۱۵ اسفند ۹۶

آنجا برای من خانه نبود، حس بود؛ حسی که رنگ داشت، عمق داشت، شور داشت و از هر سمت مرا در بر گرفته بود. می توانستم روح زندگی را در تک تک وسایلی که آنجا بود لمس کنم. بعد از گذراندن یک روز شاد و به یاد ماندنی در کنار خانواده چهارنفره متوسلی، حالا به جرئت می توانم بگویم این خانه تماما از جنس خودشان بود؛ ساده، صمیمی، بی ریا، پر از شور و شوق زندگی.
گفتن قصه خانه آدم ها در تورهای خانه گردی چیدانه کاری است که همیشه ما به عنوان نویسنده انجام می دهیم اما شنیدن قصه و داستان های آن ها از زبان خودشان بدون شک لطفی دیگر دارد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم این بار داستان کامل این خانه دیدنی و هیجان انگیز را از زبان صاحبان دوست داشتنی آن یعنی خانم ماهوتی و آقای متوسلی بشنویم. پس این ویدئوی تماشایی را از دست ندهید...

 

خانه خانواده متوسلی در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۴نفر
 • شغل صاحب خانه: آقای متوسلی: شغل آزاد / خانم ماهوتی: گریمور و نقاش
 • موقعیت: کرج، شهرک بنفشه
 • متراژ فضا: ۲۰۷ متر
 • سال ساخت: ۱۳۹۴
 • طبقه دوم
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق خواب: سه
 • تعداد سرویس بهداشتی: سه
 • سبک: وینتج
 • رنگ غالب: طوسی
 • ویژگی برجسته: چیدمانی ساده و صمیمی، استفاده از رنگ های خنثی در کنار رنگ های گرم و شاد
 • طراح یا ایده پرداز: خانم ماهوتی
 • مدت طراحی: در طی دو سال
 • بیشتر وسایل بازسازی شده اند.
 • هزینه: چون همه کارها را خود خانم ماهوتی انجام داده اند، هزینه اندکی داشته است.
 • فضای مورد علاقه: همه خانه

وقتی زن، همسر و مادری همه فن حریف باشی

وحیده ماهوتی می گوید: «بیشتر کارهای انجام شده روی وسایل قدیمی را خودم و در برخی موارد با همکاری همسرم انجام دادم. هدفم از این کار بیشتر درست کردن دست سازهای خودم بود. دوست داشتم دور ریختنی کمتری داشته باشیم و وسایل کهنه را بازسازی کنیم. دلیل استفاده حداکثری از رنگ طوسی، این بود که رنگ های دیگر با آن هماهنگی بیشتری داشته و بهتر خود را نشان دهند.»

دستان هنرمند وحیده، بهترین برند دنیاست

وقتی درباره برند وسایل و مبلمان خانه از وحیده پرسیدم، به جای لیست کردن تعداد زیادی برند، قصه بازسازی و نونوار کردن آن ها را برایم گفت که در ویدئوی بالا می توانید از زبان خودش بشنوید.

لذت داشتن خانه ای از جنس خودت

وحیده درباره تجربه شخصی اش اینگونه می گوید: «این نظر شخصی بنده است و برای همه صدق پیدا نمی کند. من با درست کردن هر قطعه هنری لذت می برم چه رنگ دیوار باشد یا یک دست سازه هنری یا کشیدن یک تابلو نقاشی. خلاصه بعد از هر بار دیدنش اینقدر لذت می برم که ترغیب می شمو دوباره و دوباره یک اثر هنری دیگر خلق کنم و این باعث می شود چیزی که من در خانه ام دارم هیچ جای دیگری مشابهش پیدا نشود و از این نظر منحصر به فرد و تک باشد.»

فضای پذیرایی که در نگاه اول ورود به خانه چشم را می گرفت، با مبل های یادگار مادربزرگ چیدمان شده بود، مبل هایی که با دستان هنرمند وحیده ماهوتی به زیبایی بازسازی شده اند.

اندکی جلوتر در فضای پذیرایی پنجره ای تمام قد، چشم اندازی بی نظیر به دماوند داشت که با انتخاب مناسب و به جای گلدان های ایکیا، جذابیت این منظره دوچندان شده بود.

کنسول پتینه کاری شده نیز یادگاری قدیمی بوده که دستان هنرمند وحیده آن را با تکنینک پتینه کاری به شکلی جذاب و هماهنگ با دیگر قسمت های خانه در آورده بود.

