.

تزیین آشپزخانه: 13 ترفند ساده برای تزیینات آشپزخانه شیک + عکس

تزیین و زیبایی بخش‌های مختلف خانه هنر و سلیقه شما را نشان می‌دهد. تزیین آشپزخانه هم به‌عنوان یکی از فضاهای مهم خانه اهمیت زیادی دارد. با کمی خلاقیت و ابتکار و آشنایی ایده‌های جدید و متنوع تزیین می‌توانید بسیار ساده و حتی با هزینه کم دکوراسیون آشپزخانه خود را از یکنواختی خارج کرده و فضایی زیبا و جذاب در خانه ایجاد کنید. در مطالب قبلی به طور مفصل راجع به دکوراسیون آشپزخانه صحبت کردیم در این مطلب از چیدانه می‌خواهیم به بررسی تمامی ایده‌های تزیین آشپزخانه ساده و شیک بپردازیم. شما هم اگر مایلید با تزیین آشپزخانه خود فضایی دلنشین و زیبا در خانه ایجاد کنید با ما همراه باشید…

تزیینات آشپزخانه
وسایل تزیینی

کاربرد انواع وسایل تزیینی آشپزخانه در طراحی دکوراسیون

امروزه دکوراسیون آشپزخانه اهمیت زیادی در زیبایی خانه‌ها دارد. در انتخاب نوع دکوری و تزیین آشپزخانه سلیقه صاحب خانه اهمیت بالایی دارد اما در عین حال باید اصول و سبک دکوراسیون هم در نظر گرفته شود. برای مثال نباید در استفاده از وسایل تزیینی آشپزخانه زیاده‌روی کرد یا برای انتخاب رنگ‌ بهتر است از رنگ‌های مکمل استفاده کنید و اگر در دکوراسیون رنگ‌های سرد به‌کار رفته از طیف رنگ‌های گرم برای دکوری و تزیین آشپزخانه استفاده کنید.

وسایل تزیینی آشپزخانه

وسایل تزیینی آشپزخانه با توجه به سبک خانه در طرح‌های سنتی و مدرن موجود هستند. در تزیین آشپزخانه وسایل فانتزی جلوه بیشتری دارند. استفاده از شمع و عود در دکوراسیون آشپزخانه که یکی از اصول فنگ‌شویی است، برای تزیین میز غذاخوری یا اپن مناسب است. می‌توانید برای تزیین آشپزخانه دیوارهای ساده آن را با دیوار کوب تزیین کنید یا با استفاده از گل و گیاه علاوه بر زیبایی و تزیین آشپزخانه، آرامش را مهمان آشپزخانه‌تان کنید.

ایده های تزیین آشپزخانه

ایده‌های کاربردی و جذاب برای تزیین آشپزخانه

انواع ایده‌های جذاب، زیبا و کاربردی برای تزیین آشپزخانه ساده و شیک وجود دارد که با به کار بردن آن‌ها می‌توانید دکور آشپزخانه‌تان را به بهترین شکل ممکن تزیین کنید. این ایده‌ها شامل:

تزیین کابینت

1. تزیین کابینت آشپزخانه

یکی از موارد مهم برای تزیین آشپزخانه، تزیین کابینت‌هاست. شما می‌توانید با تزیین رو و داخل کابینت، آشپزخانه را به زیبایی تزیین کنید. برای مثال درهای تعدادی از کابینت‌ها را بردارید و از شیشه به‌جای در استفاده کنید، داخل کابینت‌ها را رنگ کرده و سرویس‌های زیبای دکوری را در آن قرار دهید، این کار جلوه آشپزخانه شما را چند برابر می‌کند. همین تزیینات کوچک، می‌توانند تغییر مهمی در فضای آشپزخانه ایجاد کنند پس سعی کنید با سلیقه و خلاقیت خود زیباترین فضا را ایجاد کنید.

تزیین با قفسه

2. تزیین آشپزخانه با قفسه

قفسه‌ها تنها برای نگهداری ظروف نیستند بلکه با ظاهری متناسب و زیبا می‌توانند به‌راحتی برای وسایل تزیینی، وسایل کاربردی زیبا یا کتاب‌های آشپزی استفاده شوند. یا اگر فضای ذخیره سازی شما محدود است و آشپزخانه‌ای کوچک دارید، می‌توانید همانطور که در مطلب دکوراسیون آشپزخانه‌ کوچک نیز گفتیم دکور دیوار آشپزخانه خود را با قرار دادن یک یا دو قفسه زیبا و کاربردی کنید.

