تبلیغات
لابل
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

4 مرداد 1393

جادوی رنگ زرد برای داشتن خانه آفتابی!

دسته: رنگ زرد

رنگ زردرنگ زرد روشن تازه، شاداب، و گرم است و جایگزین بسیار خوبی برای خاكستری یا بژ است. در این مطلب فضاهایی را به شما نشان می‌دهیم كه در آن‌ها از این رنگ استفاده شده است و در كنار آن‌ها به پالت‌های رنگی اشاره می‌كنیم تا بتوانید این رنگ را در كنار دیگر رنگ‌ها مقایسه كنید. با چیدانه همراه شوید.

رنگ‌مایه ی زرد روشن آفتابی «شبیه خامه كره است؛ این رنگ بسیار غنی است و در عین حال به قدر كافی روشن است تا بتوان از آن به‌عنوان یك رنگ خنثی استفاده كرد. این رنگ آرام و پایدار است و در فضا آرامشی ایجاد می‌كند كه همه ما به دنبال آن هستیم.» 
 این رنگ در طراحی فضاهای مختلف خانه بسیار شاداب، كامل، و پرطراوات است. بیایید نگاهی بیاندازیم به فضاهای واقعی كه در طراحی آن‌ها از رنگ زرد روشن استفاده شده است.

در این عكس كه توسط خود كمپانی ارائه شده است می‌بینید كه رنگ زرد روشن خیلی مناسب استفاده در اتاق‌خواب است. این رنگ بسیار چشم‌گیر و جذاب است و در عین حال ملایم و لطیف است. از این رنگ هم‌چنین می‌توان به عنوان زمینه‌ای برای رنگ‌ها و وسایل تیره‌تر استفاده كرد؛ مانند تخته پشتی تخت‌خواب عكس بالا. 

یا از این رنگ در آشپزخانه استفاده كنید. رنگ زرد امتحان خود را در آشپزخانه به خوبی پس داده است، اما چیز مهم در عكس بالا این است كه این رنگ زرد بخصوص بیش از حد به چشم نمی‌آید و خود را بر فضا تحمیل نمی‌كند. مقادیر كم رنگ نارنجی روشن در این آشپزخانه تركیب بسیار خوبی با دیوارها زردرنگ به وجود آورده است.

برای این‌كه اتاق نشیمن شما زیبایی ملایمی داشته باشد، رنگ زرد روشن را با رنگ سفید و یا دیگر رنگ‌های خنثی تركیب كنید.

شما هم‌چنین می‌توانید از رنگ‌های روشن دیگری مانند آبی طاووسی در میز یا كوسن‌ها، مانند عكس بالا، استفاده كنید. از آن‌جایی كه رنگ زرد روشن كاملا روشن و ساكن است، می‌تواند به عنوان زمینه‌ای برای رنگ‌های دیگر باشد.

 زرد روشن انتخاب بسیار ایده‌آلی برای سقف به ویژه سقف اتاق‌خواب است. اگر هوای بیرون طوفانی و گرفته باشد، این رنگ در فضا چنان گرما و آرامشی ایجاد می‌كند كه هوای بیرون نمی‌تواند در فضای داخلی اتاق‌خواب شما هیچ تاثیری بدی بگذارد.

برای ایجاد فضاهایی سرزنده و رنگی، رنگ زرد روشن را با رنگ‌مایه‌های سبز متمایل به زرد تركیب كنید. هر كدام از این سه رنگ، رنگ مناسبی برای دیوار هستند و می‌توان دو رنگ دیگر را فقط در یكی از دیوارها به كار برد.

یا رنگ Turning Oakleaf(رنگ مایه ای از زرد روشن) را به عنوان رنگ اصلی قرار دهید و از آن به عنوان تنها رنگ اصلی اتاق استفاده كنید. من عاشق استفاده از لایه‌های رنگی گرم و سرد هستم. این كار به اتاق بُعد می‌دهد. از رنگ‌های خنثی در فضای خود استفاده كنید تا تاثیر وسایلی كه بیش از حد توجه را به خود جلب می‌كنند كم شود. از رنگ‌های برجسته استفاده كنید تا تاثیر وسایلی كه به آن‌ها علاقه خاصی دارید در فضا بیش‌تر شود.
به ما بگویید: آیا به رنگ زرد روشن علاقه دارید؟ سوالات خود را برای انتخاب رنگ دکوراسیون منزل خود در مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید تا کارشناسان و اهالی فن به شما پاسخ گویند.

منبع: ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 2802 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 4 مرداد 1393

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
مبل کارول
مبل کارول
مبل کارول

مبل کارول

مهندسین معمار آرکا نوژا
مهندسین معمار آرکا نوژا
مهندسین معمار آرکا نوژا

مهندسین معمار آرکا نوژا

لوستر ستامنس
لوستر ستامنس
لوستر ستامنس

لوستر ستامنس

دژ آرمانی
دژ آرمانی
دژ آرمانی

دژ آرمانی

نمونه کارهای مرتبط
خانه ای برای دوستداران رنگ

خانه ای برای دوستداران رنگ

خانه ای برای دوستداران رنگ

فروزان رحمانی

خانه ی برای یک نفر

خانه ی برای یک نفر

خانه ی برای یک نفر

دفتر معماری اکسپوز

خانه ای به رنگ شکوفه های گیلاس

خانه ای به رنگ شکوفه های گیلاس

خانه ای به رنگ شکوفه های گیلاس

مهرناز شاپوری

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کد امنیتی