تبلیغات
E رومانته F فارست E سیب
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

18 شهریور 1394

رازهای چیدمان کوسن ها برای مبلمان در دکوراسیون منزل

پرده و لوازم پارچه ای: کوسن ها در مبلمان جایگاه ویژه ای دارند و در کنار جنبه ی راحتی، حسی که به فضا منتقل می کنند بسیار تأثیرگذار است. به همین دلیل علاوه بر انتخاب دقیق رنگ و طرح و شکل آنها، چیدمان کوسن ها نیز بسیار مهم است. یک راه حل جالب و کاربردی برای چیدمان کوسن ها، اجرای نسبت 2-2-1 است که ایده ای ساده برای دست یابی به نتایجی تماشایی می باشد. به سادگی دو کوسن مربع شکل هم سایز و هم الگو را در نقاط انتهایی کاناپه ی خود قرار دهید، دو کوسن کوچک تر با الگوهایی متفاوت از قبلی ها را کنار آنها بگذارید و در آخر یک کوسن مستطیل شکل برای مرکز انتخاب کنید. اندازه بندی پله پله و رنگ و الگوهای مختلف جذابیت بالایی ایجاد می کند. این شیوه ی آسان و ارزان به شما کمک می کند مبل تان زیباتر از همیشه در دکوراسیون منزل تان جلوه کند.
چیدانه با ارائه ی نمونه هایی زیبا برای ترتیب چیدن کوسن ها روی مبل و کاناپه تان در کنار شما خواهد بود. با ما همراه باشید...

در این نمونه شما می بینید که رنگ های آبی و قهوه ای قرمزگونه ی کوسن های وسطی با طرح گل گلی کوسن های کناری کامل شده است.

در این تصویر اثر هنری بالای کاناپه، طرح رنگی و الگوهای 5 کوسن روی مبل را کامل کرده است. با این کوسن های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی منزل خود ایجاد کنید.

نسبت 2-2-1 در تخت خواب ها نیز جواب می دهد. با این تفاوت که به جای چیدن کوسن ها از بیرون به داخل، مانند این نمونه آنها را از عقب به جلو بچینید.

هر دو کاناپه در این نشیمن مدرن از چیدمان مشابهی برای کوسن ها با همان نسبت 2-2-1 برخوردار اند.

با وجودی که ترتیب چیدن کوسن ها در این نمونه 2-2-2-1 است، اما تأثیر آن مشابه قبلی ها است. توجه کنید که کوسن میانی، پارچه ای مشابه رومبلی های راه راه صندلی های اتاق دارد – این یک راه عالی برای اتصال اشیا به یکدیگر است. چیدانه قبلا شما را با زیباترین طرح های کوسن و بالشتک در دکوراسیون منزل آشنا کرده است.

استفاده از تنها دو نوع پارچه برای چیدمان 2-2-1 نیز به خوبی جواب می دهد. در اینجا پارچه ی کتانی متکای وسط هوشمندانه با کوسن های انتهایی ست شده است.
اگر به دنبال تزیینات پارچه ای زیبا برای دکوراسیون منزل تان هستید، پیشنهاد می کنم به اهالی فن چیدانه سر بزنید.

کوسن های راه راه و طرح دار در دکوراسیونی با رنگ های خنثی و یکنواخت بسیار جلوه گری می کنند و فضا را از حالت خشک و بی روح در می آورند.

در این تصویر تم رنگی کوسن وسط به زیبایی با رنگ دیوار هماهنگ شده است.

در این نمونه هر دو مجموعه ی کوسن های مربعی از الگوی شبکه ای یکسان ولی در رنگ های مختلف برخوردار اند، در حالی که کوسن وسط الگویی متفاوت دارد اما شامل هر دو رنگ کوسن های دیگر است.

در اینجا در حالی که کوسن های انتهایی الگوی مشابهی ندارند، رنگ و اندازه ی یکسان آنها، همان اثربخشی نسبت 2-2-1 را دارد. شما می توانید به آسانی با سه شیوه ساده برای ساخت کوسن های منحصر به فرد که چیدانه قبلا به شما معرفی کرده است، دکوراسیون منزل خود را جان بخشید.

استفاده از تنها دو رنگ در این کوسن های سوزن دوزی شده بر روی پارچه های ساده، زیبایی این نشیمن را دوچندان کرده است.

شکی نیست که شما هم مثل من با دیدن این کوسن های خوش رنگ و خوش طرح، دلتان می خواهد کوسن های قدیمی تان را حال و هوایی تازه بخشید. من پیشنهاد می کنم خودتان دست به کار شوید. برای این کار پیش از همه نیاز به پارچه های زیبا و خوش نقش و نگار دارید. شاید در بخش پرده، کرکره و تزیینات پارچه ای از اهالی فن چیدانه، به گزینه های مناسبی بربخورید. پس از اهالی فن چیدانه غافل نشوید.

درباره ی کوسن ها بیشتر بدانید:
کوسن ، کوچک اما تاثیر گذار در دکوراسیون منزل
دوخت بالشت مینیون برای کودکان عشق مینیون!
به سادگی کوسن های زیبا بدوزید

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: فاطمه افشاریان

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

نشان کردن
  • 12241 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 18 شهریور 1394

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173