۱۸ مرداد ۹۶

راهنمای خریدظروف بلور و کریستال یکی از پرطرفدارترین ظروف در بین خانواده های ایرانی هستند که معمولا پیدا کردن بهترین مارک ظروف کریستال و تشخیص اصل بودن کریستال برای خرید یکی از دغدغه های اکثر تازه عروس ها است؛ به همین منظور در این مطلب از چیدانه می خواهیم شما را با بهترین مارک کریستال و چگونگی خرید یک سرویس ایده آل و مناسب راهنمایی کنیم، پس با نا همراه باشید. 

میوه خوری آدم و حوا و کریستال بوهمیا

میوه خوری آدم و حوا و کریستال بوهمیا

نامشخص
شکلات خوری کریستال چک طلاکوب سزار کد 145131 زارست

شکلات خوری کریستال چک طلاکوب سزار کد ۱۴۵۱۳۱ زارست

۶۸۰۰۰۰تومان
شکلات خوری با طرح کالسکه

شکلات خوری با طرح کالسکه

نامشخص

تفاوت کریستال و بلور

شاید بهتر باشد پیش از هر تصمیمی برای خرید این ظروف تفاوت کریستال و بلور را بیشتر بدانید. شیشه کریستال یا شیشه سرب‌دار یکی از انواع شیشه‌های سیلیکاتی است که در ترکیب خود حاوی اکسید سرب است. شیشه‌های حاوی بیش از ۲۴% اکسید سرب را شیشه کریستال می نامند. وجود سرب در شیشه کریستال باعث افزایش ضریب شکست نور در این نوع شیشه‌ها می‌شود و درنتیجه شیشه‌های کریستال دارای درخشندگی و تلالو بیشتری نسبت بلور و سایر شیشه ها هستند. ظروف کریستال همچنین سختی کمی دارند و به همین علت امکان تراشکاری روی این شیشه‌ها وجود دارد؛ بنابراین بهترین گزینه برای ساخت ظروف تزئینی هستند.

جام و 6 عدد گیلاس کریستال نقره

جام و ۶ عدد گیلاس کریستال نقره

نامشخص

بهترین مارک کریستال 

اصولا معرفی بهترین مارک کریستال و یا هر کالای دیگری تا حد زیادی به بودجه شما بستگی دارد، اما به طور کلی می توان گفت که کریستال خورشیدی بوهمیا آلمان و کریستال والتر کشور آلمان، کریستال ناخمن آلمان ،کریستال آرکروک فرانسه، سرویس کریستال جی سی سی،کریستال سوگای ژاپن،کریستال چک، کریستال آرسی آر ایتالیا و کریستال تویوی ژاپن از جمله برند های مطرح بازار کریستال در دنیا و بخوصوص ایران به شمار می آیند که در میان کریستال چک و کریستال کشور ژاپن به عنوان با کیفیت ترین انواع ظروف کریستال شناخته شده اند.

کاسه کریستال طلاکوب سزار ۱۷۶۴۲۱ زارست

کاسه کریستال طلاکوب سزار ۱۷۶۴۲۱ زارست

۸۶۰۰۰۰تومان
 

قیمت سرویس کریستال 

ظروف کریستال اصل از قیمت بالایی برخوردار هستند، از این رو هنگام خرید این ظروف لازم است که بودجه کافی برای آن ها کنار گذاشته شود. برای قیمت کریستال با توجه به انواع مختلف آن می توان بازه ای بین ۵۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار را معرفی کرد.

