تبلیغات
E رومانته E بازار مبل
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

16 اردیبهشت 1394

آوردن گرمای سبک روستیک به یک خانه مدرن!

دسته: مدرن

فضاهای مدرن: جزایر گلف منطقه‌ای زیبا بین جزیره ونکوور و منطقه بریتیش کلمبیا در کانادا است. این منطقه به دلیل سرما مناسب سبک غنی از چوب خانه‌های روستیک است.
اما مشتریان بین دو سبک روستیک و مدرن تردید داشتند، دو سبکی که با هم تضادهای زیادی دارند. به همین دلیل طراحی نهایی ترکیبی از بافت چوبی سبک روستیک و معماری مدرن بود.

پنجره‌های زیاد خانه با تعداد زیادی سنگ و چوب متعادل شده است و فضای پیرامونی آن را باز کرده است و در عین حال فضای داخل آن محیطی گرم و خوشایند است.

یکی از تقاضاهای مشتری نمای تمام شیشه‌ای بود، و این مسئله کاملا در عکس بالا مشخص است. چیز دیگری که مشخص است ترکیب دیوارهای سنگی و پنجره‌های کوچک در قسمت‌های پایینی با تیرک‌های چوبی و سطوح طبقه اصلی است.

اگرچه تیرچه‌های چوبی لمینت‌شده با رنگ زرد آلاسکان و دیوارهای بیرونی حضوری قدرتمند دارند اما روی‌کرد به این خانه دوسطحی (خانه‌ای که فضای نشیمن آن در طبقه اصلی است و با پله‌ای به اتاق خواب‌ها، که تقریبا نیم‌طبقه بالاترند، منتهی می‌شود) در شفافیت آن نهفته است. منظره‌ای که در روبه‌روی قسمت سمت چپ وجود دارد (در کنار فضای پارک خودرو) دلیل این‌که چرا این خانه در این قسمت باز است را مشخص می‌کند.

خوب است که پیش از توجه به فضای داخلی خانه نگاهی به مدل و نقشه‌های کف بیاندازیم. در این زاویه از مدل می‌توانیم ببینیم که چگونه طبقه اصلی و طبقه بالایی دارای فرمی Jشکل هستند به طوری که در بالای پیش‌خان طبقه پایین قرار می‌گیرند.

قسمت‌های اصلی طبقه اصلی فضای نشیمن و سوئیت اصلی است. یک حرکت از فضای پارک خودرو و فضای ورودی به سمت آشپزخانه و بعد به سمت چپ یعنی اتاق بزرگ و سپس کتاب‌خانه و در پایان سوئیت اصلی مشخص است.

یک راه‌پله میان آشپرخانه و اتاق بزرگ دسترسی به اتاق‌های مهمان در سطح پایینی را ساده کرده است.

پله دیگر در نزدیکی کفش‌کن و ورودی در طبقه اصلی قرار دارد که افراد را وارد اتاق تلویزیون می‌کند.

فضای ورودی سرپوشیده از قطعات موازی چوب و سنگ تشکیل شده است. دیوار پشتی از بازالت است که در فضاهای داخلی نوع کاشی آن نیز مورد استفاده قرار گرفته است. سنگ‌های این قسمت را عنصری ماندگار با «رنگ ذغالی که در کنار تیرهای چوبی جلوه زیبایی دارند» پوشانده است.

یکی دیگر از درخواست‌های مشتری (علاوه‌بر نمای خارجی تمام‌شیشه‌ای) عدم استفاده از دیوارهای متداول بود. بنابراین پارتیشن‌های مستحکم با چوب ساخته شد: چوب بلوط در فضاهای عمومی و چوب‌های دیگر در اتاق خواب‌ها.

دیوارهای شیشه‌ای کناری باعث می‌شوند تا اتاق نهارخوری در قسمت شرقی به تراس باز شود که در این قسمت به آشپزخانه نیز متصل می‌شود.

وقتی در کنار جزیره دوتایی آشپزخانه می‌ایستیم می‌توانیم از طریق دیوارهای شیشه‌ای منظره روبه‌رو را به‌راحتی ببینیم. به کارایی ساختارهای چوبی روی سقف توجه کنید: الوارهای دوتایی که در بالای جزیره‌ها قرار گرفته‌اند نورهای تعبیه‌شده بر روی سقف را پنهان می‌کنند.

 

قسمت جنوبی آشپزخانه به تراس بزرگ باز می‌شود، که در بالای سطح پایینی قرار گرفته و در تصویر اول مشخص است. گاردریل‌های شیشه‌ای امکان دیدن مناظر را در درون  و بیرون خانه به بیش‌ترین حد خود می‌رساند.

در این عکس می‌توانیم منظره دریا را که از طریق نمای تمام‌شیشه‌ای ساختمان امکان‌پذیر است مشاهده کنیم.

موازی با شومینه سنگی یک دیوار ضخیم چوپی و یک راه‌پله وجود دارد که به اتاق‌های مهمان منتهی می‌شود. اتاق بزرگ، که در این‌جا دارای اثاثیه نیست، از نور خورشید به خاطر وجود دیوارهای شیشه‌ای در قسمت جنوبی آن بهره می‌برد.

در این‌جا نمایی از سوئیت اصلی را می‌بینیم که نور خود را از قسمت جنوبی می‌گیرد، اما از طریق در شیشه‌ای حمام اصلی و شیشه بالایی آن نیز نور دریافت می‌کند.
دِراوهای اتاق خواب‌ها از جنس چوب درخت صنوبر هستند که به این فضا نسبت به فضاهای عمومی گرمای بیش‌تری می‌دهند. به الوارهای دوتایی چوبی در سقف توجه کنید که همان کارکردی را دارند که در آشپزخانه به آن اشاره کردیم.

همان گرما و همان تخت‌خواب در اتاق مهمان دیده می‌شود، که مناظر جنوبی از طریق درهای شیشه‌ای در آن مشخص هستند.ترکیب سطوح، سقف، و میز کار چوبی حسی از خانه‌های چوبی را ایجاد می‌کند، علی‌رغم این‌که این فضا در درون یک فضای شیشه‌ای مدرن محصور است.

آخرین نما از این خانه سرویس بهداشتی است که در آن کف سنگی، سقف چوبی، کاشی‌های روی دیوار قابل رویت هستند. این فضا بیان‌گر سادگی مدرن و جزئیات دقیقی است که در سراسر خانه اعمال شده است.

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 2566 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 16 اردیبهشت 1394

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
کلینیک ساختمانی عمارت کلینیک ساختمانی عمارت
6 نمونه کار

تلفن: 02188697131
تجهیزات بهداشتی کارنو تجهیزات بهداشتی کارنو
22 نمونه کار

تلفن: 02122564168
گروه معماری هانی رضایی گروه معماری هانی رضایی
27 نمونه کار

تلفن: 02122631106
مبلمان آترین مبلمان آترین
14 نمونه کار

تلفن: 02176205168
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173