و همچنین وجود شیر آلات و پشتی برای تکیه دادن،باید برای وضعیت طراحی حمام شما مناسب باشد. مثلا هنگام خرید جکوزی فروشنده از شما می‌پرسد:

 • جکوزی کنج می‌خواهی یا چپ و راستی؟
 • جکوزی طراحی شیشه می‌خواهی یا تمام چینی؟
 • جکوزی مستطیل می‌خواهید یا گرد یا اصلا بیضی؟
 • فقط وان جکوزی را می‌خواهی یا الحاقات جکوزی را هم می‌خری؟


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو

نکات مهم نصب جکوزی خانگی

 1. مدل جکوزی: هر دو مدل جکوزی مستقل و جکوزی طراحی شده بر روی سکو، برای نصب چالش هایی دارند. بیشتر جکوزی ها، دارای پمپ آب، یک سیستم گرمایشی یا یک سیستم هوایی هستند. قبل از نصب هر کدام از این سیستم ها یا وان، اول آنها را امتحان کنید تا اگر نشتی دارند یا تجهیزات پرتاب آب کار نمی‌کند، متوجه شوید.
 2. سیستم فنی: با اضافه کردن سیستم های لوکس پرتاب آب، چالش بیشتری در نصب خواهید داشت. حباب ها و گرما به بخار در هوای حمام اضافه می کنند، پس باید از رنگ با کیفیت و سیستم تهویه ی مناسب استفاده کنید. وان هایی تهیه کنید که سیستم پرتاب آب شان دارای امکان خود تمیز شوندگی بعد از هر بار استفاده باشد.
 3. جکوزی مستقل : اغلب به بست هایی نیاز دارند تا از تکان خوردن آنها با وزن اضافی جلوگیری شود. چون بست ها روی کف تمام شده با پیچ و مهره های بزرگ نصب می شوند، بسیار مهم است که محل دقیق سیم ها و لوله ها را بدانید.
 4. سیستم نورپردازی: این جکوزی دارای سیستم پرتاب آب و نورپردازی است که باید در قبال آن پول بیشتری پرداخت کنید و همچنین ببینید، سایر سیستمهای حباب های هوا، گرم کننده برای گرم نگه داشتن آب، سیستم تمیز کننده و پد کنترل آن درست کار میکنند. این امکانات همگی عالی هستند اما باید قبل از نصب امتحان شوند.
 5. شیرآلات: قبل از نصب شیر دستی به محل و جهت نشستن خود در وان دقت کنید. ضمنا هنگام خرید، راست دست بودن یا چپ دست بودن کاربر را نیز در نظر بگیرید.


جکوزی ایران
جکوزی 6 نفره گرد

 • جکوزی مستقل کامل با الحاقات: وقتی یک جکوزی خانگی مستقل کامل را تهیه می‌کنید، لازم است کل آن تشکیلات را یک‌جا و با دقت به کف محل مورد نظر پیچ کنید. در این موارد گاهی محل منبع آبی جکوزی برای شما مشکل درست می‌کند که قبل از خرید به آن توجه داشته باشید.
 • وان جکوزی و نصب مجزای الحاقات: اگر طراحی به خصوصی مد نظرتان است و خیلی علاقمند به تصاویر ژورنالی و اینستاگرامی هستید، معمولا باید وان مورد نظر و مدل دلخواه‌تان را به فروشنده یا تامین‌کننده جکوزی خانگی سفارش دهید، سپس الحاقات و تجهیزات لازم آن را به طور مجزا طراحی کنید و به طور مجزا سفارش دهید. در مرحله بعدی نصاب باید این تجهیزات را به درستی برای جکوزی خانگی شما سر جای‌شان نصب کند.


