تبلیغات
E رومانته E بازار مبل
امتیاز: 0.0

19 شهریور 1394

6 نکته برای خرید مبلمان مناسب دکوراسیون منزل

دسته: مبلمان

مبلمان: وسایل و مبلمانی که دکوراسیون داخلی منزل را شکل می دهند، این قدر متنوع شده اند که هر کسی را در انتخاب سردرگم می کنند. کاناپه ها و مبل های راحتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. شما ممکن است تصور کنید دقیقا می دانید چه می خواهید، اما به محض اینکه وارد فروشگاه مبل فروشی می شوید یا تصاویر اینترنتی را می بینید، سبک ها، شکل ها و گزینه های سفارشی فراتر از حد انتظار اند. چیدانه همانگونه که قبلا یک راهنمای خرید مبل شیک و زیبا در اختیار شما گذاشته است، در این مطلب نیز برای صرفه جویی در زمان، پول و آسان کردن انتخاب برای شما، نکاتی را پیشنهاد می دهد که با کمک آنها می توانید تصمیم بگیرید دقیقا چه می خواهید. با ما همراه باشید...

1. تعیین ابعاد و اندازه نشیمن قبل از خرید مبل راحتی

اگر نشیمن بزرگی دارید، باید تصمیم بگیرید می خواهید دقیقا چه مقدار از آن را با مبل پر کنید. آیا می خواهید مبل و صندلی بیشتر یا میز قهوه خوری در آن قرار دهید؟ اگر پاسخ تان مثبت است، یک مبل راحتی ساده یا یک کاناپه ی L شکل شاید بهترین گزینه باشد. اگر می خواهید مبل تان نقطه ی کانونی نشیمن تان باشد، مبل هایی انتخاب کنید که دور تا دور فضا چیده می شوند، فضای زیادی اشغال می کنند و جای زیادی برای نشستن فراهم می کنند.
آیا می خواهید بدانید مبلمان مناسب برای دکوراسیون داخلی نشیمن شما چیست؟ با ادامه ی این مطلب همراه باشید.

اگر یک نشیمن کوچک دارید، مبل راحتی کوچک تری نیز می خواهید. با فضای کمتر، هر مبل یا کاناپه ای کانون توجه می شود، بنابراین مهم است چیزی انتخاب کنید که کاربردی باشد و در عین حال از طراحی خوبی برخوردار باشد تا بقیه ی فضا را تکمیل کند. چیدانه قبلا پیشنهادی متفاوت برای مبلمان خانه های کوچک به شما داده است.

2. مشخص کردن جهت قرارگیری مبل و کاناپه در دکوراسیون نشیمن

نظم بخشی موفق یک نشیمن با تعیین سبک زندگی شما شروع می شود. بیشترین استفاده ی شما از آن فضا چیست؟ آیا دوست دارید در مقابل تلویزیون لم دهید؟ جهت مبل تان را متناسب با آنچه می خواهید تنظیم کنید. اگر اهل بازی کردن و دورهمی هستید، مبلمان تان را به صورت نیم دایره یا دایره حول یک میز مرکزی بچینید.

مطلب پیشنهادی: بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

آیا خانواده ی شما از نشیمن برای لم دادن، استراحت کردن و مطالعه استفاده می کنند؟ مبل تان را با صندلی و کوسن احاطه کنید تا چند محل نشستن ایجاد شود که هم به صورت فردی هم جمعی می توان از نشستن در آنجا لذت برد.

3. مناسب ترین شکل مبلمان برای دکوراسیون اتاق

حال که کاربرد مبل تان مشخص شد، زمان آن است که تعیین کنید چه شکلی از آن برای فضای شما مناسب است. برای مثال یک مبل L شکل گزینه ی بسیار مناسبی برای فضاهای باز است که نیاز به تفکیک دارند – مانند تفکیک نشیمن از غذاخوری.

آیا به دنبال مبلمان خانگی با طراحی های منحصر به فرد هستید؟ از اهالی فن چیدانه غافل نشوید.

مبل راحتی با فرم خمیده برای فضاهای کوچک کاربردی تر است، زیرا هم می تواند محلی باشد برای دورهمی و جمع شدن افراد و هم محل مناسبی برای دیدن تلویزیون.

