تبلیغات
E باروگر F چوب و هنر E ساج آسا
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

28 آبان 1393

خانه ای به رنگ آرامش!

پالت های رنگی: بسیاری از افرادی که با اطمینان کامل رنگ‌های مورد نظرشان برای اتاق‌های دیگر خانه‌شان را انتخاب می‌کنند وقتی نوبت به انتخاب یک پالت رنگی برای اتاق خواب می‌رسد دچار مشکل می‌شوند. هر چه نباشد این اتاق یک پناهگاه شخصی و محلی برای آسایش است. ما در این اتاق می‌خوابیم، استراحت می‌کنیم، لباس می‌پوشیم یا حتی کتاب خوانده و تلویزیون تماشا می‌کنیم. همه ما دوست داریم این اتاق حالتی شخصی داشته باشد و با ظاهر خود نشان بدهد که ما کیستیم.

ولی در عین حال مهم است که اتاق خواب محلی آرامش‌بخش و پر از آسایش برای خواب شب هم باشد. ولی آسایش الزاما به معنای استفاده از رنگ‌های تکراری و خسته‌کننده بژ یا سفید در همه سطوح نیست. یکی از رنگ‌های بسیار مناسب برای اتاق‌های خواب آبی است. این رنگ، که گفته می‌شود خاصیت کاهش استرس دارد، می‌تواند به تنهایی و یا در کنار بسیاری از رنگ‌های دیگر، چه روشن و چه خنثی، به کار رود. در یک پژوهش مشخص شده افرادی که اتاق‌خواب‌هایشان به رنگ آبی است، خواب بهتری دارند.

آبی با سبز

این اتاق خواب با استفاده آزادانه‌اش از آبی دریایی و سبز بهاری‌ یک فضای کاملا شاد ایجاد کرده است. آدم دوست دارد یک کتاب خوب دست بگیرد و در آن صندلی سبز لم بدهد و به نظر می‌رسد حتی افسرده‌کننده‌ترین روزها هم نمی‌توانند تاثیری در حال و هوای فرد در این اتاق داشته باشند. یک مزیت دیگر استفاده از چنین رنگ‌های زنده‌ای این است که دیگر نیازی به هیچ تابلو یا وسیله دیگری در اتاق نیست. اتاق بسیار ساده و مرتب است ولی در عین حال به هیچ عنوان حسی مرده و خسته‌کننده‌ ندارد.

 

پالت نمونه: این آبی‌های روشن و سبز‌های به رنگ برگ، در مقادیر کم مثل روی پارچه‌ها، وسایل یا اثاثیه رنگ شده، به خوبی با هم هماهنگ می‌شوند. سبز خیاری روشن‌تر انتخابی بسیار عالی برای دیوارها است.

 

آبی با نارنجی

در حال حاضر فیروزه‌ای یکی از رنگ‌های محبوب به شمار می‌رود و در اینجا این رنگ در کنار یک رنگ مد دیگر قرار گرفته است: نارنجی تند. این دو رنگ در چرخه رنگی متضاد هم هستند و به همین دلیل در کنار هم ترکیبی چشم‌گیر و جذاب به وجود می‌آورند. در عین حال به این دلیل که دیوارها، سقف و زمین به رنگ سفید هستند تاثیر حسی فضا اصلا اذیت‌کننده نیست و برعکس آرامش بخش است.

 

پالت نمونه: استفاده کم از لکه‌های آبی روشن و نارنجی، مثلا بصورت یک نوار عمودی که روی دیوار نقاشی شده یا روکش تختی که به راحتی قابل تعویض باشد در برابر یک پس‌زمینه سفید تصویری خارق‌العاده خواهد داشت.

 

آبی با قهوه‌ای

چند سال پیش ترکیب رنگ آبی کم‌رنگ و قهوه‌ای شکلاتی در فضاهای داخلی بسیار دیده می‌شد و به نظر من آبی فیروزی یک تغییر به روز برای این ترکیب محبوب است. این اتاق حسی قدیمی اما مدرن و بسیار دلپذیر دارد.

 

پالت نمونه: تعدادی نمونه از پالت رنگی برای یک اتاق خواب آبی روشن و قهوه‌ای.

