تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0

30 دی 1395

دکوراسیون سبز و سفید: داستان آشپزخانه و اتاق خواب محسن!

فضاهای مسکونی: گاهی می توان از عناصر طبیعی و آن هم به شکل کاربردی در دکوراسیون آپارتمان های امروزی استفاده کرد. در این قسمت از معرفی اتاق خواب و آشپزخانه هفته فضای آرام و دلنشینی را بشناسید که با طراحی شخصی انجام شده است:

آشپزخانه و اتاق خواب هفته در یک نگاه

 • شغل فرد استفاده کننده از فضا: کارشناس طراحی داخلی
 • موقعیت شهر: تهران/ محله: تهرانپارس
 • متراژ اتاق خواب : حدود ١٠ متر مربع/  متراژ آشپزخانه ١٣ متر مربع
 • سبک دکوراسیون: مدرن
 • رنگ های غالب اتاق خواب: سبز فسفری، سفید و سیاه / رنگ آشپزخانه: سفید و قهوه ای
 • ویژگی برجسته طراحی اتاق خواب: صدای آکواریوم
 • طراح : محسن پیروی
 • بازسازی شده
 • هزینه دکوراسیون: آشپزخانه حدود ١٠ میلیون تومان/ اتاق خواب ۴ سال پیش حدود ٣ میلیون تومان

بازسازی آشپزخانه بخاطر مادرم

بیشترین انگیزه من برای بازسازی آشپزخانه خوشحالی مادرم و تغییر روحیه و حس و حالش بود. حالا لذت کار کردن را در مادرم می بینم که از فضا لذت می برد.

دکوراسیون اتاق خواب من بطور کلی فضای آرام بخش است. همیشه مواقعی که نوزاد و کودکان اقوام به منزل ما می آیند، سریع به داخل اتاق من می آیند. اگر هم گریه کنند، مادرشان به محض اینکه کودک را به اتاق من می آورد، گریه های قطع می شود و این نکته برای خودم هم جالب بود!

رنگ سبز: آرامش اتاق خواب من

به یقین رسیدم رنگ سبز و حضور گیاهان آرام بخش است. صبح که از خواب بیدار می شوم پنجره و گلخانه ام روبروی چشمانم است. زیبایی گیاهان و صدای آکواریوم حس بسیار خوبی است و جدا آرامش بخش. یک شلف سفید رنگ در دکوراسیون اتاق خواب خودم ساختم و هر یادگاری که از کسی گرفتم بر روی آن قرار دادم و هر روز با دیدن آنها یادشان می افتم.

فضا مورد علاقه محسن: گلخانه

گلخانه در دکوراسیون اتاق خواب را دوست دارم.

بازسازی فضا را خودم و به کمک پدرم انجام دادم.

گیاهان خانگی را از بازار گل خریدم و تعدادی را هم خودم پرورش دادم . ورق و ام دی را خریدم و خودم برش زدم و ساختم، هالوژن های آشپزخانه تولیدات برادرم است. فر و گاز از برند اخوان هستند. هود را خودم با یک موتور هود قدیمی درست کردم. کلیه خرید، نصب و اجرا را خودم انجام دادم و به همین دلیل در نهایت هزینه کم و مناسبی تمام شد. کلیه کارهای خدماتی و تاسیساتی کار خودم و کمک پدرم هست.

گیاهان خانگی را به دکوراسیون منزل بیاورید.

می خواهم بگویم که داشتن گلخانه یا فضای سبز نیازمند حیاط و یا بالکن نیست و با داشتن یک ایده کوچک می توان از گیاهان خانگی به جای پرده استفاده کرد.

انتخاب گونه گیاهی

من کاکتوس ها را خیلی دوست دارم. آنها را در اندازه های کوچک تهیه می کنم و دوست دارم خودم پرورش و تکثیر کنم.

دکوراسیون آشپزخانه سفید چوبی

طراحی آشپزخانه ای که محسن انجام داده است، با رنگ های غالب سفید و رنگ قهوه ای چوب دیده می شود. کابینت سفید به سبک مدرن در ترکیب با متریال چوب حس زنده بودن را به این فضا داده است. در دکوراسیون آشپزخانه همه چیز فکر شده است و با توجه به نیازهای روزمره برای وسایل و لوازم مختلف طبقه و شلف در نظر گرفته شده است. شلف های کنار سینک ظرفشویی و کنار اجاق گاز برای قرار دادن ظروف آشپزخانه تعبیه شده است و شلف کوچکی که بصورت توکار در اپن آشپزخانه وجود دارد، محلی است برای قرار دادن لوازم دکوری. سقف آشپزخانه خودش گویای فکرهای در ذهن محسن پیروی است.

دکوراسیون اتاق خواب، آرامشی به رنگ سبز

ترکیب رنگی سبز، سفید و سیاه در دکوراسیون اتاق خواب محسن توجه را قبل از همه چیز به خود جلب می کند. آرامش رنگ سبز از وسایل، سرویس خواب، دیوار و مهمتر از همه گلخانه عمودی جلوی پنجره فضای داخلی را پر کرده است.

ویژگی برجسته اتاق خواب محسن، قفسه هایی است که به شکل گلخانه در مقابل پنجره قرار گرفته اند. این گلخانه علاوه بر اینکه محل ایده آلی برای نگهداری گلدان های گیاهان خانگی است و نور مورد نیاز آنها را به خوبی تامین می کند، به عنوان پوششی زنده، نور خورشید را فیلتر کرده و روشنایی مناسبی را وارد دکوراسیون اتاق خواب می کند.

یکی دیگر از اتفاقات هیجان انگیز در دکوراسیون اتاق خواب سبز، آکواریوم زیبایی است که در قسمت پایینی گلخانه وجود دارد. همانطور که پیش از این گفنه شد، صدای آب و زیبایی موجودات سبز زنده آرامش را در این فضا حاکم کرده است. ویدئوی زیر زیبایی وصف شده را به شما نشان می دهد.

 

شما هم می توانید فضای طراحی شده منزل خود را برای ما ارسال کنید تا سوژه بعدی تور خانه گردی باشد تلگرام چیدانه 09388547140!

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: صدف حقیقت

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

نشان کردن
 • 5313 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 30 دی 1395

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
گروه مستر چوبی گروه مستر چوبی
113 نمونه کار

تلفن: 02155448540
البرز بلوط البرز بلوط
6 نمونه کار

تلفن: 02126294173
دفتر شما دفتر شما
3 نمونه کار

تلفن: 02128420
مبلمان رست مبلمان رست
27 نمونه کار

تلفن: 09178886008
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173