تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

10 اسفند 1396

نظافت منزل، خانه تکانی نوروز با کمک نظافتچی کاربلد!

نظافت خانه از جمله وظایف پر زحمت و وقت گیر برای هر صاحب خانه ای است، به خصوص اگر شاغل هم باشند. میتوان گفت حتی با نظم‌ترین و وسواسی‌ترین افراد هم، از کارهای روتین و روزمره خانه خسته می‌شوند. شاید یکی از دلایل مهم آن این باشد که خانه‌ داری و شستشوی لوازم و لباس‌ها، جزو وظایفی است که به صورت 24 ساعته انجام می‌شود و هیچگونه استراحت و یا مرخصی ندارد! خوشبختانه یک راهکار عالی برای کمک رسانی به صاحبان خانه ها وجود دارد و آن هم کمک گرفتن از یک نظافتچی برای انجام امور منزل است. با ما در سایت چیدانه همراه باشید تا فوت و فن کمک گرفتن از یک نظافتچی در کارها را، برای‌تان بازگو کنیم.

اولین قدم نظافت منزل را جدی بگیرید!

اولین قدم برای کمک گرفتن از یک نظافتچی، انتخاب یک فرد قابل اعتماد و با ضامن معتبر است. شما نمی‌توانید پای هر شخصی را به منزل‌تان باز کنید. در غیر اینصورت باید منتظر عواقب خطر آفرین آن باشید! اگر فرد مطمئنی در دوستان و آشنایان خود سراغ ندارید، بهتر است از یک شرکت نظافتچی کمک بگیرید. توجه داشته باشید شرکتی را انتخاب کنید که شماره ثبت و پروانه اشتغال به کار داشته باشد. در شرکت های نظافتی تمام کارکنان ضامن های معتبر دارند  و شما میتوانید با خیالی آسوده اشخاص را با ضمانت شرکت به منزل‌تان راه دهید.

خدمات و انتظارات خود از نظافتچی را مشخص کنید

قبل از هر چیزی باید مشخص کنید که از یک نظافتچی چه انتظاری دارید. شستشوی سرویس های بهداشتی، نظافت دیوارها، اتو کردن رخت ها و جارو کشیدن منزل، از جمله کارهایی هستند که میتوانید برای انجام شان از یک فرد دیگر کمک بگیرید. نکته مهم این است که باید نوع خدماتی را که از نظافتچی انتظار دارید واضح و شفاف بیان کنید تا نیروی ماهر برای انجام کارها را، از سوی شرکت فرستاده شود. مثلا اگر قصد دارید دیوارها را تمیز کنید، حتما باید از فردی سبک وزن و با قد بلند کمک بگیرید، تا بتواند به راحتی از چهارپایه استفاده کند و نقاط مرتفع را به راحتی نظافت کند. همچنین در صورتی که قصد دارید برای جابه جایی و چیدمان منزل از شخصی کمک بگیرید، باید در زمان درخواست نیرو، تاکید کنید که فردی قوی هیکل و با توان بدنی بالا برای‌تان فرستاده شود.

در نظافت منزل جلوی دست‌تان را خالی کنید!

یکی از مهمترین نکته هایی که باید در زمان کمک گرفتن از نظافتچی رعایت کنید، جابه جا کردن لوازم و مبلمان های دست و پاگیر است. برای سرعت بخشیدن به کار نظافت باید قبل از حضور نیروی کمکی، جلوی راه را خالی کنید. مثلا در زمان نظافت دیوارها، مبلمان ها را به وسط اتاق بیارید تا نظافتچی به راحتی به تمام سطوح دیوار دسترسی داشته باشد. 

به کارتان سرعت ببخشید

برای اینکه سرعت کارتان بالا برود و همچنین حریم خصوصی‌تان حفظ شود، قبل از حضور نظافتچی فضاهای شخصی‌تان را، مرتب کنید. مثلا کمدها و کشوها را از یک روز قبل بیرون بریزید و هر چیز را سر جای خودش قراردهید. همچنین سعی کنید فضاهای پر کار مانند آشپزخانه را تا حدودی نظافت کنید تا کارتان جلوتر بیافتد. مثلا داخل کابینت ها را مرتب کنید و ظرف ها را بیرون بریزید و بعد از تمیز کردن کابینت و ظروف، آنها را سر جایشان قرار دهید.