در کنار فضای پذیرایی، فضای نشیمن و تماشای تلویزیون در ارتفاعی بالاتر قرار گرفته بود و تمام عناصر این فضا نیز هرکدام به گونه ای از وسایل قدیمی بازیافت شده و به چنین شکلی درآمده بودند.

مبلمان نشیمن به صورت تخت های ساده بوده اند که با رنگ های طوسی توسط خانم ماهوتی رنگ آمیزی شده اند. تنها یکی از مبل ها برای ایجاد تضاد رنگی و جذابیت در فضا به رنگ قرمز درآمده است که این جسارت استفاده از رنگ ها را به خوبی نشان می دهد.

دف پاره شده ای که تبدیل به آینه شده را روی دیوار می بینید.

فضای آشپزخانه با یک طراحی خوب و هوشمندانه از فضای پذیرایی جدا شده، طوری که هم محرمیت آن حفظ شده و هم فضایی برای غذاخوری در نظرگرفته شده است. در عین حال طراحی یکدست کابینت به عنوان زمینه این قسمت انتخاب خوبی بوده است.

دیواری که در این تصویر به عنوان یک نقطه کانونی می بینید، تک تک آجرهایش توسط خانم خانه چسبانده و در نهایت رنگ آمیزی شده است.

آشپزخانه ای که هم بسته است هم باز... ما در یکی از مطالب چیدانه ۳۷ ایده جنجالی برای بستن اپن آشپزخانه شما پیشنهاد داده ایم.

می رسیم به اتاق خواب ها، فضاهایی که همچنان از دستان توانمند وحیده جان می گیرند. میز توالت قدیمی وحیده نیز با رنگ آمیزی توسط او، تبدیل به عنصری هماهنگ با دیگر عناصر خانه شده است.

اتاق سام، پسر چهارساله خانواده متوسلی، فضایی است که با روحیات او هماهنگی زیادی دارد. از نقاشی های روی دیوار گرفته تا بتمنی که نقشش را روی اسباب بازی های او  می بینیم، همه نمودی از انرژی های پایان ناپذیر سام هستند.

اتاق سایه کوچولو که مثل این نوزاد هفت ماهه دل می برد...

حضور به هنگام و مناسب اکسسوری ها و تزیینی ها، اتفاقی بود که در این خانه خیلی حس می شد، چیزی که نه تنها باعث شلوغی و آزار نبود بلکه حس شادمانی و طراوت خانه را دوچندان کرده بود.

امیدوارم از دیدن این خانه دوست داشتنی و جذاب که مشخصا با جان و دل طراحی شده بود، لذت برده باشید. اگر شما هم فضای منزلتان حرف های زیادی برای گفتت دارد و مایلید این داستان ها را از زبان خودتان با مخاطب ها به اشتراک بگذاریم، تصاویر خود را به شماره تلگرام ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰ ارسال نمایید تا در صورت تایید، سوژه بعدی مستند چیدانه شما باشید.

گزارشگر و نویسنده: فاطمه افشاریان | عکاس و فیلمبردار: استودیو پر | تدوین فیلم: عرفان شریف

