طراحی دکوراسیون به همین سادگی!

سبک های دکوراسیون"کمال به دست می آید، نه زمانی که چیزی برای اضافه کردن باقی نمانده باشد، بلکه زمانی که چیزی برای دور انداختن نمانده باشد." - آنتوان دوسنت اگزوپری

چقدر شنیده اید که شخصی آرزوی زندگی ساده تری داشته باشد؟ تقریبا همه ی ما مشتاق ریخت و پاش و درهم ریختگی کمتری هستیم. شاید اولین گام در سر و سامان دادن ریخت و پاش زندگی، پیاده کردن ایده ی «کاهش» در دکوراسیون داخلی باشد. به جای اندیشیدن به اینکه چه چیزهایی می توانیم به یک فضا اضافه کنیم، چرا به این فکر نکنیم که چه چیزهایی را می توان حذف کرد؟ بیایید با چیدانه درباره ی ایده ی «کمتر، بیشتر است» در طراحی دکوراسیون منزل مان صحبت کنیم...

سادگی توجه را جلب می کند!

زندگی با سادگی می تواند از نظر بصری هیجان انگیز و نشاط آور باشد. علاوه بر این، اشیای زیبا در فضاهای غیرپیچیده زیباتر به نظر می رسند. فرانک لوید رایت تعبیری خلاصه دارد: «فضا، تنفس هنر است». گالری ها با نمایش یک اثر هنری خاص در فضایی خالی، از فضای منفی برای برجسته کردن آن اثر استفاده می کنند. شما هم می توانید از این ایده برای درخشش یک صندلی خاص، فرش، تابلو یا هر عنصر دیگری در خانه ی خود استفاده کنید.

این اتاق خواب تقریبا روحانی و برای بسیاری غیرقابل قبول است. صحنه ی دلپذیر آجر ها، تیر ها و تخته ها، مناظر روستایی آرام و تابش آفتاب از پنجره های بلند به تزیین اندکی نیاز دارند (شاید در حد پرده هایی ساده و یک چراغ مطالعه).

سبک مینیمال یکی از ۵ سبک دکوراسیون داخلی که طرفدار سادگی اند می باشد.

سادگی آرامش بخش است!

ممکن است تصور کنید در خانه ای که فعالیت های زیادی انجام می شود، ایجاد فضاهای آرام و بدون ریخت و پاش غیرممکن است. اما در میان همهمه و آشفتگی نیز می توان به آرامش دست یافت. یکی از نقاط خانه را برای پیاده کردن هنر کاهش انتخاب کنید و هر مبلمان و عنصر دکوراتیو دیگری را از آن حذف کنید. حال ببینید وارد شدن به آن فضا از آشوب و غوغای بقیه ی خانه، چقدر سریع ذهن درگیر شما را آرام می کند.

یک حمام خلوت و خالی از وسایل جلب توجه کننده می تواند گوشه ای کوچک از بهشت در خانه ی شما باشد. چند دقیقه قبل از زمان دوش، هر چیزی غیر از حوله های تمیز و یک میز برای نگهداری لوسیون ها و آب میوه ها را از اطراف خود دور کنید و به ذهن تان فرصت دهید در هنگام دوش گرفتن یا خیس خوردن در وان، غرق در افکار خوب شود. شما به راحتی می توانید آپارتمانی فوق‌العاده شیک به سبک مینیمال داشته باشید.

سادگی خلاقیت را بر می انگیزد!

جلوگیری از حواس پرتی توسط اشیا، ذهن را به طور شگفت انگیزی متمرکز می کند. شاید به همین دلیل است که بسیاری از شاهکارها توسط هنرمندان و نویسندگان فقیر در اتاق های زیرشیروانی بدون تجملات، نقاشی یا نوشته شده اند. راستی دکوراسیون اتاق نویسنده های بزرگ را دیده اید؟! پس شما هم جرقه های خلاقیت خود را با فضاهایی بدون مزاحمت های بصری زائد شعله ور کنید.

سادگی تشویش و اضطراب طراح داخلی را کم می کند!

طراحی دکوراسیون یک خانه ی دوست داشتنی یکی از آرزوهای مهم زندگی همه ی ما است. اما برای شروع آن باید متحمل وسواس ها، نگرانی ها و نارضایتی ها شد – انتخاب رنگ اشتباه؛ جا به جا کردن وسایل؛ اضافه کردن وسیله ی جدید و ... . پس بهتر است یاد بگیریم که فقط ضروریات را در دکوراسیون لحاظ کنیم و عقب بنشینیم و لذت ببریم.

به این اندیشیده اید که با طراحی مینی مالیستی خانه ای مناسب مستاجران می توان ایجاد کرد که جا به جایی به منزل جدید را آسان می کند؟

سادگی مقرون به صرفه است!

چند قطعه مبلمان باکیفیت مورد علاقه ی شما، می تواند از خانه ای پر از اشیای کم دوام و عادی که باید زود زود عوض شوند، پیشی گیرد.

سادگی نیاز به مراقبت کمی دارد!

وقتی چیزهای کمتری برای تمیز کردن وجود داشته باشد، زمان خانه داری به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. کف و سطوح را تا جایی که می توانید خالی نگه دارید تا فضای بیشتری برای فعالیت های خانوادگی، مطالعه، خواب، نرمش یا سرگرمی ها فراهم باشد. اتاقی که تنها با یک جاروبرقی و نظافت ساده تمیز می شود، نسبت به فضایی که باید اشیا را جا به جا کرد و سطوح زیادی را تمیز نمود، در مرتبه ی بالاتری قرار می گیرد.

حالا به ما بگویید نظر شما درباره ی سادگی چیست؟ آیا شما هم می خواهید از مزیت های ساده و مینیمال بودن در دکوراسیون منزل تان بهره مند باشید؟ اگر پاسخ تان مثبت است، مطلب راهکارهای سادگی در دکوراسیون را که به زودی منتشر می کنیم از دست ندهید. ما به شما خواهیم گفت چگونه خیلی ساده با ترفندهای دکوراسیون، می توانید ساده باشید!

با سادگی و مینیمالیسم در دکوراسیون بیشتر آشنا شوید:
سادگی در دکوراسیون منزل به سبک لیلا حاتمی
شکوه در طراحی فضای سبز به سبک مینیمال

خانه مینیمال بهاره افشاری در خیابان ظفر تهران
پاسیو ها ی جذاب با طراحی مینیمالستی!
سبکی مناسب برای خانه های کوچک

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
به استفاده از کف کاذب در دکوراسیون منزلتان فکر کرده اید؟

به استفاده از کف کاذب در دکوراسیون منزلتان فکر کرده اید؟

1394/10/29 ادامه مطلب
دکوراسیون مینیمال، دکوراسیونی ساده اما شیک!

دکوراسیون مینیمال، دکوراسیونی ساده اما شیک!

طراحی دکوراسیون به همین سادگی!

طراحی دکوراسیون به همین سادگی!

1394/10/29 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
کابینت و دکور آشپزخانه آفاق چوب certificate
کابینت و دکور آشپزخانه آفاق چوب

کابینت و دکور آشپزخانه آفاق چوب

عایق ساختمانی تهران نانو certificate
عایق ساختمانی تهران نانو

عایق ساختمانی تهران نانو

بازسازی و معماری فلورانس certificate
بازسازی و معماری فلورانس

بازسازی و معماری فلورانس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent