تبلیغات
E بازار مبل E دورینو E لومانو
امتیاز: 0.0

1 آذر 1396

چیدمان میز ناهارخوری، چه سرویس ناهارخوری مناسب خونه منه؟

دسته: مبلمان

فضای ناهارخوری یک مکان بسیار کاربردی است. جایی که ما غذا می خوریم ، دور هم جمع می شویم ، مطالعه می کنیم و گاهی کار می کنیم. هنگام چیدمان فضای ناهارخوری باید به آن چه که می خواهیم از فضا و محیط به دست بیاوریم دقت کنیم، چرا که همه عناصر موجود در محیط به نوعی می توانند در انتخاب سرویس ناهار خوری مناسب خانه اثر گذار باشند.کارشناسان و طراحان شرکت فاما، بهترین روش، برای انتخاب میز و صندلی ناهارخوری را با شما به اشتراک می گذارند.  

میز ناهارخوری بیضی شکل

ممکن است بسیاری از افراد ترجیح دهند آشپزخانه بزرگ تری داشته باشند تا میز ناهارخوری خود را نیز در این مکان قرار بدهند، اما نکته ای که کارشناسان شرکت فاما بر آن تاکید می کنند این است که هدف باید بیش تر شدن ارتباط اعضای خانواده در فضای دورهمی باشد. در کشورهای اروپایی به نوعی این فضا را برای محیط کار در خانه هم فراهم می کنند و بایستی قابلیت جای دادن ابزار ساده کار همچون لپ تاب و یا دفاتر ساده را هم داشته باشد، همین دلیلی برای طراحی میزهایی است که با طرح کشویی بودنشان چند منظوره محسوب می شوند. بنابراین باید توجه داشته باشید که در دکوراسیون های امروزی، باید همیشه بیش از یک کارایی را برای وسایل خود قائل شوید، به خصوص آن هایی که بامحدودیت فضا روبرو هستند.

- استاندارد و میز ناهارخوری

میز مستطیل شکل استاندارد

میز بیضی شکل استاندارد

میز مستطیل شکل استاندارد

میز دایره استاندارد

استانداردهای میزناهارخوری مستطیل و میز گرد
استاندارد میز غذاخوری مستطیل و گرد با توجه به تعداد صندلی ها

مشاوران شرکت فاما به شما پیشنهاد می دهند که قبل از هر گونه انتخاب و خرید میز ناهارخوری، ابتدا ابعاد فضای غذاخوری را در نظر گرفته سپس با ابعاد میز مورد نیاز خود مطابقت دهید و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. در بالا انواع میزهای مستطیل و دایره ای شکل و ابعاد آن را می توانید ملاحظه کنید.

استاندارد میز و صندلی غذاخوری
تصویر سمت راست ارتفاع مناسب میز و صندلی غذاخوری، تصویر سمت چپ میز و صندلی کار

پس از خرید میز، صندلی ها باید متناسب با اطراف میز انتخاب شوند و مکمل و هم سبک با میز باشند. به طور واضح می توان گفت که شما خواهان صندلی هایی هستید که راحت باشند، مخصوصا اگر دوست دارید بعد از میل غذا مدتی با خانواده گرم گفت و گو و ایجاد فضای صمیمی شوید. ارتفاع مناسب صندلی و تناسب آن با میز از جمله نکات بسیار مهمی است که حتما باید به آن توجه شود.

- چیدمان مناسب میز ناهارخوری

چیدمان مناسب میز ناهارخوری گرد روی فرش

چیدمان مناسب میز بیضی روی فرش

چیدمان مناسب میز مستطیل روی فرش

چیدمان مناسب میز ناهارخوری
چیدمان مناسب میز ناهارخوری روی فرش

فرش هم می تواند سهمی از چیدمان داشته باشد. یک فرش زیبا که دارای گل هایی در حاشیه کادر آن است در رنگ بندی و انتخاب رنگ میز و صندلی تاثیر گذار می باشد. این انتخاب، مناسب کسانی است که به چیدمان کلاسیک می اندیشند. برای افرادی که به سبک مدرن علاقه مندند استفاده از سرامیک و سنگ روشن با بندهای مشکی و با رفلکس مناسب می تواند با ایجاد درخشش، نور دو چندانی به فضا بخشد. استفاده از پارکت می تواند عامل تعیین کننده در رنگ سرویس ناهارخوری شما باشد. مثلا پارکت با طرح چوب و تم قرمز، برای ایجاد کنتراست مناسب در فضا به میز و صندلی ناهارخوری با رنگ سفید نیاز دارد. اما برای ایجاد هارمونی، انتخاب رنگ خود رنگ (چوبی) بهترین گزینه می باشد. که تلفیق آن با نور سفید تناسب رنگی چشم نوازی را ایجاد می کند.

نمونه میز نیم دایره

اگر فضای شما بسیار کم است می توانید از میزهای نیم دایره استفاده کنید که در کنار دیوار قرار می گیرند. در این حالت می توانید فضای غذاخوری کوچک خود را حفظ کنید. شرکت فاما با چندین سال تجربه در زمینه میز و صندلی می تواند مشاور بسیار خوبی برای شما باشد.

ترفندهای زیرکانه طراحی فضای غذاخوری

 • استفاده از آینه در فضای ناهارخوری توصیه نمی گردد. زیرا در حین صرف غذا باعث کنجکاوی و حواس پرتی می گردد.
 • یک تابلوی هنری، فضای خالی را پر می کند و اتاق شما را جذاب تر می کند.
 • لوازم جانبی، این لوازم هر چند کوچک می تواند رنگ و بوی فضا را عوض کند. انتخاب صحیح آن حس خوبی به فضا خواهد داد.
 • وجود پنجره در فضای ناهارخوری حس خوبی القا می کند ، دیدن منظره ای زیبا که شاید با چند گلدان کوچک ایجاد شده باشد ، نور مناسب و همچنین تهویه خوب ، هنگام صرف غذا لذت آن را چندین برابر می کند.
 • روشنایی نیز در یک اتاق غذاخوری و یا ناهار خوری بسیار مهم است، بنابراین از آویز یا لوستر در بالای میز غافل نشوید.
 •  در حالت کلی همیشه بهتر است که مبلمان غذاخوری در نزدیکی آشپزخانه بوده و مبلمان نشیمن در فضای دورتری قرار گیرد تا از دید و تهویه بهتری برخوردار باشد. 

مطالعه مطالب مرتبط در پایین صفحه را به شما پیشنهاد می کنیم.

***مژده مژده***

چیدانه آماده ارائه خدمات گوناگون ساختمانی، بازسازی، نوسازی - دکوراسیون داخلی - طراحی محوطه و فضای سبز - خدمات تاسیساتی و نظافتی و کلیه زیرمجموعه های این گروه ها می باشد. اگر سوالی داشته و یا نیاز به ارائه خدماتی خاص دازید می توانید در قسمت  ثبت درخواست کالا و خدمات درخواست خود را ثبت نموده و از بین ۲ تا ۵ گزینه پیشنهادی ما، بنا به نوع نیاز خود، مقایسه کرده و بهترین گزینه را برگزینید.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه 

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
 • 2683 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 1 آذر 1396

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
استایلین دیزاین استایلین دیزاین
4 نمونه کار

تلفن: 02128428313
 رومانته رومانته
5 نمونه کار

تلفن: 02126805493
گروه معماری آرامش گروه معماری آرامش
11 نمونه کار

تلفن: 09122058980
فنگ شویی ژاله معروف فنگ شویی ژاله معروف
1 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٦٦٥٥٨٨٨٩
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173