loading
تبلیغات
لابل ساختمان یار چوب و هنر
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

20 شهریور 1396

خرید تابلو مدرن، کدوم به خونه من میاد؟!

هیچ کدام از وسایل تزئینی نمی‌تواند به‌ اندازه وسایل تزیینی دست ساز و آثار هنری به دکوراسیون یک‌ خانه جان بدهد. نه‌ تنها یک اثر هنری می‌تواند به خانه شما هویت ببخشد، بلکه ارزش بصری آن را نیز افزایش خواهد داد. با تنوع بالا در آثار هنری مانند نقاشی، مجسمه‌سازی و هنر بصری، انتخاب اثر هنری مناسب و خاص دکوراسیون خانه شما می‌تواند کمی سخت و استرس‌ زا باشد. با چیدانه همراه باشد، چراکه شاید نکات زیر بتواند در این راه به شما کمک کند.

آثاری را برگزینید که دوست دارید!

اولین قانون برای انتخاب آثار هنری و وسایل تزیینی دست ساز این است که با آن ارتباط عاطفی برقرار کنید. اگر یک اثر هنری برای شما قابل‌درک نیست بهتر است به دنبال گزینه‌ای دیگر بروید. اگر سبک و یا رنگی مشخص در تمامی دکوراسیون منزل شما برجسته و مشهود است، می‌تواند اولین معیار برای نقاشی مناسب خانه شما نیز به حساب آید. بسیاری از نقاشی‌ها و آثار هنری دارای سبک و زمینه منحصر به خود هستند.
در چیدانه بیشتر بخوانبد: تابلو دیواری جدید، هنر را به دکوراسیون منزل بیاورید!

رد برخی از آنها را نیز می‌توان در نشانه‌هایی از فرهنگ یک ملت دید؛ مانند هنر بومی و یا ژاپنی. از سویی دیگر عکس‌های سیاه ‌و سفید به‌خوبی با هر دکوراسیونی هماهنگ می‌شوند. در کل به سراغ هر سبکی در آثار هنری که می‌روید تنها به این نکته توجه نمایید که این اثر متناسب با سلیقه، علایق و فرهنگ شما باشد.

برای خرید وسایل تزئینی دست ساز خود را محدود نکنید! 

اگر به دنبال خرید تابلو مدرن هستید که با دکوراسیون سنتی خانه شما هماهنگ باشد، پوسترهای آثار هنری هنرمندان معروف و آثار هنرهای زیبا می‌تواند گزینه مناسبی باشند. این نوع تابلوها که به‌صورت کپی از آثار هنری کشیده می‌شوند می‌تواند جایگزین مقرون‌به‌صرفه‌ای برای آثار هنری اصل هنرمندان بزرگ جهان باشد.طراحی‌های مدادی و برخی از انواع مجسمه‌ها نیز می‌توانند به‌خوبی با دکوراسیونی به سبک سنتی هماهنگ شوند.

اگر به دنبال آثار هنری و خرید تابلو مدرن هستید، بهتر است از تصویرسازی‌ها و انواع آثار آفریده‌ شده با ترکیب چندین ماده و فن شروع کنید. مجسمه‌های ساخته‌شده از فلز و شیشه به سبک مدرن هستند، اما اگر به دنبال اثر هنری‌ای هستید که نظر همه را جلب کند به سراغ نقاشی‌های انتزاعی، شهری و یا سبک پاپ بروید؛ زیرا این آثار هنری سبک مدرن‌تری داشته و مانند نقاشی‌های گرافیتی، رنگ‌های شاد و اصلی در آنها بیشتر استفاده ‌شده است.
عکس‌ها می‌توانند با هر سبک دکوراسیون هماهنگ بشوند و هیچ فرقی هم نمی‌کند که خانه شما مدرن باشد و یا سنتی. از ترکیب آثار هنری با سبک‌های مختلف نترسید یک نقاشی مدرن می‌تواند به طرز جالبی با خانه‌هایی با سبک سنتی هماهنگ شود.
در چیدانه بیشتر بخوانید: نقاشی گرافیتی، تزیین دیوار خانه!

بهترین محل را برای نصب آثار هنری انتخاب کنید.

وقتی‌که اثر هنری موردعلاقه خود را یافتید، زمان آن می‌رسد که جایی مناسب برای نصب آن بیابید؛ جایی که در دیدرس همه باشد تا همه بتوانند آن را تحسین کنند. اکثر افراد ترجیح می‌دهند آثار هنری را بالای مبلمان نشیمن و یا روبه‌روی آن نصب نمایند. نورپردازی مناسب برای نمایش هرچه ‌بهتر آثار هنری بسیار مهم است. نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار داد، ارتفاع است. آثار هنری نباید بیش از حد، نزدیک به سقف و یا پایین آن نصب شوند. بهترین محل دقیقاً خط دید انسان است که مساوی است با 140 متر از سطح زمین. 
در چیدانه بیشتر بخوانید: ارتفاع مناسب نصب تابلو، چقدر باشه بهتره؟

برای داشتن دکوراسیونی منحصربه‌فرد و هنری از هنرمندان و صاحبان صنایع در چیدانه کمک بگیرید. پروفایل افراد مختلف را دنبال کنید تا ببینید که در چه سبک هنری مشغول به کار هستند. شما می‌توانید به‌محض اینکه اثری هنری توجهتان را به خود جلب کرد به‌صورت مستقیم با هنرمندان و آفرینندگان آن تماس گرفته و درباره جزئیات خرید و سفارش کالا از آنها کمک گرفته و مشورت نمایید.
هنرمندان و صاحبان صنایع در چیدانه: برگین | احسان آرت | پرواز دکوراتیو دیزاین | گروه هنری روندو | مسعود خلیفه | سرامیک هلبر

با پیوستن به کانال چیدانه، روزانه از مطالب مفیدی مطلع شوید!

تبلیغات

نویسنده: ثمینا فراهانی

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

نشان کردن
  • 2531 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 20 شهریور 1396

نمونه کارهای مرتبط
تابلو نقاشی انتزاعی ابعاد 90 در 70

تابلو نقاشی انتزاعی ابعاد 90 در 70

تابلو نقاشی انتزاعی ابعاد 90 در 70

استودیو هنر و نقاشی احمد علوی

تابلو نقاشی انتزاعی ابعاد 47 در 35

تابلو نقاشی انتزاعی ابعاد 47 در 35

تابلو نقاشی انتزاعی ابعاد 47 در 35

استودیو هنر و نقاشی احمد علوی

 خرید جکوزی خانگی-شاینی مدل N-JA026

خرید جکوزی خانگی-شاینی مدل N-JA026

 خرید جکوزی خانگی-شاینی مدل N-JA026

فروشگاه اینترنتی اِوشیک

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کد امنیتی
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173