تبلیغات
چوب و هنر E E رومانته F فارست فرسان
امتیاز: 1.5 0 نظر | ثبت نظر

19 دی 1395

میز تحریر و معجزه در بازده مطالعه دانش‌آموزان!

مبلمان: یک میز تحریر خوب زمینه علاقه‌مندی دانش‌آموزان به مطالعه را بالا می‌برد؛ به همین خاطر فاکتوری تاثیرگذار در دکوراسیون اتاق فرزند شما محسوب می‌شود. یکی از راه‌حل‌هایی که می‌تواند بچه‌ها را هنگام انجام تکالیف از اتاق نشیمن، آشپزخانه و سالن پذیرایی به اتاق شخصی‌شان هدایت کند، داشتن میز تحریری استاندارد است. درواقع از زمانی که فرزند شما وارد مدرسه می‌شود، مهم‌ترین وسیله اتاقش میز تحریر به حساب می‌آید. در این مطلب کمتر با استانداردهای میز تحریر و بیشتر با چیدمان مناسب آن آشنا می‌شویم.

چیدمان میز تحریر

برای اینکه اتاق کودک آشفته نباشد...

در روزهایی که دلبندتان قد می‌کشد، رشد می‌کند و به سن مدرسه رفتن نزدیک می‌شود، زمانی که در اتاقش را باز می‌کنید، شاید از اسباب‌بازی‌های کف اتاق خبری نباشد اما این بار احتمالا آشفتگی میز تحریر او کلافه‌تان می‌کند. برای اینکه اتاق فرزندتان ظاهری منظم پیدا کند، برای تهیه یک میز تحریر مناسب باید زمان بیشتری را صرف کنید.

میز تحریر ارزان

یک میز تحریر دو منظوره

این درست است که در اتاق یک نوجوان عموما برای قرار دادن دو میز فضای کافی وجود ندارد اما یک میز کامپیوتر هرگز نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای میز تحریر باشد؛ مگر اینکه ابعادی بزرگ داشته باشد. به همین خاطر توصیه می‌شود فکر تهیه کامپیوتر با تمام متعلقاتش را فراموش کنید و به جای آن یک لپ‌تاپ تهیه کنید.

میز تحریر مدرن

میز تحریر مدرن و جادار

اگر سبک مدرن یا مینیمال میزهای تحریر با فضای اتاق نوجوان شما همخوانی بهتری پیدا می‌کند، مدلی را انتخاب کنید که بین صفحه رویی و زیری‌اش فاصله وجود داشته باشد تا حداقل از همین فضای کوچک هم بتوانید استفاده کنید؛ ضمن اینکه بهتر است در چنین مواردی به فکر تهیه کشوهای مختلف یا فایل‌هایی با ابعاد متفاوت باشید تا از پراکندگی میز تحریر دلبندتان جلوگیری کنید.

میز تحریر چوبی

بهترین زاویه برای یک میز تحریر استاندارد

ابعاد میز تحریر بستگی به جثه فرد دارد. یک میز تحریر استاندارد به ستون فقرات فرزند شما آسیبی وارد نمی‌کند؛ ضمن اینکه به شانه‌ها و دست‌ها فشاری مضاعف وارد نمی‌شود. بهترین حالت این است که زمانی که کودک یا نوجوان دست‌هایش را روی میز قرار می‌دهد، مچ و آرنج در امتداد هم باشند و یک زاویه 110 درجه‌ای ایجاد کنند. ترجیحا بهتر است این زاویه بیشتر یا کمتر نباشد.

میز تحریر در دکوراسیون منزل

نورپردازی مناسب میز تحریر

آنقدر باید چیدمان اتاق کودک را تغییر دهید تا بهترین جا برای قرار دادن تخت، میز و... را پیدا کنید. اما یک‌سری قوانین کلی وجود دارد؛ اینکه میز باید جایی قرار بگیرد که ضمن اینکه در طول روز از نور طبیعی بهره‌مند باشد، باعث آزار و اذیت چشم نشود. نورپردازی اتاق کودک بسیار مهم است. هیچ نور مستقیمی نباید زاویه دید فرزند شما را مختل کند بلکه چه نور مصنوعی و چه طبیعی باید فرزند شما را برای انجام تکالیف هدایت کند.

میز تحریر دانش آموز

نکات کوتاه اما کاربردی درباره میز تحریر دانش آموز:

  • براساس متراژ اتاق میز تهیه کنید. میزهایی که در کنج اتاق قرار می‌گیرند، انتخاب مناسبی برای فضاهای کوچک‌تر هستند چون فضای کمتری را اشغال می‌کنند.

میز تحریر چوبی

  • فریم بالای برخی از میزهای تحریر جای مناسبی برای قرار دادن کتاب، وسایل تزیینی و مداد رنگی‌های فرزند شماست. درواقع فقط وسایلی که باید دم دست فرزندتان باشد در این قسمت قرار می‌گیرد، نه وسایل اضافی.

میز تحریر کودک

  • به فرزندتان بگویید هیچ‌وقت همه لوازم تحریرش را روی میز پخش نکند، برای این منظور بهتر است میزهایی تهیه کنید که کشوهایی مجزا در ابعاد مختلف دارند.

برای تهیه انواع میز تحریر می توانید به بخش صندلی و میز تحریر در کالاهای چیدانه سر بزنید و با فروشندگان آن ها تماس حاصل فرمایید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: شیرین کرمی

تبلیغات

نویسنده: فاطمه افشاریان

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

نشان کردن
  • 5232 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 19 دی 1395

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
آرکا چوب آرکا چوب
7 نمونه کار

تلفن: 02155279834
پرده سرای مارال پرده سرای مارال
3 نمونه کار

تلفن: 021۲۲۳۳۶۶۵۸
کمجا چوب کمجا چوب
12 نمونه کار

تلفن: 02141725000
آرتکس آرتکس
6 نمونه کار

تلفن: 02152853
شرکت معماری نوین جاهد شرکت معماری نوین جاهد
5 نمونه کار

تلفن: 09124088809
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
چیدانه + مبلمان دیاکو، مسابقه عکاسی «گوشه ما» با جوایز ویژه
چیدانه + مبلمان دیاکو، مسابقه عکاسی «گوشه ما» با جوایز ویژه
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173