loading
تبلیغات
سی سرو چوب و هنر لابل
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

17 خرداد 1397

فرش چند متری بخرم؟

یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون منزل فرش است. در فرهنگ ایرانی هم این عنصر نقش مهم و بسزایی در چیدمان منزل دارد؛ به همین جهت معمولا افراد برای انتخاب این عنصر دکوراسیونی حساسیت بسیاری به خرج می دهند. از قیمت فرش گرفته تا مدل و بافت و سایر این مسائل به نوبه خود اهمیت ویژه ای دارند؛ اما در این میان، یکی از مهمترین و البته رایج ترین سوال هایی که افراد در هنگام چیدمان منزل خود دارند این است که « فرش چند متری بخرم؟ »

فرش چند متری بخرم؟

در این مطلب از وب سایت چیدانه سعی داریم در این رابطه بیشتر صحبت کنیم و پاسخی برای این سوال رایج بیان کنیم، پس این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید.

مسئله مهمی که در چیدمان وسایل و البته دکوراسیون منزل وجود دارد در وهله اول کاملا به سلیقه شما، متراژ خانه و البته سبکی که برای دکوراسیون منزل خود در نظر گرفته اید بستگی دارد؛ بنابراین باید در قدم اول به سراغ چیزی بروید که دوستش داشته باشید.

حالا وقت آن می رسد که کمی موضوع را جزئی تر بررسی کنیم. نکته مهمی که در انتخاب فرش مناسب وجود دارد این است که اندازه فرش باید متناسب با اندازه خانه باشد. با وجود اینکه این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد، ولی برای بسیاری از افراد جزء آخرین گزینه هاست؛ یعنی اول فرش را می خرند و بعد به خانه می رسند! حالا که این نکات را متذکر شدیم می توانیم با خیال راحت به بقیه اصولی در رابطه با مبلمان و فرش بپردازیم که می توانند به شما بگویند که فرش چند متری بخرید!

مطلب مرتبط: راهنمای خرید فرش ماشینی، مشخصات یک فرش خوب چیست؟

فرش در دکوراسیون منزل

چیدمان فرش و پایه های مبل در دکوراسیون نشیمن

در دکوراسیون نشیمن و چیدمان فرش، فارغ از اندازه فرش و ابعاد خانه باید قانونی را مد نظر داشته باشید و آن این است که پایه های جلویی مبل بر روی فرش قرار بگیرند و پایه های عقبی بر روی زمین و بیرون فرش باشند. در رعایت این موضوع حتما باید به ابعاد فرشی که می خواهید بخرید هم دقت کنید تا خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک نباشد، چراکه در این شرایط، مبل ها یا خیلی به هم نزدیک شده و یا خیلی از هم فاصله می گیرند. این مسئله می تواند در مراحل ابتدایی خرید یک اندازه مناسب فرش به شما کمک کند.

اگر مبلمان شما یک دست نبوده و یک یا دو صندلی متفاوت دارید می توانیم قانون دیگری را هم اضافه کنیم که فقط تعدادی از پایه های مبل بر روی فرش قرار بگیرند. این مسئله بیشتر برای خانه هایی است که به اندازه کافی بزرگ هستند و جای مانور دادن در آن کاملا وجود دارد.

مطلب مرتبط: انتخاب فرش ، دکوراسیون منزل خوش رنگ و لعاب

فرش بزرگ در دکوراسیون نشیمن

نکته: اگر به فرش هایی با ابعاد بزرگ علاقه دارید می توانید هر چهار پایه مبل را بر روی فرش قرار دهید. باید این را بگوییم که اگر تصمیم به این کار دارید ممکن است منزلتان شلوغ تر و البته کمی کوچکتر به نظر برسد.

استفاده از قالیچه در دکوراسیون نشیمن

چیدمان فرش جدا از پایه های مبل در دکوراسیون نشیمن

خیلی از افراد به فرش های کوچک و قالیچه ها علاقه دارند. شما می توانید بر حسب علاقه خود از قانون های گفته شده فاصله گرفته و کاری را که دوست دارید انجام دهید. فقط در این حالت حتما دقت کنید که هیچکدام از پایه های مبلمان را بر روی فرش قرار ندهید، چراکه جلوه فرشتان به شدت کم خواهد شد!

مطلب مرتبط: کدام فرش ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست؟

چیدمان فرش در دکوراسیون نشیمن

فاصله فرش از دیوار در دکوراسیون منزل

یکی از مهمترین نکات در اندازه فرش مناسب آن است که در حد اماکن، فاصله فرش با کناره های دیوار حدود 45 سانتی متر فاصله داشته باشد؛‌ اما اگر خانه شما آنقدر بزرگ نیست این اندازه را به حداقل 20 سانتی متر برسانید. این کار می تواند در بهتر و بیشتر شدن جلوه کفپوش ها هم تاثیرگذار باشد.

فرش در دکوراسیون ناهارخوری

چیدمان فرش در دکوراسیون ناهارخوری

برای انتخاب اندازه فرش مناسب دکوراسیون ناهارخوری پیشنهاد ما این است که حدود 60 سانتی متر از هر طرف فرشی که زیر میز ناهارخوری قرار می گیرد پیدا باشد. یکی از دلایل این کار هم این است که در حالتی که بر روی صندلی می نشینید هم باز پایه های صندلی بر روی فرش قرار می گیرند و از آن بیرون نمی زنند.

مطلب مرتبط: شستشوی فرش، خودم بشورم یا ببرم قالیشویی؟

فرش در دکوراسیون اتاق خواب

چیدمان فرش مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

انتخاب اندازه فرش مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب هم از بزرگ ترین معضلات افراد است! در این راستا باید گفت که فرشی مناسب دکوراسیون اتاق خواب است که حدود 30 تا 45 سانتی متر از تخت بزرگ تر باشد. باید این را هم گفت که این قانون در شرایط مختلف می تواند تغییر کند به گونه ای که برای تخت خواب یک نفره حدود 30 سانتی متر و برای تخت خواب های دونفره بزرگ همان 45 سانتی متر مناسب هستند. اگر هم تصمیم به استفاده از فرش های کوچک و قالیچه ها دارید بهتر است که آنها را در پایین تخت خواب قرار دهید.

اگر شما هم قصد خرید یک فرش مناسب دارید حتما می توانید از اهالی فن وب سایت چیدانه کمک بگیرید!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
گروه معماری بام
گروه معماری بام
گروه معماری بام

گروه معماری بام

خانه رویایی ایکیا
خانه رویایی ایکیا
خانه رویایی ایکیا

خانه رویایی ایکیا

گره و مبلمان آل یاسین
گره و مبلمان آل یاسین
گره و مبلمان آل یاسین

گره و مبلمان آل یاسین

مبلمان تیس
مبلمان تیس
مبلمان تیس

مبلمان تیس

نویسنده: طلوع حقیقت

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

نشان کردن
  • 1021 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 17 خرداد 1397

مطالب مرتبط
نمونه کارهای مرتبط
طراحی و اجرای واحد 140 متری در زعفرانیه

طراحی و اجرای واحد 140 متری در زعفرانیه

طراحی و اجرای واحد 140 متری در زعفرانیه

معماری کلبه سبز

طراحی و اجرای واحد 120 متری و استخر و سونای ساختمان در سعادت آباد

طراحی و اجرای واحد 120 متری و استخر و سونای ساختمان در سعادت آباد

طراحی و اجرای واحد 120 متری و استخر و سونای ساختمان در سعادت آباد

معماری کلبه سبز

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کد امنیتی
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173