دیدگاه‌ها

تصویر ارمیا
ارمیا
بسیار جذاب و دوست داسنتی
تبریک به شما بانوی باسلیقه
تصویر شه
شه
زیباترین و خلاقانه ترین تور خانه گردیه چیدانه رو اینبار دیدم ، من خودم طراح داخلی هستم ، و به افتخار این بانوی هنرمند باید تمام قد ایستاد و تشویقش کرد، زنی در عین سازگاری با فرهنگ ایرانی و رفتارهای همسر دوستانه و سازش در زندگی از همه ی لحاظات مالی و ... بسیار خلاق و هنرمند
لذت بردم واقعا و در نقطه به نقطه ی این خونه ی باصفا هدف های محقق شده ی این زوج رو دیدم
تصویر یاسی
یاسی
واقعا لذت بردم خیلی زیبا و دلنشین وچقدر خلاقانه،احسنت بانو
تصویر فرناز
فرناز
خیلی زیبا و باسلیقه چیدمانشونو انتخاب کرده بودن. واقعا لذت بردم.
تصویر الا
الا
بسیار قشنگ بود.و از اینکه ۲فرزند داشتند واتاق بچه ها به این زیبایی بود جالب بود تا حالا هیچ یک از خانواده ها بچه نداشتند یا اگه بوده من ندیدم.چون خونه ای که بجه توشه باید دکوراسیون ارام وامن تری داشته باشه.به هرحال متراژ این خونه هم موثر بوده.عالی بود
تصویر مهام
مهام
موافقم درسته
تصویر سبا
سبا
واقعا زیبا و عالیه!
مخصوصا اتاق بچه ها
کلی ایده جدید داشت!
تصویر moloud
moloud
خیلی زیبا بود ، با سلیقه و پرانرژی ! بسیار لذت بردم
تصویر fuladi
fuladi
خیلی زیبا و دلنشین بود لذت بردم ،آفرین برشما بانو ویارتان
تصویر سعیده
سعیده
کارهای خانوم خانه به تنهایی زیبا و خلاقانه بود. به ویژه فضای اتاق بچه‌‌ها خاص و دلنشینه. اما فضای اتاق نشیمن و
پذیرایی با اشیا و ادوات تزیینی ریز و ناپیوسته و نه چندان مرتبط، بیش از حد شلوغ شده. سطوح کمِ رنگ‌های شاد نتونسته به سردی و خنثایی خاکستری چیره بشه و فضا همچنان بی‌روحه.
تصویر بهار
بهار
عالی بود
تصویر ش
ش
سلام خدا قوت خدمت خانم ماهوتی عزیز و دوست داشتنی ، من هرروز سایت چیدانه نگاه می کنم ولی اولین بار بود جذب این طراحی زیبا و سرشار از هنر بانوی هنرمند ایرانی را دیدم و بسیار بسیار به بانو ان سرزمینم همچون خانم ماهوتی بزرگوار می بالم و تمام قد در مقابلشان سر تعظیم فرود می آورم که بسیار هنرمندانه وخلاق و با کم ترین هزینه زندگی را برای همسر بزرگوارشان طراحی کردن الهی همیشه زندگی سرشار از موفقیت ، پیروزی، تندرستی و دلی خوش در زندگیشان ساری وجاری باشد .و خیلی خوشحال وخرسند می شوم بتوانم تلفنی یا به هر صورتی بااین بانوی هنرمند خلاق ایرانی و همسر نمونه برای جناب آقای متوسلی رااز نزدیک ببینم و صحبت کنم . از مدیر سایت تقاضا دارم اگر ممکن است خوشحال می شوم این زمینه معرفی را فراهم کنند . از گروه نازنین چیدانه هم صمیمانه سپاسگزارم و خدا قوت می گوییم . پاینده باشید.
تصویر وحیده ماهوتفروشها
وحیده ماهوتفروشها
ممنون از همه دوستان بابت محبتاتون سپاسگزارم
تصویر انسیه
انسیه
سلام خانوم هنرمند و زیبا. از دیدن منزلتون توی وبسایت چیدانه خیلی خیلی لذت بردم. میشه لطفا منو راهنمایی کنین از چه رنگی و چطوری برای رنگ کردن کنسول و دراور و کلا وسایل چوبیتون استفاده کردین؟ منم میخوام رنگ کنم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم. ممنون میشم عزیزم
تصویر رزاقی
رزاقی
سرکار خانم ماهوتی بزرگوار از دکوراسیون زیباو قشنگتون مجددا تشکر می کنم . خیلی علاقمند هستم بتوانم با شما تلفنی صحبت کنم وسوالاتم را از شما بزرگوار بپرسم .لطفا از مدیر سایت هم تقاضا دارم این این امکان را فراهم کنن.حتی اگر امکان داره شماره من را به خانم ماهوتی عزیز بدهند . برقرارو پایدار باشید
تصویر فاطمه افشاریان
فاطمه افشاریان
سلام دوست عزیز
برای ارتباط با خانم ماهوتی می توانید از طریق صفحه اینستاگرام ایشان به آدرس Mahouti.design اقدام فرمایید.