بهترین مارک جکوزی خانگی کدام است؟

در بازار تجهیزات سرویس بهداشتی ایران این 10 مارک جکوزی خانگی را به شما معرفی می‌کنند:

 1. جکوزی خانگی شاینی: مدل‌های ترکیبی با شیشه و کنج را در این برند می‌توانید با قیمت 3 تا 12 میلیون پیدا می‌کنید. 
 2. جکوزی خانگی ریتون: تنوع محصولات این شرکت زیاد است و انواع مدل‌های ثابت و الحاقی تک نفره و دونفره با طراحی موازی را می‌فروشد، قیمت از 3 تا 13 میلیون تومان.
 3. جکوزی خانگی فارس وان: محصولات فارس وان کیفیت خوبی دارند و برای آپارتمان‌های کوچک مناسب اند.حدود قیمت از 2 تا 7 میلیون تومان.
 4. جکوزی خانگی پرشین استاندارد: این برند جکوزی‌های خانگی با آپشن‌های مختلف روز دنیا را با قیمت 5 تا 18 میلیون تومان عرضه می‌کند.
 5. جکوزی خانگی داتیس: مدل‌های گرد جکوزی خانگی داتیس با تجهیزات جانبی زیبا برای آپارتمان‌های لوکس عالی است و قیمتی بین 2 تا 7 میلیون تومان دارد.
 6. جکوزی خانگی زرین آب: شرکت جکوزی زرین آب مدل‌های خانگی ساده و متنوعی را عرضه را در حدود 2 تا 5 میلیون عرضه می‌کند.
 7. جکوزی خانگی ایران: محصولات این شرکت برای طراحی فضای طروف گاردن و حیاط عالی هستند و دور آنها طراحی چوبی دارد. حدود قیمت 4 تا 13 میلیون تومان.
 8. جکوزی خانگی هوم بیس: محصولات این شرکت تجهیزات محتلفی دارند و قیمت آنها از 13 میلیون به بالاست.
 9. جکوزی خانگی تنسر:محصولات تنسر کیفیت مطلوبی دارند و رده قیمتی جکوزی خانگی 1-2 نفره بین 3 تا 9 میلیون تومان است.
 10. جکوزی خانگی باداب: تجهیزات و متریال این جکوزی خانگی بسیار باکیفیت است و قیمت آن حدود 6 تا 12 میلیون تومان تمام میشود.

عکس جکوزی خانگی در منازل ایرانی:

برای دریافت تصور ذهنی بهتر درباره نمای جکوزی خانگی این تصاویر را با دقت ببینید:


گروه صنعتی باداب
گروه صنعتی باداب


استودیو طراحی معماری کوروش رفیعی
استودیو طراحی معماری کوروش رفیعی


تجهیزات حمام داتیس
تجهیزات حمام داتیس
تجهیزات حمام داتیس
اتاق سونا و جکوزی


فارس وان
ساخت جکوزی و وان


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو


تجهیزات بهداشتی کارنو
تجهیزات بهداشتی کارنو


آماتیس
وان و جکوزی

کدام مدل جکوزی خانگی برای ما بهتره؟

لطفا در فروشگاه‌ها چنین سوالی نپرسید. درست است که فروشنده باید با این پرسش به خوبی شما را راهنمایی کند اما به دلیل ماهیت لوکس جکوزی خانگی و قیمت تقریبا بالای آن ممکن است فروشنده بخواهد، خرید نوع جنسی که خودش دارد را به شما القا کند و در خرید گول بخورید.

چاره چیست؟ اول از همه نکاتی که در این راهنمای خرید جکوزی خانگی به شما گفتیم را خوب به خاطر بسپارید؛ سپس برای اطلاعات بیشتر از ثبت درخواست چیدانه کمک بگیرید.

مطالب پیشنهادی:

 


...
نویسنده : یاسمین ثریا
نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون
مینیاتور
کسب و کارهای پیشنهادی

مطالب پیشنهادی

خانمان هوگونیک
هوگونیک خانمان
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
logo-samandehi

چیدانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال شرکت های معرفی شده ندارد. قبل از اقدام به خرید کالا یا خدمات اطمینان کافی را حاصل نمایید.

کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به چیدانه است و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت چیدانه حتی با ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

Copyright 2020. Chidaneh.com. All Rights Reserved

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

چیدانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال شرکت های معرفی شده ندارد. قبل از اقدام به خرید کالا یا خدمات اطمینان کافی را حاصل نمایید.


کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به چیدانه است و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت چیدانه حتی با ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

Copyright 2020. Chidaneh.com. All Rights Reserved

دوم