loading
تبلیغات
چوب و هنر E بازار مبل E لومانو
امتیاز: 0.0

15 مهر 1397

دکوراسیون فروشگاه مبل، این بار به سبک منزل!

گشت زدن در فروشگاه ها و گالری های مبل به قصد خرید مبلمان، بسیار زمان بر بوده و تنوع زیاد محصولات افراد را در انتخاب با چالش های جدی مواجه می کند. یکی از مواردی که انتخاب را آسان تر می کند، طراحی اصولی فضای گالری است. به گونه ای که امکان تمرکز بیشتر و خرید مناسب را برای مشتریان فراهم کند. گروه طراحی فرحی در این مطلب با چیدانه همراه شده و ما را با نکات تخصصی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی گالری مبل آشنا خواهد کرد.

تفکیک فضای گالری

زمانی که از گالری مبل صحبت می کنیم، متراژ فضای آن به نظر با اهمیت می آید. اما اگر پای طراحی تخصصی در میان باشد، کوچکترین فضا هم می تواند اثرگذار باشد. یکی از نکاتی که گروه طراحی فرحی در طراحی گالری مبل در نظر دارد، کنترل فضا است. به این صورت که با تفکیک گالری به بخش های کوچک تر و فضا سازی اصولی، محیطی شبیه به محیط منزل، با متراژ مشابه را تداعی کند. با این شبیه سازی، جلوه مبلمان در منزل برای مشتری قابل درک خواهد بود.

فضاسازی های متنوع

برای فضاسازی ترفندهای مختلفی وجود دارد. یکی از روش های کاربردی تفکیک فضا، استفاده از مصالح متنوع برای هر یک از بخش ها است. برای مثال در این گالری برای قسمتی از فضا از پارکت و برای قسمت دیگر از سرامیک استفاده شده است.

اختلاف سطح هم یک روش مناسب برای جدا سازی فضاها است. به این ترتیب فضاهای گالری به بخش های کوچکتر تقسیم می شوند.

علاوه بر این موارد، استفاده از دیوارهای جداکننده چوبی، یک ترفند کاربردی است که در این گالری به کار رفته است. این دیوارها هم فضا را تفکیک کرده و هم به محیط گرمای بیشتر می دهند.

موکت، یک انتخاب هوشمندانه

همانطور که اشاره شد استفاده از کفپوش های متنوع یکی از راه های تفکیک فضا در گالری است. به عقیده گروه طراحی فرحی استفاده از موکت علاوه بر جدا سازی فضا یک ویژگی منحصر به فرد هم دارد و آن حذف آواهای اضافه است. به این معنی که با قدم زدن بر روی موکت صدایی تولید نخواهد شد، در نتیجه تمرکز مشتری بر چیزی که باید دیده شود محفوظ می ماند.

رنگ های اثر گذار

استفاده از طیف های مختلف رنگی همیشه برای طراحان دکوراسیون الهام بخش بوده است. رنگ ها با بازتاب های مختلف نور جلوه های متنوعی را تولید می کنند. همانطور که در این تصویر قابل مشاهده است، با استفاده از رنگ سیاه یکدست برای سقف گالری، با حذف هزینه های طراحی سقف، علاوه بر اینکه آن را از دید خارج کرده اند باعث کنترل بودجه هم شده اند.

رنگ و تداعی سبک طراحی

یکی دیگر از کاربردهای رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی، تداعی سبک کلی طراحی است. همانطور که در این گالری استفاده از رنگ های قرمز و بژ و همچنین آبی سلطنتی، با مبلمان کلاسیک همسو است.

جلوه های دیداری با استفاده از نورپردازی

نور و روشنایی یکی از ترفندهایی است که اگر درست و به اندازه به کار رود موجب ایجاد تاکید خواهد شد. برای نورپردازی یک گالری مبل، روشنایی باید به میزانی باشد که فضا را قابل لمس کرده و کارها به خوبی دیده شوند. روشنایی بیش از حد برای گالری جلوه جالبی نخواهد داشت. در این گالری نورپردازی هم پیرو رویکرد اصلی طراحی بوده و با استفاده از نورپردازی موضعی، علاوه بر کنترل نور گالری، نور منزل را شبیه سازی کرده است.

گروه طراحی فرحی پیشنهاد چیدانه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی است. برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر و کسب اطلاعات تماس، از پروفایل این گروه در وب سایت چیدانه دیدن کنید.


نویسنده: صبا صوفی | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: صبا صوفی

کارشناس ارشد عکاسی عکاس صنعتی، تبلیغات، دکوراسیون و معماری مترجم و نویسنده عضو تیم تحریریه چیدانه

نشان کردن
  • 519 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 15 مهر 1397

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
صنایع چوبی ارجان صنایع چوبی ارجان
8 نمونه کار

تلفن: 02122927076
باغ گل فدک باغ گل فدک
37 نمونه کار

تلفن: 09121442260
تجهیزات بهداشتی کارنو تجهیزات بهداشتی کارنو
15 نمونه کار

تلفن: 02122588768
مبلمان جهانتاب مبلمان جهانتاب
41 نمونه کار

تلفن: 02188201468
صدر اِستون صدر اِستون
12 نمونه کار

تلفن: 02187106
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173