 

آبی با خاکستری

آبی با خاکستری هم بسیار خوب ترکیب می‌شود و به نظر من چنین ترکیب رنگی می‌تواند پالت‌هایی بسیار آرامش‌بخش در اختیار شما بگذارد. این ترکیب رنگ برای یک اتاق خواب آرامش‌بخش در اقلیمی گرمسیر بسیار عالی است.

 

پالت نمونه: برای ایجاد اتاق خوابی آرام و زیبا از رنگ‌های آبی بصورت بهینه استفاده کنید.

 

آبی سلطنتی

از آنجایی که آبی‌های تیره‌تر هم، مثل همه رنگ‌های تیره، معمولا همه نور یک اتاق را می‌بلعند و آن را شبیه یک غار می‌کنند، استفاده از این نوع آبی‌ها کار دشواری است. اما این اتاق با پنجره‌های دیواری و دیوارهای سفیدش توانسته کمدهای آبی تیره را به خوبی در خود جا دهد. نتیجه این ترکیب یک فضای خواب کاملا مدرن و خارق‌العاده است.

 

پالت نمونه: این رنگ آبی شدت بسیار بالایی دارد ولی اضافه کردن یک خاکستری سرد به آن باعث می‌شود کمی از تند و تیزی آن گرفته شود. برای این که حس و حال بیشتری به محیط بخشیده شود کمی زرد اضافه کنید.

 

سبز-آبی آرامش‌بخش

وقتی کمی خاکستری به یک رنگ اضافه شود حاصل کار را درجه رنگ می‌گویند. استفاده از درجات مختلف رنگ محبوبتان راهی عالی برای ایجاد اتاقی رنگارنگ و در عین حال آرام و آسایش‌بخش است، یعنی همان حالت ایده‌آل برای یک اتاق خواب. 

 

پالت نمونه: یک پالت آرامش‌بخش و زیبای دیگر که این بار در آن درجات نرم سبز-آبی و خاکستری‌های گرم به کار رفته است.

 

آبی تیره ملوانی

آبی تیره ملوانی از آن جهت که به عنوان یک رنگ خنثی به کار می‌رود، یک رنگ پرکاربرد است. همانطور که می‌شود هر رنگی را با یک شلوار جین تیره پوشید، وقتی بخشی یا تمام دیوارتان را به این رنگ درآورید می‌توانید تقریبا آن را با هر رنگی ترکیب کنید. اما برای یک اتاق‌ خواب آرام و زیبا، مثل چیزی که در تصویر می‌بینید، آبی ملوانی را با رنگ‌های روشن‌تر آبی خاکستری ترکیب کنید.

 

پالت نمونه: اگر می‌خواهید رنگ اتاق خوابتان بیانی قوی داشته باشد ولی خیلی هم بلند و گوش‌خراش نباشد پالتی از آبی تیره ملوانی با رنگ‌های روشن‌تر خاکستری-آبی انتخاب کنید. نتیجه فضایی آرام و مناسب خواهد بود.

 

آبی آسمانی

در نهایت، هیچ وقت استفاده از رنگ آبی آسمانی نمی‌تواند یک اشتباه به حساب آید. این رنگ انتخابی عالی برای ترکیب با کف چوبی است. رگه‌های سبز چمنی باعث می‌شوند تا فضا تر و تازه به نظر برسد.

 

پالت نمونه: این پالت یک گزینه عالی دیگر برای اتاق خوابی در اقلیم گرم است که حالتی کاملا طبیعی و ارگانیک دارد و در آن آبی آسمانی و سبز چمنی با هم ترکیب شده‌اند. هر دو این رنگ‌ها در برابر چوب کاراملی یا کف‌پوش بامبو تصویری عالی ایجاد می‌کنند.

تبلیغات

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 4397 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 28 آبان 1393

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
شرکت مبلیران اصل شرکت مبلیران اصل
12 نمونه کار

تلفن: 02144444967
آینه ونیزی مدا آینه ونیزی مدا
12 نمونه کار

تلفن: 021٨٦٠٨١٨٥٦
خانه شلف وودن دكو خانه شلف وودن دكو
22 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٧٧٦٤٨٣٦١
کاغذ دیواری آیدی کاغذ دیواری آیدی
16 نمونه کار

تلفن: 02122244205
مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق
13 نمونه کار

تلفن: 021۲۲۹۳۶۷۸۰
مبلمان لوبوا مبلمان لوبوا
6 نمونه کار

تلفن: 02126253182
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173