تبلیغات
چوب و هنر E E رومانته F فارست
امتیاز: 2.5 0 نظر | ثبت نظر

14 مرداد 1394

کابینت آشپزخانه، زیبایی قلب دکوراسیون منزل

تجهیزات آشپزخانه: کابینت آشپزخانه یکی از تاثیر گذارترین عوامل در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است. انتخاب صحیح طرح، رنگ و جنس مصالح کابینت ها می توانند نقش مهمی را در زیبایی آشپزخانه شما ایفا کند. آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که در خصوص کابیت آشپزخانه باید به کدام نکات توجه بیشتری داشته باشید؟! چیدانه در این مطلب می خواهد نکات مهمی را به شما یادآوری کند. با ما همراه باشید تا در خصوص کابینت ها بیشتر بدانیم.

اجزای اصلی کابینت عبارت اند از:

  • درب کابینت
  • بدنه کابینت
  • صفحه کابینت

انتخاب کابینت و تغییرات چشمگیر در دکوراسیون آشپزخانه امکان پذیر است. به اجزای کابینت توجه ویژه ای داشته باشید.
درب کابینت باید طوری باشد که به آسانی و سهولت باز و بسته شود و در بدنه کابینت دو مورد اساسی را باید مورد توجه قرار دهیم. اول اینکه جنس بدنه باید بسیار مرغوب و با دوام باشد و با دوام باشد و دوم اینکه لولاهای کابینت باید نوارهای زیبا و شکیل متناسب با دکوراسیون آشپزخانه نوار بندی شده باشد. برای سالم ماندن لولاهای در کابینت در فاصله های زمانی مناسب آن را روغن کاری کنید. برای نظافت کابینت ها از اشیای زبر استفاده نکنید، این کار باعث ایجاد خش روی کابینت ها می شود.

صفحه کابنیت دارای بیشترین سطح تماس با ظروف آشپزخانه و رطوبت است، به همین دلیل اجزاء تشکیل دهنده آن باید از مقاومت بالایی در برابر آب برخوردار باشد؛ توجه داشته باشید که حتی اگر صفحات کابینت ضدآب باشد، باز هم نباید به طور مستقیم روی آن آب بریزید و به این شیوه کابینت را بشویید، چون در هر صورت رطوبت، عمر آن را کم می کند. این در حالی است که حرارت هم عامل مهمی است که باعث آسیب دیدن کابینت ها می شود؛ بنابراین قابلمه، ماهی تابه و ظرف های داغ را مستقیم روی کابینت نگذارید و مراقب باشید صفحات آن حرارت نبیند.

مطلب پیشنهادی: صندلی اپن زیبای آشپزخانه کامل کننده دکوراسیون منزل

 از برش دادن مواد غذایی به صورت مستقیم روی کابینت خودداری کنید. با این کار نه تنها روی صفحه کابینت خش می افتد و ظاهر نامناسبی پیدا می کند، بلکه به مکان مناسبی برای تجمع باکتری ها و آلودگی های مختلف نیز تبدیل می شود. به یاد داشته باشید که از کابینت های کرکره ای یا کابینت هایی که دارای سطوح شیاردار هستند کمتر استفاده کنید چون تجمع چربی در این کابینت ها بسیار زیاد است.
این شرکت در گذشته شما را با ۱۰ مدل کابینت شیک و مدرن در آشپزخانه آشنا کرده است. 

رنگ هایی که برای کابینت از آن استفاده می کنید بسیار مهم است. سعی کنید بیش از دو رنگ را به کار نبرید، بهره گیری از رنگ های مکمل کار شما را بسیار جذاب خواهد کرد. برای آشپزخانه های کوچک شما این است که از کابینت هایی به رنگ روشن استفاده کنید. همچنین برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه از کابینت هایی با درب شیشه ای استفاده کنید. از رنگ های بسیار تند بپرهیزید زیرا در طول زمان جذابیت خودشان را از دست می دهند و محیط را خسته کننده و بی رمق نشان می دهند.

مطلب پیشنهادی: آشپزخانه ای تمیز و مرتب با انتخاب دکوراسیون مناسب

انتخاب کابینت یکی از نکته هایی در طراحی آشپزخانه که نباید از آن غافل شد! اگر سقف آشپزخانه خانه شما کوتاه است، می توانید از کابینت هایی که دارای خط عمودی هستند استفاده کنید ولی اگر دارای سقف بلندی است انتخاب کابینت با خطوط افقی بیار زیبا خواهد بود.

به همان اندازه که انتخاب درست و شناخت اجزای اصلی کابینت می تواند در ایجاد فضایی زیبا و کارآمد در آشپزخانه آپارتمان شما ایفای نقش کند، نگهداری صحیح از کابینت ها نقش مهمی در طول عمر و جلوگیری از کهنه شدن کابینت ها دارد. به نکاتی که در خصوص نگهداری از آن به شما یادآوری کردیم توجه کنید و در پایان بدانید که توجه به ظرفیت کابینت ها و خودداری از تحمیل بار اضافه، هم اندازه بودن و بالانس بودن پایه های کابینت و... نکات دیگری است که به زیبا ماندن و طول عمر کابینت ها کمک می کند.

مطلب پیشنهادی: ایده های نو برای نظم دهی به وسایل آشپزخانه

هر چند شناخت اجزای کابینت به شما کمک می کند انتخاب بهتری داشته باشید، اما بهتر است انتخاب و ساخت کابینت را به طراحان و اهالی فن مورد اعتماد و منصف واگذار کنید و نسبت به کیفیتی که سازنده در مورد محصول خود می گوید تضمین های لازم را از وی دریافت کنید.

سوالات خود را در مورد انتخاب کابینت، دکوراسیون منزل و محل کارتان در مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید تا کارشناسان و اهالی فن به شما پاسخ گویند.

مطالب بیشتر: پیشنهادهایی برای یک آشپزخانه‌ هیجان انگیز
بهترین مکان برای وسایل برقی کوچک در آشپزخانه
۵ سوال برای داشتن یک آشپزخانه شیک و امروزی!
اسرار خانه داری برای تمیز کردن و نگهداری از اجاق گاز

منبع: گردآوری شده در تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: لاله داورپناه

مدیر دپارتمان تولیدات چندرسانه ای وبسایت چیدانه سردبیر مجله منزل عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - نویسنده و ادیتور طراح پروژه های معماری، دکوراسیون داخلی و فضای سبز سوابق کاری: عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - ادمین شبکه های اجتماعی دبیر تحریریه مجله منزل سوابق تحصیلی: فارغ التحصیل کاردانی معماری از موسسه آموزش عالی آپادانا- شیراز فارغ التحصیل کارشناسی معماری از موسسه آموزش عالی میرداماد- گرگان دانش آموخته دوره عالی تکنولوژی معماری از قطب علمی معماری دانشگاه تهران دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

نشان کردن
  • 9244 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 14 مرداد 1394

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
ویم گالری ویم گالری
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: 02122746875
کلکسیون راثی مبل کلکسیون راثی مبل
2 نمونه کار

تلفن: 02176217954
گالری مبلمان و اکسسوری آوان گالری مبلمان و اکسسوری آوان
6 نمونه کار

تلفن: 021٦٦٢٩٧١٧١
معماری آترینا معماری آترینا
22 نمونه کار

تلفن: 02122319640
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173