اگر می خواهید میز و صندلی بیشتری در نشیمن خود داشته باشید، یک تخت یا مبل تختی جایگزین مناسبی برای کاناپه های سنتی است. این نوع مبلمان در عین اینکه نشیمن چندین نفر را تأمین می کند، فشرده است و جای کمتری اشغال می کند.

اگر می خواهید بدانید در خانه ی هنرمندان مشهور چه خبر است، پس به منزل بهنوش طباطبایی سری بزنید.

4. انتخاب روکش مبل مناسب برای دکوراسیون منزل

در هنگام انتخاب روکش مبل زیبایی مهم است اما کارآیی در اولویت قرار دارد. بسیاری از ما علاقه مندیم در یک مبل راحتی چرم مخملی سفید رها شویم – این مبل ها بسیار باشکوه اما خطرناک هستند. در صورتی که حیوان خانگی یا فرزند کوچک دارید، چرم مخملی به دلیل آسیب پذیری زیاد، گزینه ی مناسبی نیست.

چرم – به خصوص در رنگ های تیره – سبکی همیشگی است، با گذشت زمان دوام می آورد و به راحتی تمیز می شود.

گزینه ی دیگر، انتخاب روکش مناسب برای مبلمان محوطه در فضاهای بیرونی است. این روکش ها باید از پارچه هایی انتخاب شوند که در برابر لکه، آب و رنگ پریدگی در مقابل آفتاب مقاوم باشند. ما پیش از این ۱۰ مبلمان فضای باز برای لمس خنکی و آرامش در تابستان را به شما پیشنهاد داده بودیم.

5. انتخاب سبک مبل متناسب با سبک دکوراسیون منزل

همیشه مبلمانی انتخاب کنید که به صورت طبیعی با سبک دکوراسیون منزل شما هم خوانی داشته باشد. اگر سبک منزل شما مدرن و براق است، مبلی با خطوط صاف و رنگ های متناسب انتخاب کنید.

اگر منزل تان دارای ترکیبی از رنگ ها و طراحی های مختلف است، مبلی انتخاب کنید که ترکیبی از چندین سبک باشد.

مطلب پیشنهادی: آشنایی با طراحی مبلمان در دکوراسیون داخلی

اگر ظاهر منزل تان سنتی است، یک مبل راحتی کلاسیک با پارچه ی مقاوم و خنثی متناسب با رنگ ها و لوازم دیگر منزل تان خواهد بود.

6. انتخاب رنگ مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

روکش کردن دوباره ی مبلمان یک راه حل ارزان برای کسانی است که می خواهند تحولی در دکوراسیون و مبلمان خود ایجاد کنند.

مطلب پیشنهادی: ۱۲ رنگ مبلمان که با هر دکوراسیونی ست می شوند!

از انتخاب مبل راحتی با طرح های منحصر به فرد نترسید. این مبل ها حس صمیمیت و شخصی بودن را به فضای اتاق شما منتقل می کنند.

اگر از انتخاب رنگ و طرح های برجسته برای مبل تان نگرانید، همیشه این حق را دارید یک مبل عثمانی چرم برگزینید که می تواند میز قهوه خوری شما نیز باشد. این مبل حس تنوع خوبی به نشیمن منزل شما می دهد.

مطالب بیشتر:
بهترین مبلمان برای فضای اداری شرکت شما کدام است؟

ساخت نیمکت های ارزان و زیبا برای دکوراسیون منزل!
۱۷ میز جلو مبلی متفاوت با وسایل دور ریختنی !
مبلمان را با کف پوش خانه ست کنید
۴ نکته برای انتخاب درست کاناپه

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: فاطمه افشاریان

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

نشان کردن
  • 8028 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 19 شهریور 1394

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
استودیو معماری نیارش سبز استودیو معماری نیارش سبز
27 نمونه کار

تلفن: ۰۹۱۲۳۵۰۶۴۵۷
فورلو (پارس نقشینه) فورلو (پارس نقشینه)
13 نمونه کار

تلفن: 02122632800
آناهید آناهید
6 نمونه کار

تلفن: 02186083299
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173