وسایل ساده
وسایل ساده تزیینی

3. تزیین آشپزخانه با وسایل ساده

با کمی خلاقیت می‌توانید از ساده‌ترین وسایل استفاده کرده و با راهکارهایی ساده و عملی آشپزخانه خود را تزیین کنید. امروز ایده استفاده از وسایل ساده که هزینه زیادی ندارد و به‌راحتی انجام می‌شوند طرفدارهای زیادی دارد. برای مثال می‌توانید از حصیر، نمد یا بافتنی به‌عنوان رومیزی برای میز آشپزخانه یا اپن استفاده کنید. دکوری‌های دست‌ساز که با کمترین هزینه و ساده‌ترین مواد اولیه ساخته می‌شوند را برای تزیین آشپزخانه خود به‌کار برید. با استفاده از شیشه‌های هماهنگ و یک رنگ، وسایل کاربردی آشپزخانه، وسایل تزئینی مخصوص آشپزخانه و شیشه‌های مربا یا ترشی که با تور و روبان و پارچه‌های زیبا تزیین شده‌اند، آشپزخانه خود را به بهترین و ساده‌ترین شکل تزیین کنید.

تزیین با دورریختنی
شیشه دورریختنی

4. تزیین آشپزخانه با وسایل دور ریختنی

در همه خانه‌ها وسایل اضافی دور ریختنی وجود دارد که بهتر است قبل از دور ریختن با کمی خلاقیت و ابتکار زیباترین وسایل تزیینی را برای آشپزخانه خود بسازید. شما می‌توانید با بطری‌های خالی، لامپهای سوخته، سنگ‌های لب ساحل، ظروف یک‌بار مصرف و دیگر وسایل بلااستفاده آشپزخانه خود را تزیین کنید. برای مثال می‌توانید بطری‌های شیشه نوشابه را رنگ کرده و برای گلدان استفاده کنید. این ایده‌های ارزان و زیبا علاوه بر کاهش هزینه‌ها خلاقیت شما را هم نمایش می‌دهد.

مطلب مرتبط: خلاقیت با وسایل بازیافتی، 40 ایده دکوراسیونی!

تزیین با چوبی

5. تزیین آشپزخانه با وسایل چوبی

شما می‌توانید از انواع وسایل شیک و تزیینی چوبی در تزیین آشپزخانه خود استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از شلف‌ یا باکس‌های دیواری چوبی استفاده کرده و وسایل تزیینی یا کاربردی را در آن قرار دهید. یا با استفاده از وسایل تزیینی چون انواع جاشمعی یا ظروف از چوب طبیعی تزیینات زیبا و حس گرمی را به دکوراسیون آشپزخانه خود بیاورید.

تزیین اپن

6. تزیین اپن آشپزخانه با وسایل ساده

یکی از قسمت‌هایی که در دکوراسیون آشپزخانه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، کانتر آشپزخانه است. اپن آشپزخانه معمولا بیشترین دید را از قسمت‌های دیگر خانه دارد و برای تزیین اپن آشپزخانه با وسایل ساده می‌توانید از وسایلی چون انواع اکسسوری، سینی استیل با چند شمع، گلدان‌، دکوری، سبد میوه یا سرویس صبحانه خوری که در کنار تزیین کاربردی هم هست، استفاده کنید.

تزیین با بشقاب
تزیین دیوار

7. تزیین دیوار آشپزخانه با وسایل ساده

معمولا اکثر تزیینات آشپزخانه روی لوازم خانگی و وسایل آشپزی انجام می‌شود و تزیین دیوارها نادیده گرفته می‌شود. اما شما می‌توانید با آثار هنری مثل قاب‌های زیبا یا بشقاب‌های رنگی دیوار آشپزخانه‌تان را به یک اثر هنری جذاب تبدیل کنید، برای تزیین دیوار آشپزخانه آن‌ها را با رنگ‌های متنوع نقاشی کنید یا از انواع دیوارپوش، کاشی‌های چسبی یا سنتی برای دیوارها یا دیوار پشت سینک ظرفشویی استفاده کنید. چراکه دیوار پشت سینک ظرفشویی معمولا در معرض دید است و تاثیر زیادی در تزیین آشپزخانه شما دارد.

مطلب مرتبط: دیوارپوش بین کابینتی، تغییر ارزان دکوراسیون آشپزخانه!

تزیین با پارچه

8. تزیین آشپزخانه با استفاده از پارچه

اگر در آشپزخانه میز یا کانتر دارید می‌توانید با دوخت رومیزی‌های جدید و زیبا و ست کردن آن با پرده و سرویس آشپزخانه زیبایی بیشتری به فضای آشپزخانه دهید. از پارچه‌های گلدار یا طرح‌دار مطابق با سلیقه‌تان برای پرده استفاده کنید و نشاط را به فضای آشپزخانه‌تان بیاورید، حتی می‌توانید خودتان با الگویی ساده و پارچه‌ای زیبا پرده آشپزخانه بدوزید. توجه کنید که به‌کار بردن ابتکار، خلاقیت و کارهای هنری بهترین ایده برای تزیین آشپزخانه است. همچنین برای داشتن آشپزخانه‌ای ایرانی همانطور که در مطلب دکوراسیون آشپزخانه ایرانی نیز به طور کامل شرح دادیم از پارچه‌های با طرح ایرانی چون ترمه برای تزیین آشپزخانه استفاده کنیم.

