Chidaneh.com placeholder image

باید ها و نباید های چیدن میز غذا خوری در مهمانی ها !

به قلم: تحریریه چیدانه

خانه داری: ما برای میزبانی از مهمان‌ها آماده شدیم. مسئله صندلی های اضافه را حل کردیم و خانه را آماده کردیم. اکنون نوبت آن است که به چیدمان  میز  غذاخوری  بپردازیم تا وقتی مهمانی فرا می رسد بتوانیم بیش‌تر بر روی شادی و کنار مهمان ها بودن تمرکز کنیم تا گل‌ها و سالاد‌ها و چیزهایی از این دست. در این مطلب به نه نکته اشاره می کنیم که به شما در زیبا چیدن میز، بار، و بوفه مهمانی کمک می کند. 

مبلمان اداری راحتیران

چیدمان میز را چک کنید. برای چیدن میز برای یک مهمانی رسمی ابتدا دیس‌ها و بشقاب‌های بزرگ و بعد بشقاب شام و بشقاب سالاد را بچینید. چنگال‌ها را در سمت چپ و چاقوها و قاشق‌ها را در سمت راست قرار دهید. به یاد داشته باشید که همه مهمان‌ها ابتدا بشقاب‌ها را برمی دارند و بعد به سراغ موارد دیگر می روند. روز قبل از مهمانی یک‌بار میز خود را بچینید و از آن عکس بگیرید تا در هنگام نیاز به آن رجوع کنید. این مسئله استرس شما را در روز مهمانی کاهش می دهد.

اگر برای چیدمان میز غذا خوری خود در مهمانی ها به دنبال ظروف منحصر به فرد هستید اینجا را کلیک کنید.

از یک رنگ اصلی برای میز استفاده کنید. یک رنگ متالیک براق انتخاب کنید که به ظاهر میز جلوه‌ای پیچیده و مدرن می دهد و یا می توانید از پارچه‌هایی با رنگ خنثی استفاده کنید که سیمایی روستیک به فضای شما می دهد. هر چیزی که انتخاب می کنید در آن پالت رنگی را محدود کنید که این کار زیبایی خاصی به میز شما می بخشد.

از تعداد زیادی گل و شمع استفاده کنید. وجود گل‌ها و شمع‌های بزرگ ممکن است در عکس زیبا باشد، اما در زندگی واقعی فقط باعث ایجاد مانعی در برابر چشمان مهمانان و سخت‌شدن جابه‌جایی غذاها می شود. به جای این‌کار از دسته‌گل‌های کوچک و شمع‌های ریز استفاده کنید تا طراحی شما تاثیرگذار و مناسب باشد. از گل‌های یک‌رنگ در یک گل‌دان جادار استفاده کنید که چیدن آن‌ها راحت باشد.

از بوفه برای چیدمان استفاده کنید. آیا فکر می کنید سرو غذاها و نوشیدنی ها در بوفه کار ساده‌ای است؟ چیدن نوشیدنی ها بر روی بوفه که دسترسی آن‌ها برای مهمان‌ها راحت باشد نیار به برنامه‌ریزی دارد. بشقاب‌ها را در ردیف اول، ظروف مسطح و دستمال‌ها را در ردیف دوم قرار دهید و نوشیدنی ها را در یک میز جدا بگذارید. اگر فضای کافی در اختیار دارید، میز بوفه را دور از دیوار بگذارید تا مهمان‌ها بتوانند از هر دو طرف به آن دسترسی داشته باشند. از یک گل‌دان، چند شمع، و چند وسیله تزئینی استفاده کنید. در ارتفاع ظرف‌های پذیرایی تنوع ایجاد کنید.

با داشتن یک بار اضافه فضای بیش‌تری ایجاد کنید. در یک مهمانی بزرگ، غذا به تنهایی میز را شلوغ می کند، به همین دلیل برای آسان‌شدن کارها از یک بار اضافه استفاده کنید. ممکن است از بوفه یا میز برای سرو غذا استفاده کنید، در هر دو مورد یک میز در نزدیکی میز اصلی قرار دهید تا بر روی آن‌ها بتوانید نوشیدنی ها را بگذارید.

از گل و گیاه استفاده کنید. آیا به تزئینات دیگری نیاز دارید؟ می توانید از چند گل‌دان، گیاه، و یا درختچه‌های کوچک برای تزئین میز خود استفاده کنید. تمام کاری که باید بکنید این است که آن‌ها را مرتب روی میز قرار دهید. فقط در انتخاب این تزئینات سلیقه به خرج دهید و آن‌هایی که ظاهری پاکیزه‌تری دارند را انتخاب کنید.

ذائقه شخصی خود را با چند کارت ساده به میز اضافه کنید. چیزهای کمی معمولا خاطره‌انگیز می شوند. بر روی یک کارت کوچک با خط خود بنویسید و آن را با یک ریسمان زیبا به یک گلابی، انار، کاج، و یا دستمال وصل کنید.

می توانید دکوری های را خودتان بسازید. آیا ساختن دکوری ها از خریدن و چیدن‌شان سخت‌تر است؟ اگر می خواهید وسیله‌ای را خودتان بسازید از انجام آن در دقیقه 90 خودداری کنید. چند روز زودتر دست به کار شوید. زیبایی که این وسایل به میز شما هدیه می کنند متفاوت و خاطره‌انگیز خواهد بود.

وسایل گمشده را پیدا کنید. اکنون زمان آن رسیده که اشیای کوچکی که را که هنگام نیاز در دسترس نیستند پیدا کنید: سه‌پایه‌ها، انبر یخ، انبر سالاد، و غیره. بشقاب‌ها و ظرف‌های دیگر را بشمارید تا از تعداد آن‌ها مطمئن شوید و بعد وسایل مورد نیاز خود را در نزدیک‌ترین قفسه و کمد بگذارید. با این کار هنگام مهمانی همه چیز در دسترس شما خواهند بود.

به ما بگویید: آیا در حال برنامه‌ریزی برای مهمانی هستید؟ آیا میز بوفه را انتخاب می کنید یا میز غذاخوری؟ ایده‌ها و پیشنهادات خود را در دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
bohr312 در تاریخ 17 اسفند 1392
جالبه
Tarane در تاریخ 20 اسفند 1392
واقعن خیلی خووب بود. چیدن میز هم به اندازه چیزهایی که روشه اهمیت داره.

ثبت دیدگاه