Chidaneh.com placeholder image

طراحی دکوراسیون داخلی، نکاتی طلایی برای خلق دکوری جذاب!

به قلم: علی صفری

طراحی دکوراسیون داخلی، امروزه به امری ضروری برای آپارتمان‌نشین‌ها و ویلایی‌نشین‌ها تبدیل شده و می‌توان گفت اگر شما تمام وسایل لازم برای زندگی کردن را هم داشته باشید و به دکوراسیون داخلی اهمیت چندانی ندهید، آن مقدار کارایی که وسایل شما دارند دیده نمی‌شود. وسایلی که آن‌ها را در دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنیم علاوه بر زیبایی، کارایی و کیفیت را هم با خود دارند ولی اگر به دکوراسیون و چینش توجه نشود، زیبایی و کارایی محو می‌شوند! همراه چیدانه و آریودیزاین باشید!

chidaneh ad banner

 

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
مبلمان ست Jacoppo
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

طراحی دکوراسیون داخلی، ارکان آن!

در طراحی دکوراسیون داخلی عوامل زیادی دخیل هستند، عواملی که اگر با یکدیگر ارتباط داشته باشند سبب هر چه زیباتر شدن دکور منزل شما می‌شود.

وسایل

اگر قصد تغییر دکوراسیون داخلی خود را دارید ابتدا باید وسایل مور نیاز دکور خود را آنطور که علاقه دارید انتخاب کنید! انتخاب این وسایل همیشه سخت‌ترین مرحله برای خانم‌های خانه‌دار بوده اما اگر به سبک مورد علاقه‌ی خود اشراف داشته باشید، در انتخاب وسایل دکور خود بسیار موفق عمل خواهید کرد!

 • به طور کلی هیچ معیار خاصی برای این وجود ندارد که شما به خاطر رنگ یا جنس وسایلی که دوست دارید، علاقه‌ای به سبک کلاسیک یا مدرن داشته باشید، اگر بخواهیم با توجه به نمونه‌های مرسوم در این مورد اظهار نظر کنیم باید بگوییم که در خانه‌های با متراژ پایین، مثلا استفاده از مبلمان کلاسیک که اغلب حجم بیش‌تری را نسبت به مبلمان مدرن استفاده می‌کنند توصیه نمی‌شود اما شاید مدل‌هایی وجود داشته باشند که در هر متراژی مورد استفاده قرار گیرند.
 • رنگ وسایل برای طراحی دکوراسیون داخلی کاملا سلیقه‌ای است و معیار علاقه‌ی بیش‌تر شما به سبک خاصی نیست!

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون منزل، نکات طلایی در انتخاب و چیدمان مبلمان!

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
مبلمان آریو دیزاین
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

طراحی دکوراسیون داخلی، اجزا!

طراحی دکوراسیون داخلی ملزوماتی دارد که به طور کامل آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

مبلمان

مبلمان عضوی جدایی‌ناپذیر از دکوراسیون داخلی منزل است که  بر اساس درجه‌ی کیفیت آن‌ها که شامل جنس چوب به کار رفته و پارچه‌ی روی کار است، ارزیابی می‌شود. البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که متریال مبلمان در سبک‌های مختلف، متفاوت است! باید به این نکته هم اشاره کرد که مبلمان خوب، ویژگی‌هایی هم دارند که عبارتند از:

 • ارگونومی: با گذشت زمان و بهبود طراحی انواع مبلمان، مسئله‌ی ارگونومی که به معنای مراقبت کردن از ستون فقرات شما یا به طور کلی جلوگیری از هرگونه آسیب یا کوفتگی در اثر استفاده‌ی مداوم از آن می‌باشد اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد.
 • ارتفاع: اگر ارتفاع مبلمان مناسب نباشد، در صورت استفاده‌ی نداوم از آن متوجه ورم کردن پای خود می‌شوید!
 • سختی و نرمی: مبلمان استاندارد نباید خیلی ظریف و نرم و نه خیلی سفت و خشک باشند.

مطلب پیشنهادی: مبلمان کلاسیک ترک، این مدل یه چیز دیگست!

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
مبلمان
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

سبک‌های مبلمان

همانطور که اشاره کردیم، انواع مبلمان، اکثرا دو سبک موجود را پیروی می‌کنند، سبک مدرن و سبک کلاسیک! مبلمان سبک مدرن از لحاظ ظاهری جذابیت‌های خاص خودشان را دارند، به عنوان مثال رنگارنگ هستند، دسته‌های اغلب پهنی دارن، اغلب وزن سبکی دارند و از پارچه‌های پر طرح و نقش در آن‌ها استفاده شده در برابر آن مبلمان کلاسیک در مقایسه با سبک مدرن جای بیش‌تری را اشغال می‌کنند، تجملاتی‌تر هستند، از هنر منبت در آن‌ها استفاده شده و رنگ آن‌ها اغلب طلایی و تیره‌تر از رنگ‌های سبک مدرن است.

 • مبلمان مدرن از متریال خاصی ساخته می‌شوند، متریال استفاده شده در آن‌ها چوب و فلز است که البته اگر به نمونه‌کار‌های گروه آریودیزاین توجه کرده باشید، چوب استفاده شده در یک مبل با کیفیت، چوب راش گرجستان است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و سبب شده در کنار آلومینیوم (در برخی مدل‌ها) وزن نسبتا کم‌تری را در مقایسه با مبل‌های دیگر داشته باشد.
 • مبلمان کلاسیک بر خلاف مبلمان مدرن، جدا از نوع پارچه و طرح و نقش بسیار تجملی آن‌ها، از فلز تهیه نمی‌شود و دسته‌های به نسبت نازک‌تر و چوبی دارند که بر روی آن دسته‌ها هنر منبت به کار رفته که باعث زیبایی هر چه بیش‌تر آن می‌شود.
 • به طور کلی این دو سبک در مبلمان معایب خاصی ندارند چون انتخاب آن‌ها کاملا سلیقه‌ی ساکنین منزل است و مهم این است که مبلمان انتخابی شما به دکوراسیون داخلی منزلتان بیاید یا نه.
 • اگر علاقه دارید از مبلمانی استفاده کنید که تجملاتی باشد، پر طرح و نقش باشد و به نوعی وقار را در فرم خود داشته باشد، مبلمان کلاسیک سلطنتی گزینه‌ی شما خواهد بود، زیرا در این نوع مبلمان از تاج‌ استفاده شده و رنگ اغلب آن‌ها نیز طلایی بوده که همراه با طرح و نقش کلاسیک فراوان، حس جذابی را برای شما به ارمغان می‌آورد!

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
میز و صندلی
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

اکسسوری

باید گفت که اکسسوری‌ها به عنوان مکمل در طراحی دکوراسیون داخلی تلقی می‌شوند، یعنی طراحان دکوراسیون داخلی برای تکمیل کردن دکوراسیون، از اکسسوری‌ها استفاده می‌کنند تا فضای منزل گرم‌تر و جذاب‌تر شود زیرا اکسسوری‌ها به مانند پازل بوده و شخصیت دکوراسیون منزل شما را شکل می‌دهند!

مطلب پیشنهادی: اکسسوری در دکوراسیون، 6ترفند برای دگرگونی خانه!

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
بوفه Christopher Guy
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
عسلی
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

 • کنسول: استفاده از کنسول نکته‌ای جالب را به همراه دارد! شما کنسول را برای مصرف خاصی تهیه می‌کنید اما همیشه کاربرد‌های دیگری هم دارد! مثلا سطح رویه‌ی آن را می‌توانید برای قرار دادن اشیا و اجسام تزئینی استفاده کنید، در عین حال از می‌توانید در داخل آن وسایل شخصی خود را قرار دهید و نکته‌ی مهم‌تر این است که شما می‌توانید در سبک مدرن از کنسول‌هایی بهره بگیرید که بر روی بدنه‌ی آن‌ها آینه تعبیه شده. کنسول‌ها معایب خاصی ندارند اما مهم‌ترین مزایای آن‌ها جمع و جور بودن آن‌هاست و اینکه جنس چوب مرغوبی که در آن به کار گرفته، به عنوان مثال چوب راش گرجستان در نمونه‌ کار‌های گروه آریودیزاین!