گیاهان
گیاهان آویزی

9. تزیین آشپزخانه با گل و گیاه

یکی از روش‌های تزیین آشپزخانه ساده و شیک استفاده از گیاهان است. تزیین آشپزخانه با یک گلدان زیبا با گل‌های رنگارنگ حس طراوت و زندگی به فضای آشپزخانه می‌دهد. گلدان‌ را می‌توان پشت پنجره، روی کابینت و کانتر یا در آویز قرار داد. برای این‌کار می‌توانید از گیاهانی که رنگشان هماهنگ با بافت و رنگ دکوراسیون آشپزخانه شماست استفاده کنید یا با انواع بطری، ظروف شیشه‌ای و پلاستیکی گلدان‌های زیبای دست‌ساز بسازید.

بیشتر بخوانید: گیاهان آپارتمانی: معرفی 20 گیاه زینتی همیشه سبز به همراه عکس

دکوری کاربردی

10. دکوری‌های مناسب برای تزیین آشپزخانه

در تزیین آشپزخانه شاید استفاده از دکوری روی صفحه یا کانتر برای فضای عملکردی آن، دست و پا گیر به نظر برسد اما شما می‌توانید با یک دکوری کاربردی‌تر علاوه بر تزیین آشپزخانه از آن استفاده هم بکنید. برای مثال می‌توانید از مجسمه‌های آشپزخانه چون مجسمه جاخلالی، جادستمالی فانتزی، سبد میوه یا سرویس صبحانه‌خوری استفاده کنید.

لوستر در تزیین

11. نقش لوستر در تزیین آشپزخانه

روشنایی در دکوراسیون آشپزخانه اهمیت بالایی دارد. شما هم برای تزیین آشپزخانه خود می‌توانید از لوسترهای زیبا و جذاب مخصوص آشپزخانه که همزمان کاربرد افزایش نوردهی هم دارند استفاده کنید. 

تزیین گاز

12. تزیین آشپزخانه اطراف نقطه کانونی

معمولا اجاق گاز باید کانون توجه در آشپزخانه قرار بگیرد. پس بهتر است تزیین آشپزخانه را اطراف نقطه پخت و پز در نظر بگیرید. می‌توانید برای این‌کار از سرویس‌ قابلمه استفاده کنید یا با سرویس‌های پارچه‌ای کنار اجاق گاز در طرح و رنگ متناسب با فضا، آشپزخانه خود را زیباتر کنید.

تغییر چیدمان ساده

13. تزیین آشپزخانه با تغییر چیدمان

گاه برای تزیین آشپزخانه و تغییر دکوراسیون آن تنها با تغییر چیدمان وسایل می‌توانید زیبایی قابل توجهی ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید وسایل رو یا داخل یک کابینت را با کابینت دیگری تعویض کنید یا وسایلی که استفاده نمی‌کنید را با لوازم کاربردی‌تر جایگزین کنید. یا حتی می توانید از فضای بالای کابینت برای تزیین آشپزخانه استفاده کنید.

مطلب مرتبط: کابینت های کاربردی آشپزخانه، منظم، دردسترس و ایده‌آل!

تزیین آشپزخانه
بطری گلدان

حرف آخر

ایده‌های خلاقانه و زیبا برای تزیین آشپزخانه به‌ویژه برای افراد هنرمند جذاب است. شما می‌توانید با استفاده از اکسسوری‌های مختلف ساده و شیک دکوراسیون آشپزخانه خود را تزیین کنید یا با استفاده از وسایل ساده و دور ریختنی با هزینه کم دکوراسیونی ساده، شیک و زیبا در آشپزخانه خود ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید با کمک انواع وسایل ساده و دور ریختنی، دکوری‌های زیبایی چون آینه، جاشمعی و گلدان بسازید و آشپزخانه‌تان را به بهترین شکل تزیین کنید. در این مطلب با انواع ایده‌های کاربردی، زیبا و جذاب برای تزیین آشپزخانه ساده و شیک آشنا شدید، شما هم می‌توانید با به‌کار بردن این ایده‌ها تغییر فضای دکوراسیون آشپزخانه خود را به بهترین شکل تزیین کنید.

مطالب بیشتر:

نرگس مهردادیان
نویسنده: نرگس مهردادیان

کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مرمت و احیای بناهای تاریخی از دانشگاه معماری و هنر پارس فعالیت در زمینه طراحی معماری، کارهای پژوهشی، تولید محتوا و نویسنده در تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
اشتباهات چیدمان آشپزخانه: این 10 مورد را انجام ندهید!

اشتباهات چیدمان آشپزخانه: این 10 مورد را انجام ندهید!

تزیین آشپزخانه: 13 ترفند ساده برای تزیینات آشپزخانه شیک + عکس

تزیین آشپزخانه: 13 ترفند ساده برای تزیینات آشپزخانه شیک + عکس

 آویز تزیینی آشپزخانه: 14 ایده خلاقانه و ساده

آویز تزیینی آشپزخانه: 14 ایده خلاقانه و ساده

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان مریکس certificate
مبلمان مریکس

مبلمان مریکس

مبلمان لوچیانو certificate
مبلمان لوچیانو

مبلمان لوچیانو

النا هوم certificate
النا هوم

النا هوم

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent