تبلیغات
F فارست
امتیاز: 0.2 0 نظر | ثبت نظر

12 مرداد 1398

سرویس خواب کودک، 40 اتاق خواب که بچه ها ازش بیرون نمیان!

دسته: اتاق کودک

همیشه از زبان روانشناسان و جامعه شناسان این نکته بیان می شود که محیط رشد و پرورش کودک تاثیر بسیاری در شکل گیری شخصیت و کیفیت حضور او در جامعه خواهد گذاشت. خانواده، مدرسه، دانشگاه و .. همه و همه در این راه موثر هستند اما بدون تردید اولین مکانی که به ذهنمان خواهد رسید خانه و دکوراسیون اتاق کودک است. بنابراین تصمیم گرفتم نکاتی را بر اساس 40 نمونه انتخابی به شما یادآوری کنم تا در اولین مرحله بدانید ایده ها، رنگ ها و استانداردها مهم ترین بخش های یک دکوراسیون مناسب برای فرزندانتان هستند و این موارد حتما نباید با هزینه های بسیار بالا انجام بگیرد. بنابراین مطلب امروز را در ادامه ۸ نکته ای که در دکوراسیون اتاق کودک باید به آن توجه کرد با هم بررسی می کنیم.

برای خرید انواع شلف و وسایل چوبی می توانید از شرکت ساج آسا کمک بگیرید:

سرویس خواب اتاق کودک دخترانه

سرویس خواب اتاق کودک دخترانه

همان طور که در مقدمه نیز اشاره کردم، مواردی مانند ایده های دکور اتاف خواب، رنگ ها و ابعاد و اندازه اصولی هستند که در مراحل اول حتما باید در نظر گرفته شوند. از این میان رنگ و تم کلی طراحی دو موردی است که می تواند سرویس خواب اتاف کودک برای دختر و پسر را از یکدیگر تفکیک نماید. البته ناگفته نماند وسایل دیگر مانند مدل کمد، میز آینه، پارچه های به کار رفته برای پرده و روتختی همگی در این دکوراسیون تاثیر زیادی به وجود می آورند. رنگ صورتی از جمله رنگ های مورد استفاده برای اتاق خواب دخترانه است اما می توانید رنگ های دیگر مانند زرد، سبز، طلایی و آبی را هم امتحان کنید.

مطلب پیشنهادی : فنگ شویی اتاق کودک ، چیدمان آرامش بخش

سرویس خواب اتاق کودک دخترانه

شخصیت های کارتونی مورد علاقه دختران برای دکوراسیون و طراحی اتاقشان بسیار ایده آل هستند. بنابراین شما می توانید با در نظر گرفتن یک تم کلی وسایل و سرویس خواب لازم را تهیه نمایید. نکته مهم دیگری که می خواستم به آن اشاره کنم بهره بردن از دیوارها در این طراحی هاست. حتما سعی کنید از وجود آن ها برای تزیین، نصب عروسک ها و استیکرهای مناسب استفاده نمایید. 

مطلب پیشنهادی : طراحی اتاق کودک با تم کارتونی

سرویس خواب اتاق کودک دخترانه

سرویس خواب اتاق کودک دخترانه

سرویس خواب اتاق کودک دخترانه

سرویس خواب اتاق کودک

سرویس خواب اتاق کودک دخترانه

سرویس خواب اتاق کودک پسرانه

پسر بچه ها هم همانند دخترها از شخصیت های کارتونی خوششان می آید و دوست دارند خودشان را در نقش مرد عنکبوتی، بت من و ... ببینند. بنابراین شما می توانید از همین علایق آن ها ایده گرفته و در طراحی اتاق خواب فرزندتان استفاده نمایید. برعکس دخترها، رنگ های آبی، سبز و مشکی بیش تر برای این کودکان در نظر گرفته می شود. در هنگام خرید وسایل باید به ابعاد و اندازه ها دقت بسیار زیادی داشته باشید. این استانداردها بایدبر اساس سن کودک و متناسب با نیازهای او در نظر گرفته شود. به طور مثال ارتفاع تخت، میز و صندلی و حتی وسایل بازی باید به گونه ای باشد که در حین بالا و پایین رفتن خطری را برای او ایجاد نکند.

مطلب پیشنهادی : کفپوش های امن برای اتاق کودک بازیگوش شما

سرویس خواب اتاق کودک پسرانه

سرویس خواب اتاق کودک پسرانه

معمولا برای کودکان با سنین کمتر باید از وسایل با فرم منحنی و گوشه های نرم استفاده شود. گوشه های تیز یک خطر جدی برای کودک شما محسوب می شود و آزادی حرکت او را در اتاق می گیرد. ترجیحا وسایل مورد علاقه اش را در ارتفاع پایین و در دسترسش قرار دهید تا به راحتی بتوانند با آن ها بازی کنند. در دکوراسیون اتاق پسرانه نیز دیوارها را فراموش نکنید و اجازه دهید که رنگ ها و استیکر ها و کارتون ها همه فضا را دربربگیرند. 

مطلب پیشنهادی : شش راز طراحی یک اتاق کودک استثنایی!

چند ترفند برای دکوراسیون اتاق کودک

برخی از رنگ ها هستند که به طور مشترک می توانند هم برای دکوراسیون اتاق خوای دخترانه و هم اتاق خواب پسرانه استفاده شوند. نقره ای، زرد، طلایی و سفید از جمله این رنگ ها هستند و هر کدام زیبایی و جذابیت خاص خود را دارند. بعد از تمام نکاتی که با هم مرور کردیم، یک تذکر مهم وجود دارد و آن این است که دکوراسیون اتاق خواب کودک، بر خلاف سایر فضاهای خانه، باید سرشار از انرژی، رنگ و خلاقیت باشد. تمام لوازم و وسایل بازی که در اختیار کودکتان قرار می دهید باید متناسب با حس کنجکاوی و برای یادگیری او باشد. تخت های دو طبقه، رنگ آمیز یمناسب برای نقاشی کشیدن روی دیوار، درست کردن مخفیگاه و .... همگی راه هایی برای دست یابی به این هدف خواهند بود.

مطلب پیشنهادی : خرید ایده آل برای دکوراسیون اتاق کودک

سرویس خواب اتاق کودک

سرویس خواب اتاق کودک

سرویس خواب اتاق کودک

برای خرید انواع شلف و وسایل چوبی می توانید از شرکت ساج آسا کمک بگیرید:

مباحث در خصوص طراحی برای کودکان بسیار زیاد و البته مهم است. در همین زمینه می توانم تعدادی از مطالب سایت چیدانه را به شما معرفی کنم تا بتوانید به نتیجه بهتر و مناسب تری دست پیدا نمایید:

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن

  • 22828 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 12 مرداد 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173