تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0

2 مرداد 1397

طراحی و ساخت ویلا، از صفر تا صد چه اتفاقی می افتد؟

برای ساخت یک بنا، قبل از هر چیز به یک ایده و یک نقشه نیاز است. ایده و نقشه ای که خود به گروهی متخصص در این زمینه نیاز دارد. اگر بخواهیم بنا را به نوع ویلایی آن محدود کنیم پای نکته های مهمتری هم به میان می آید، از اقلیم منطقه ای که قرار است ویلا در آن ساخته شود گرفته تا سلیقه شخصی کارفرما که برای رسیدن به همه این موارد، ضرورت داشتن دانش آکادمیک و تجربه تخصصی متخصصان حس می شود. ما قصد داریم در این مطلب چیدانه و با رهنمایی گروه معماری و طراحی داخلی فادیا شاکر به بایدها و نبایدهای طراحی و ساخت ویلا بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

قدم اول در طراحی ویلا

اولین قدم در طراحی ویلا، در کنار مطالعه ایده ها و تهیه اطلاعات و بعد از رسیدن به نقطه نظرهای مشترک با کارفرما، انجام فاز یک معماری است که این امر به گفته گروه معماری و طراحی داخلی فادیا شاکر به عهده متخصصان واحد معماری است. در این مرحله متخصصین با توجه به ویژگی های محیطی منطقه، سبک های مختلف زندگی و سلیقه های خاص هر مشتری پروژه های معماری را از فاز مقدماتی شروع کرده و تا مرحله نهایی پی گیری می کنند.

طراحی پلان ویلا

بعد از انجام مطالعات و محاسبات، زمان تهیه نقشه و پلان برای ویلا است. همانطور که پیش تر اشاره شد، طراح در طراحی باید به منطقه و اقلیمی که قرار است ویلا در آن بنا شود و همچنین سلیقه کارفرما توجه داشته باشد و براساس آن یکی از سبک های کلاسیک، مدرن و یا تلفیقی را برای طراحی انتخاب نماید. در این مرحله علاوه بر مصالح مورد استفاده برای نما، که هر سبک مصالح مختص به خود را می طلبد، به طراحی فضای سبز و هرآنچه در آن به کار می رود، از آلاچیق و آبنما گرفته تا المانهای دیگر و همچنین طراحی  دکوراسیون داخلی ویلا پرداخته خواهد شد.

طراحی داخلی ویلا

در پرداختن به طراحی دکوراسیون  داخلی ویلا، همواره باید در کنار زیبایی و راحتی فضا، پیروی از سبک کلی معماری را به خاطر داشت. یکی از مزیت های سپردن صفر تا صد ساخت ویلا به گروه های معماری این است که عملکرد تیم های متخصص همسو با یکدیگر بوده و از یک سبک واحد پیروی می کنند. گروه معماری و طراحی داخلی فادیا شاکر عقیده دارد، بعد از بررسی نظرات مشتری ها می توان مسولیت طراحی داخلی پروژه را به عهده تیم های حرفه ای طراحی داخلی گذاشت. این تیم ها از مرحله کانسپت دیزاین تا انتخاب و سفارش متریال و لوازم مورد نیاز، ضمن ارتباط کامل با کارفرما، پروژه را مطابق با تصمیم اولیه پیش می برند.

اجرای دکوراسیون داخلی ویلا

اگر قرار باشد شما هم برای ساخت ویلای مورد نظرتان، تمام مسولیت را به یک گروه معماری متخصص بسپارید، در این مورد با من هم عقیده خواهید شد که تهیه لوازم و مبلمان یکی از مهمترین مراحل کار است. چرا که این امر علاوه بر تکمیل زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی، تامین آسایش و راحتی افراد را هم عهده دار خواهد بود. همچنین در کنار رعایت نظرات و سلایق شخصی مشتری از کیفیت بالای لوازم انتخابی  نباید غافل بود و این تنها در توان گروهی حرفه ای و متخصص است که همه مراحل را هماهنگ با یکدیگر پیش ببرد.

پیشنهاد چیدانه برای تجربه خوشایند ساخت یک ویلا، و طی کردن همه مراحل آن از ابتدا تا پایان، گروه معماری و طراحی داخلی فادیا شاکر است. شما می توانید با مراجعه به پروفایل این گروه در چیدانه به پروژه های بیشتر و اطلاعات تماس آنان دسترسی داشته باشید.


نویسنده: صبا صوفی | تحریریه چیدانه

تبلیغات
اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
بوتیک خلاقیت سالسو بوتیک خلاقیت سالسو
28 نمونه کار

تلفن: 09120323005
بازسازی کوییک سرویس بازسازی کوییک سرویس
38 نمونه کار

تلفن: 02144968157
استایلین دیزاین استایلین دیزاین
4 نمونه کار

تلفن: 02128428313
فورلو (پارس نقشینه) فورلو (پارس نقشینه)
13 نمونه کار

تلفن: 02122632800
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173