لوازم نظافت را با مشورت نظافتچی تهیه کنید

گاهی پیش می‌آید که شما با دقت فراوان ماده های شوینده را برای نظافت منزل، خریداری کرده‌اید ولی به دلیل آلرژی و حساسیت، نظافتچی نمیتواند از آنها استفاده کند. پس بهتر است قبل از خرید شوینده ها، انواع مواد و نحوه استفاده آنها را با او هماهنگ کنید. همچنین برای سهولت در عملیات نظافت، باید بدانید نظافتچی نیاز به چه وسیله هایی برای نظافت دارد. چهارپایه و یا طی دسته بلند، از جمله لوازم های مهم، در تمیز کردن دیوارها به شمار میروند.

نظافتچی به صورت روزانه یا ساعتی؟

در صورت نیاز به حضور نظافتچی، شما میتوانید به صورت ساعتی و یا روزانه از خدمات آنها برخوردار شوید. به این منظور باید حجم کارتان را بررسی کنید و نسبت به آن، زمان خدمات را مشخص کنید. اگر حجم کارتان مشخص است، بهتر است به صورت روزانه خدمات را دریافت کنید. چنانچه حجم کارتان مشخص نیست، بهتر است به صورت ساعتی خدمات را دریافت کنید و تا زمانی که کار تمام شود، تعداد ساعت ها را محاسبه کنید.

کارتان را جدی بگیرید تا آسوده خاطر شوید!

برای اینکه بتوانید کار واگذاری نظافت منزل را به صورت مداوم به یک شخص واگذار کنید، باید در انجام خواسته های خود جدی باشید. به این منظور زمانی که از یک فرد راضی بودید تمام خواسته های خود را با حوصله در طی دو جلسه به او بگویید و بعد از یادگیری نظافتچی و نظارت بر کار او، میتوانید در جلسات بعدی با خیالی آسوده به کارتان بپردازید و اجازه بدهید او هم کار نظافت را به تنهایی انجام دهد. ولی اگر در کارتان جدی نباشید و در حین کار نظافت، خودتان وارد عمل شوید و کار را انجام دهید، در نهایت شخص آموزش لازم را نمیبیند و نمیتواند در جلسات بعدی هم مفید واقع شود و شما مجبور به تعویض او می‌شوید و یا اینکه ترجیح می‌دهید، خودتان کار نظافت را بر عهده بگیرید! 

چیدانه‌ای عزیز، پیشنهاد می‌کنیم دیگر مطالب مرتبط در زمینه نظافت را هم مطالعه کنید:

همچنین شما میتوانید خدمات خود را از اهالی فن و شرکت های نظافتی در سایت چیدانه در خواست کنید:

ما با کمپین سی قاب تا بهار در چیدانه تلاش می کنیم شما را برای یک سال نوی هیجان انگیز آماده کنیم. پس هر روز به چیدانه سر بزنید و داستانی نو برای استقبال از بهار بخوانید.


نویسنده: سمیه منوچهری | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: سمیه منوچهری

سمیه منوچهری_ معمار و طراح داخلی. مشاوره و اجرا در زمینه معماری و طراحی داخلی فضاهای مسکونی، ویلا، محوطه، اداری و تجاری. مدرس. عضو تیم تحریریه مجله منزل، سایت چیدانه و هفته نامه خرید خوب.

نشان کردن
  • 986 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 10 اسفند 1396

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
بلومیس بلومیس
4 نمونه کار

تلفن: 09121076187
طراحی داخلی مدرن هاوس طراحی داخلی مدرن هاوس
9 نمونه کار

تلفن: 02177293021
ویترین دکور ویترین دکور
42 نمونه کار

تلفن: 02188398074
شیشه نشکن ایلیا شیشه نشکن ایلیا
9 نمونه کار

تلفن: 02175973
مبلمان و غذاخوری توفیق مبلمان و غذاخوری توفیق
13 نمونه کار

تلفن: 02177132346
مبلمان آترین مبلمان آترین
14 نمونه کار

تلفن: 02176205168
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173