۱۹ دى ۹۶

حتما با بخش مشاوره منزل آشنا هستید! قصد داریم هرماه پرتکرار ترین سوال را در چیدانه به بحث بگذاریم. این ماه بیش تر شما عزیزان در بخش مشاوره در مورد راه های ایجاد تنوع یا به اصطلاح خودتان روح بخشیدن به دکوراسیون هایی با رنگ های خنثی مانند طوسی و سفید سوال پرسیده اید. در این مطلب بار دیگر راه های ایجاد تنوع در دکوراسیون های خنثی را توضیح خواهیم داد.

رنگ های خنثی در زمستان طبع سرد پیدا می کنند!

زمانی بود که دکوراسیون تمام خانه ها کرم و قهوه ای بود اما به تازگی دکوراسیون بیش تر خانه ها رو به مدرن گرایی و استفاده از رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی رفته است. قبل از بررسی سوالات، باید بدانید که رنگ های خنثی با گذشت زمان کمی خسته کننده می شوند به خصوص در زمستان که آفتاب کم تری وارد منزلتان می شود. به همین دلیل است که با شروع فصل زمستان بیش تر سوالات شما عزیزان به این سمت رفته است.

مبل راختی و فانتزی شیوا 02

مبل راختی و فانتزی شیوا ۰۲

قیمت نامشخص

پرتکرار ترین سوال ها درباره ایجاد تنوع در دکوراسیون خنثی:

۱- با هزینه کم چطور رنگ را وارد دکوراسیون سفید و طوسی کنم؟

ساده ترین و کم هزینه ترین راه خوشامدگویی به رنگ ها در خانه خرید کوسن های رنگی برای مبلمان سفید یا طوسی شما می باشد. این راهکار جدیدی نیست و بارها در مجله منزل و چیدانه درموردش صحبت کرده ایم. اگر سوال شما هم این است بهتر است مطالب زیر را مطالعه کنید:

۲- برای مبلمان طوسی ام دوازده رنگ کوسن خریده ام اما زیاد جالب نشده است. اشکال کارم کجاست؟

دوازده رنگ کوسن به نظر کمی زیاد می آید! درست است که می خواهید رنگ را وارد منزلتان کنید اما افراط هم خوب نیست. وجود رنگ های زیاد در دکوراسیون باعث آزار چشم می شود یا اغشتشاش بصری ایجاد می کند. رنگ هایتان را به دو تا سه رنگ کاهش دهید. رنگ هایی را انتخاب کنید که یا مکمل باشند و یا هم خانواده سپس متناسب با رنگ های انتخابی چند اکسسوری دیگر مثل شمع، گلدان یا آثار هنری به دکوراسیون سفید و طوسیتان اضافه کنید.

کوسن مدرن طرح زیگزاگ

کوسن زرد طرح مدرن

۴۰,۰۰۰تومان
کوسن های رنگی

کوسن های رنگی

۴۵تومان
کوسن ست گل

کوسن ست گل

۴۵تومان

کوسن

کوسن

قیمت نامشخص
کوسن طرحدار

کوسن طرحدار

۵۴,۰۰۰تومان
کوسن فانتزی

کوسن فانتزی

۴۵تومان

۳- تمام نکات بالا را رعایت کردم اما فکر می کنم در دکوراسیون طوسی و سفیدم نیاز به تنوع بیش تری دارم. چه کاری انجام دهم؟

دنیای پارچه ها بسیار وسیع و متنوع است و این یعنی کوسن ها هم دنیای بزرگی دارند. بافت های مختلف پارچه را امتحان کنید. به طور مثال اگر یک یا دو مبل با طرح راه راه دارید یک کوسن راه راه به کوسن هایتان اضافه کنید؛ اگر کاغذ دیواری گل گلی دارید دو کوسن گلدار به آن ها اضافه کنید. سعی کنید هماهنگی بین بافت را در منزلتان رعایت کنید و در استفاده از بافت های مختلف پارچه زیاده روی نکنید یک یا دو طرح کافیست.

بدانید: از کوسن ها با شکل های مختلف دایره و مثلث هم می توانید استفاده کنید. بهتر است کمی روزمرگی را به چالش بکشید! مطلب آموزش کوسن دوزی، به کوسن‌های مربعی نه بگویید! را مطالعه کنید.

کوسن بافتنی پیچ

کوسن بافتنی پیچ

قیمت نامشخص

۴- اگر بخواهم در منزل سفید و طوسی ام هم تنوع ایجاد کنم و هم حال و هوای زمستانی به آن بدهم چه راهکار کم هزینه ای پیشنهاد می کنید؟

حتما تا به حال با کوسن های پشمالو آشنا شده اید آن ها زمستانی ترین حال و هوا را برایتان ایجاد می کنند اما بیایید و کمی به تلفیق دکوراسیون مدرنتان با دکوراسیون سنتی فکر کنید. کوسن های بافتنی انتخاب خوبی هستند، هم رنگ های شاد و متنوعی دارند و هم حس گرما به منزلتان می بخشند.

کوسن

کوسن

قیمت نامشخص
کوسن

کوسن

قیمت نامشخص
کوسن "پیچ"

کوسن "پیچ"

قیمت نامشخص

تابلو فانتزی

تابلو فانتزی

قیمت نامشخص

۵- من در صرف هزینه مشکلی ندارم چه راهکاری جز کوسن و اکسسوری های کوچک رنگی، برای اینکه دکوراسیون سفید و طوسی ام را از یکنواختی خارج کنم؛ پیشنهاد می کنید؟

از مبلمان های تک رنگ استفاده کنید. شاید این مبلمان ها را با نام مبلمان های آبنباتی بشناسید. یک ست میز عسلی زرد تهیه کنید و یک اثر هنری که رنگ زرد در آن شاخص باشد. بهتر است مینیمال باشد تا با سبک مدرن دکوراسیونتان همخوانی داشته باشد. در مطلب مبلمان رنگی، خانه ای با طعم آبنبات بچینید! به طور کامل در این مورد توضیح داده ایم. در ادامه چند نمونه از مجبوب ترین مبلمان های آبنباتی اهالی فن در چیدانه را به شما معرفی می کنیم:

میز عسلی جاکوب

میز عسلی جاکوب

قیمت نامشخص
پوف زرد طرح گندم دوک ریسه

پوف زرد طرح گندم دوک ریسه

۳۳۹,۰۰۰تومان
میز عسلی مدرن دوناریه

میز عسلی مدرن دوناریه

قیمت نامشخص

مبل تک نفره یاشیل مدل باروک

مبل تک نفره یاشیل مدل باروک

قیمت نامشخص
مبل راحتی طرح رادمان

مبل راحتی طرح رادمان

قیمت نامشخص
مبل چستر

مبل چستر

قیمت نامشخص

مبل تک فلوریدا

مبل تک فلوریدا

قیمت نامشخص
تک مبل نشیمن

تک مبل نشیمن

قیمت نامشخص
مبل تک کندی دیمان

مبل تک کندی دیمان

۱,۰۰۰,۰۰۰تومان

اگر شما هم ایده ای برای ایجاد تنوع در دکوراسیون سفید و طوسی دارید در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید و در این بحث شرکت کنید! همچنین روزهای فرد می توانید از طریق تلگرام  ۰۹۳۶۱۸۱۰۹۱۶ سوالاتتان را از کارشناسان ما در بخش مشاوره مجله منزل بپرسید. برای اطلاع از جدیدترین مطالب در کانال چیدانه به ما بپپیوندید!


نویسنده و مشاور : فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