۱۳ آبان ۹۶

دانش معماری ثابت کرده، یکی از مهمترین موضوعاتی که از نظر روانشناسی در طراحی باید مورد بررسی قرار گیرد معماری داخلی است. در این پروژه سعی کردیم تا هم در راستای اهداف و خواسته های کارفرما پیش رویم و هم با توجه به استیجاری بودن مکان مورد نظر کارفرما هویت فضا را حفظ کنیم. این جمله ها بخشی از صحبت های گروه معماری داخلی طرح نو درباره پروژه طراحی آرایشگاه زنانه ای است که انجام داده اند.

درباره طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه آرامیس مد

در این پروژه ما با فضایی با متراژ ۱۲۰ متر و کاربری سالن آرایش زنان روبه رو بودیم. برای بازسازی آن ابتدا فضاها را تقسیم کرده و بعد از ایجاد اتاق مجزایی برای اپیلاسیون و کف سازی و نقاشی مهمترین مسئله ی پیش رو نورپردازی مناسب فضاها بود. نورپردازی آرایشگاه دارای ضوابطی است که، پرنور بودن محیط، بالا بردن دقت آرایشگر، جذابیت فضا و جلوگیری از سایه اندازی روی صندلی مشتریان از مهمترین آن ها محسوب میشود که در اینجا سعی کردیم به تمامی ضوابط توجه کنیم.

موضوع بعدی که در طراحی این سالن حائز اهمیت است تهویه مطبوع به ویژه در اتاق های رنگ مو و اپیلاسیون است که بعد از پایان پروژه نتیجه ی این بخش از کار هم کاملا  رضایت بخش بود.

در طراحی این سالن برای ایجاد جذابیت و زیبایی بصری بیشتر سبک کلاسیک را برای طراحی انتخاب کردیم که برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب از گچ بری، پتینه و ورق طلا در بخش های مختلف بهره بردیم و همچنین تمام میزها و اکسسوری ها با جزییات و دقت انتخاب و طراحی شد.

یکی از چیزهایی که حین ورود به سالن توجه را به خود جلب میکند کانتر ورودی است که بنابه خواسته ی کارفرما منحنی طراحی شد و نام آرایشگاه بر روی آن حک گردید.

امیدواریم طراحی این سالن علاوه بر اینکه پاسخگوی تمامی نیازهای کاربران باشد مورد توجه شما هم قرار گرفته باشد و توانسته باشیم در ایده پردازی به شما کمکی کرده باشیم.

برای دیدن پروژه های بیشتری از گروه معماری داخلی طرح نو می توانید به پروفایل آن ها در اهالی فن چیدانه سر بزنید.


نویسنده: گروه معماری داخلی طرح نو | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