۰۹ اسفند ۹۴

تور های چیدانه: حتما شما هم با مطالب تورهای خانه گردی چیدانه همراه بوده اید و دیده اید که در این مطالب به شما خانه هایی را که با فکر و ایده های خاص دکوراسیون شده اند، به شما نشان داده شده است، اما تور خانه گردی امروزمان کمی متفاوت تر است، امروز می خواهیم به سراغ خانه یکی از هنرمندان و بازیگران خوب کشورمان برویم و ایده های او و خانواده اش رذا برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه اش با هم ببینیم، پس تا انتهای مطلب با چیدانه همراه باشید. 

مشخصات پروژه

  • کارفرما: حسین یاری
  • موقعیت: قلهک تهران
  • مساحت: ۲۳۰ مترمربع
  • تاریخ اجرا: ۱۳۹۲
  • نام شرکت طراحی: گروه طراحی داخلی فرم و فضا
  • نام معمار پروژه: پویان اخلاصی
  • مشاور طراحی: آقای دکتر ناظریان

حسین یاری، بازیگر شناخته‌شده سینما و تلویزیون که همه شما او را به واسطه هنرش در بازیگری می‌شناسید، معماری و طراحی داخلی خانه‌اش را به شرکت طراحی فرم و فضا سپرد تا آپارتمان نوسازش را به فضایی مطلوب و زیبا برای زندگی او و خانواده‌اش تبدیل کنند. هر کدام از اعضای خانواده او هم مثل هر خانواده دیگری سلیقه و نظر خودشان را داشتند؛ به طوری‌که حتی نظر فرزندان هم در طراحی منزل مهم بود. حسین یاری به سبک کلاسیک در طراحی داخلی و رنگ سبز علاقه داشت. خانم خانه سبک روستیک و سنتی ایرانی را می‌پسندید و به متریال چوب، سنگ، آجر و همچنین فرش ایرانی علاقه‌مند بود و بچه‌ها نیز طرفدار سادگی و راحتی سبک مدرن بودند. تیم طراحی فرم و فضا تمام سعی خود را کرد تا در کنار رعایت اصول طراحی، علایق تمام اعضای خانواده را در طراحی در نظر بگیرد.

معمار با در نظر گرفتن این نکته که آشپزخانه در آپارتمان‌های امروزی محل جمع شدن اعضای خانواده است، برای تجلی همدلی بیشتر این دور هم نشینی خانوادگی تیرهای سقفی در طراحی آشپزخانه را در یک نقطه کانونی جمع کرد. همچنین با انتخاب کابینت‌های چوبی کلاسیک برای آشپزخانه سلیقه آقا و خانم خانه همزمان برآورده شد.

در طراحی کف منزل برای حفظ یکپارچگی در تمام فضا از لمینیت‌های چوبی استفاده شد و برای تعریف هر فضا با توجه به کاربرد آن ملزومات مورد نیاز در نوع چیدمان، نورپردازی، طراحی سقف و انتخاب لوازم دکوری در نظر گرفته شد. به این ترتیب هر فضا به تنهایی استقلال خود را حفظ کرده و با کلیت طراحی نیز هماهنگ است.

گروه فرم و فضا متریال چوب را با روشی هوشمندانه با اشکال و رنگ‌های مختلف در کف، مبلمان و سقف استفاده کردند تا هم چشم بیننده از تکرار زیاد این عنصر در طراحی خسته نشده و هم علاقه کارفرما به متریال چوب تامین شود.

نشیمن منزل نیز نقش واحد ارتباط‌دهنده فضاهای داخلی مختلف را به عنوان نقطه مرکزی دارد؛ به گونه‌ای که در ورودی با یک پیش ورودی به این فضا متصل می‌شود و در سمت دیگر آن tv room  قرار دارد و آشپزخانه و پذیرایی نیز کاملا مشرف به این قسمت است که به این ترتیب نشیمن در ایجاد تعامل بین فضاهای مختلف نقش کلیدی را بازی می‌کند.

قسمت تلویزیون مجزا و مدرن طراحی شد. چون جهت پلان و ابعاد پنجره‌ها باعث شده بود این خانه از نور مناسب و کافی برخوردار باشد، رنگ‌های استفاده شده در فضا باعث ایجاد محیطی صمیمی و گرم شده است.

با وجود اینکه به دلیل وجود سیستم داکت اسپیلت در طراحی سقف‌ها محدودیت‌هایی وجود داشت در بعضی قسمت‌ها با استفاده از تیرهای چوبی سقف‌ها به سبک روستیک و در بعضی قسمت‌ها طراحی سقف به سبک مدرن انجام گرفت تا نظر اعضای خانواده محقق شود.

استفاده بجا از کاغذدیواری، پرده‌ها و لوسترهای کلاسیک، فرش‌های ایرانی، مبلمان مدرن، دیوار آجری، گل و گیاه و عناصر دکوراتیو در کنار هم توانست منزلی زیبا و هماهنگ بسازد و رضایت خاطر خانواده آقای یاری را جلب کند. 

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر گروه معماری فرم و فضا و هم چنین به دست آوردن اطلاعات تماس این شرکت می توانید به پروفایل اهالی فن گروه معماری فرم و فضا در وبسایت چیدانه مراجعه نمایید. 

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای چیدانه مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان چیدانه نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مطلب پیشنهادی:خانه زوج جوان جنوبی، دکوراسیونی به سفیدی بختشان!
دکوراسیون منزل خانواده هنرمند چایچی در ساری
آپارتمان نوساز بیتا و مهدی با تراس رویایی در کرج!
آپارتمان نوساز مرضیه و علی و رازهای طراحی داخلی آن!
خانه مینیمال بهاره افشاری در خیابان ظفر تهران

منبع: گروه معماری فرم و فضا | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه 

دیدگاه‌ها

تصویر wvpgiselle
wvpgiselle
Hello, I log on to your blog like every week.‎ Your humoristic <br><br>
style is witty, keep it up!‎<br><br>
<br><br>
My page :: <a href="https://kenging.com/autographed-san-antonio-spurs-tony-parker-fanatics-authentic-floorboard">Tony Parker Fanatics</a>

افزودن دیدگاه جدید