پاینده باشید
تصویر رزاقی
رزاقی
باسلام خدمت سرکار خانم افشاریان بزرگوار ، از پاسخ تان بسیار ممنون وسپاسگزارم . متاسفانه من خیلی اهل فضای مجازی نیستم و به دلیل شغلم بسیار سرم شغل است همین دلیل اصلا ایسنا گرام ندارم تلگرام دارم، اگر محبت بفرماید جور دیگری این امکان را فراهم کنید سپاسگزارم.
تصویر alih
alih
سلام میدونستید هوای خونتونو با این همه رنگ سمی کردید؟ بخصوص که بچه هم دارید.
تصویر وحیده ماهوتفروشها
وحیده ماهوتفروشها
انسیه جان ممنون از محبتتون ..خانومی از رنگ اکرلیک استفاده کردم همون که برای دیوار بکار میره و در تمام رنگی فروشیا موجود است ولی خودم از تکنیک کهنه کاری استفاده کردم اگر دوستد اشتید به پیج من در اینستا سر بزنید Mahouti.design
تصویر رزاقی
رزاقی
سلام خدمت هنرمند عزیز سرکار خانم ماهوتی بزرگوارو خانواده محترمشان ، و همچنین عرض سلام وخدا قوت به مدیریت و همکاران نازنین چیدانه. متاسفانه من موفق نشدم با خانم ماهوتی عزیز در ارتباط باشم وایسناندارم فقط اگر خانم ماهوتی عزیز از همین طریق سوال من پاسخ بدن بینهایت سپاسگزارم . این که سه تا میز عسلی چطور رنگ کردن اول سمباده زدن ویا رون همان رنگ قهوه ای زنگ زدن ورنگش اسپره است یا با قلم رنگ شده .سپاسگزارم اگر تو همین سایت هم پاسخ بدید . خانم ماهوتی عزیزمن شغلم در رسانه هستم ولی بینهایت به دکوراسیون علاقه دارم و هر روز صبح وقتی مانیتور اداره را روشن می کنم اولین سایت قبل از چک کردن خبرهام آپارات صحبت ها و دکوراسیون منزل شما را میبینم یک روحیه با نشاطی پیدا می کنم وسپس به سراغ کارم می روم مثل شما که رنگ حالتان را خوب می کند نشاط برای شما به همراه میاورد من هم دکوراسیون قشنگتون حالم خوب می کنه چون من مثل شما از لوازم قدیمی استفاده های خوبی می کنم . خیلی خیلی ممنون و سپاسگزارم انشاالله همیشه سلامت ، شاد ، با نشاط در کنار خانواده نازنین روزگار را به خوشی بگذرانید . برقرارو پیدار باشید.م.م.ن.و.ن.گ.ل.م.
تصویر وحیده ماهوتفروشها
وحیده ماهوتفروشها
خانم رزاقی عزیزم ممنونم از محبت شما نظر لطفتتون هست میتونید از طریق تلگرام با این شماره با من در ارتباط باشید ۰۹۰۳۷۱۵۹۳۳۹
تصویر رزاقی
رزاقی
سلام خدمت خانم ماهوتی نازنین ، بسیار سپاسگزارم از لطف و محبتتان .انشاالله همیشه در سایه سار زندگی شاد، خوش وسعادتمند باشید.پاینده باشید. م.ر.س.ی . ع.ز.ی.ز.م.
تصویر رزاقی
رزاقی
خدمت مدیریت سایت چیدانه و تمامی کارکنان دوست داشتنی این سایت سلام عرض می کنم و خدا قوت می گوییم . من تقریبا دو بار سایت بررسی می کنم خیلی خیلی سپاسگزارم از راهنمای های تمامی سروران محترم . یک تشکر بسیار ویژه نیز از سایت چیدانه دارم که باعث دوستی من با هنرمند خوش ذوق سرکار خانم ماهوتی نازنین شد که به واقع یک صاحب نظر وصاحب سبک بینظیر در زمینه دکوراسیون است ، من به شخصه تمام قد در مقابل این بانوی نازنین خوش ذوق سرتعظیم فرود می آورم و برایشان احترام خاصی قائل هستم . ازهمه بزرگواران سپس گزارم.
تصویر رزاقی
رزاقی
سلام خدمت سرکار خانم لاهوتی عزیز ، دوست نازنین وهنرمندم ، انشاالله اوقات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید . فقط خواستم خدمتتان عرض کنم خیلی دوستتان دارم دکوراسیون زیبای منزل شما به من خیلی خیلی آرامش میده به دلیل این شغل پر استرسی دارم واین احساس خوب وآرامش مدیون شما هستم که با دیدن وگوش دادن به صحبت های سنجیده شما سعی کردم از لوازم و وسایل استفاده خوبی داشته باشم. دعاگویتان هستم همیشه شاد، موفق و پیروز در تمام مراحل زندگی باشید .برقرار باشید.

افزودن دیدگاه جدید