آجیل خوری در دار

آجیل خوری در دار

نامشخص

چگونگی تشخیص اصل بودن کریستال

به طور کلی ظروف کریستال به دوسته دست ساز و قالبی تقسیم می شوند که روش تشخیص اصل بودن آن ها با توجه به دست ساز و قالبی بودنشان متفاوت است، برای تشخیص اصل بودن ظروف کریستال در هر دو نوع کافی است یکی از روش های زیر را در هنگام خرید امتحان کنید:  

  • پیش از هر چیزی باید بدانید که یک کریستال مرغوب از نوع قالبی کاملا شفاف، عاری از هرگونه حباب و اعوجاجی است، اما کریستال های دست ساز به دلیل اینکه در روند ساخت، سازنده در آن می دمد امکان به وجود آمدن حباب های ریز تا حدی وجود دارد. پس کریستال هایی قالبی که سطح آن ها دارای حباب های ریز و کدر است از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. برای تشخیص قالبی بودن یا دست ساز بودن یک کریستال هم می توانید به انتهای ظروف نگاه کنید در صورت وجود خط سرتاسری کریستال شما قالبی است، برای خرید مناسب حتما ظاهر تک تک ظروف به خصوص فنجان و یا لیوان ها را به درستی بررسی کنید تا از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید.
  • در روش بعدی تشخیص اصل بودن ظروف کریستال با کمک یک خودکار ضربه آهسته و خفیفی به کریستال بزنید اگر صدای زنگ دار و مداومی شنیدید کریستال شما اصل است در غیر این صورت در صورت قطع شدن سریع صدا کریستال مورد نظر شما تقلبی و کالایی کپی و به اصطلاح چینی است!
  • در مورد ظروف و اشیای کریستال طلا یا نقره‌کوب شده دقت زیادی داشته باشید؛ زیرا ممکن است برخی از فروشندگان در مورد میزان طلا یا نقره به‌کار رفته در ظرف مورد نظر اطلاعات درست به خریدار ارائه نکنند یا اینکه ممکن است عیار طلا یا نقره‌ای را که روی کریستال به‌کار رفته است، زیاد اعلام کنند.
  • هنگام خرید ظروف کریستال رنگی حتما به یکنواختی رنگ در قسمت‌های گوناگون ظرف دقت کنید.

در چیدانه بیشتر بخوانید: تمیز کردن و برق انداختن ظروف کریستالی به آسانی!

گلدان کریستال چک طلاکوب سزار کد ۱۵۷۲۹۱ زارست

گلدان کریستال چک طلاکوب سزار کد ۱۵۷۲۹۱ زارست

۱۴۹۹۸۴۰تومان
آجیل خوری کریستال

آجیل خوری کریستال

نامشخص
میوه خوری کریستال طلاکوب کد 180 زارست

شکلات خوری کریستال طلاکوب کد ۲۰۳۶۹ زارست

۷۲۰۰۰۰تومان

مراکز خرید سرویس کریستال اصل

از جمله مراکز خرید سرویس کریستال اصل مانند ظروف چینی و سرامیک و... ظروف کریستال را می‌توان در فروشگا های عرضه کالاهای لوکس در سراسر کشور که به عرضه کالاهای خانگی می‌پردازند اشاره کرد. برخی از برندهای معرفی شده نیز دارای نمایندگی‌های مشخصی هستند؛ به طور مثال نمایندگی کریستال بوهیما در تهران در میدان شوش، خ شهید صابونیان، خ کاخ جوانان، مجتمع نور طبقه ی همکف، پلاک ۲۲۵ است. همچنین تیمچه حاجب الدوله، پاساژ رضایی در خیابان شوش، بازار بزرگ مولوی و سه راه امین حضور، مراکز اصلی خرید و فروش کریستال است که می توانید به آن ها مراجعه نمایید.

نمونه مشابه این محصول در چیدانه: بهترین مارک ظروف کریستال برای جهیزیه را می توانید از فروشگاه زارست و نقره سازی گوتیک در چیدانه تهیه کنید.

در قسمت دیدگاه های پایین این مطلب به ما بگویید در مطلب بعدی راهنمای خرید، کدام کالا را برای شما معرفی کنیم فرصت را از دست ندهید و ما را از نیازهای خود مطلع سازید؛ همچنین برای اطلاع از قیمت، چگونگی ثبت سفارش، ارتباط با فروشندگان و خرید اینترنتی کالاها در چیدانه کافی است روی نام برند هر محصول کلیک کنید و به سادگی با فروشندگان کالاها در چیدانه ارتباط بگیرید. 

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

به کانال تلگرام چیدانه بپیوندید!

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