مطلب پیشنهادی: میز کنسول، 9ایده برای چیدمان زیباتر!

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
پرده
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
آویز پرده
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
میز و صندلی آریو دیزاین
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

 • پرده: بدون شک آسایش و زندگی در خانه‌ی بدون پرده ممکن نیست! پرده علاوه‌بر جنبه‌ی دکوراتیوی که دارد باعث می‌شود فضای کوچک پنجره‌های منزل شما که شاید متراژ آن پایین باشد، بزرگ‌تر نشان داده شود که در این مورد بیش‌تر از پرده‌هایی استفاده می‌شود که علاوه بر جنس مرغوب آن که در طول زمانی طولانی آسیب نبیند، ارتفاعی زیاد دارند و تا سطح زمین واحد شما می‌رسند که به خودی خود، با عظمت خودش خانه‌ی شما را بزرگ نشان می‌دهد!

مطلب پیشنهادی: مدل پرده جدید، به سلیقه 5بانوی ایرانی!

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
شمعدان ویلاری
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

شمعدانی‌های ویلاری

 • از جذاب‌ترین اکسسوری‌هایی که جنبه‌ی دکوراتیو آن‌ها از کاربد آن‌ها بیش‌تر جلب توجه می‌کند، شمعدانی‌های ویلاری هستند! این نوع شمعدانی‌ها که ارتفاع متفاوتی دارند را می‌توان بر روی کنسول‌ها یا میز‌های عسلی قرار داد.

مطلب پیشنهادی: انتخاب کلاهک آباژو؛ چه کلاهی بر سر آباژورتان بذارید؟

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
مبلمان فلزی آریودیزاین
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

طراحی دکوراسیون داخلی، خانه‌ای مجلل!

همانطور که اشاره کردیم، طراحی دکوراسیون داخلی به مانند پازلی می‌ماند که باید قطعه قطعه‌ی آن را جای درست چید. از سبک دکوراسیون گرفته تا انتخاب لوازم و وسایل شما باید وسایلی را انتخاب کنید که با دکوراسیون داخلی منزل خود ارتباط مستقیم داشته باشد. حال که وسایل مورد نظر خود را انتخاب کردید نوبت به انتخاب اکسسوری‌ها می‌رسد که به عنوان مکمل طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما هستند و هر کدام کاربرد، ویژگی، کیفیت و خصوصیت خاص خودشان را دارند. حال که همه چیز به درستی سر جایش است، چایی دم کنید و از فضای منزل خود، نهایت لذت را ببرید!

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی اصولی، چرا فرم باید تابع عملکرد باشد؟

 

طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین
مبلمان آریودیزاین
طراحی و دکوراسیون داخلی آریودیزاین

آریودیزاین گروپ متخصص طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان (تجاری، مسکونی، اداری) و طراحی و تولید مجموعه کامل عناصر دکوراسیون داخلی، شامل پرده، مبلمان، کاغذ دیواری، کف‌پوش، پارکت و اکسسوار مکمل است. تمامی این تولیدات از بهترین متریال خارجی و بهترین برندهای پارچه دنیا و با بهترین و مجرب ترین کادر حرفه ای ارائه می شوند. تحویل نهایی هر پروژه در آریودیزاین منوط به رضایت مشتری است و کلیه کارهای انجام شده توسط این مجموعه دارای گارانتی است. خدمات پس از فروش (سرویس و شستشو و جابجایی) مستقیما توسط این شرکت انجام می‌گردد. شما می‌توانید نمونه کارهای گروه آریودیزاین را در پروفایلشان مشاهده کنید. 

اینستاگرام چیدانه را دنبال کنید!

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه