۱۳ مرداد ۹۶

از ما بپرسید: خانه ما کم نور است و نمی توانم گیاهان را به داخل خانه بیاورم. من در مورد چراغ رشد گیاه صحبتهایی شنیده ام. لطفا راهنمایی کنید که چراغ رشد گیاه چیست؟ آیا با استفاده از نورهای مصنوعی می توان برای گیاهان آپارتمانی که در خانه کم نور زندگی می کنند، نور مورد نیازشان را تامین کرد؟ در خرید چراغ رشد گیاه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خرید چراغ رشد گیاه

باید به صراحت بگوییم که بله! چراغ رشد گیاه می تواند تا حد بسیاری نور مورد نیاز را برای گیاهان آپارتمانی تامین کند. باید گفت این نورهای مصنوعی از لامپهای مصنوعی که شما برای لوسترهای سقفی استفاده می کنید نیست، بلکه چراغ LED را شامل می شود. چراغ رشد با نام انگلیسی Grow Light یا Plant Light شناخته می شود. این وسیله نور خورشید را شبیه سازی می کند و طیف الکترومغناطیسی منتشر می کند تا گیاه با دریافت آن بتواند فتوسنتز کند. 

مطلب مرتبط: چراغ رشد گیاه، با نور مصنوعی گیاهان تان را سبز کنید!

نکات طلایی در مورد استفاده از چزاغ رشد گیاه

  • نور ال ای دی سرعت رشد گیاه را افزایش می دهد. در زمان خرید لامپ فتوسنتز، چراغی را بخرید که تمام رنگ های نور خوذشید را منتشر کند. رشد گیاه با نور قرمز و آبی تنظیم می شود. 
  • فاصله مناسب را برای چراغ رشد گیاه رعایت کنید. فاصله ۲۵-۳۰ سانتیمتر برای این مقدار کافی است. فاصله کمتر باعث سوختن گیاه می شود.
  • برای فهمیدن فاصله مناسب گیاه و چراغ می توانید دست خود را در نزدیک برگ گلدان نگه دارید، اگر دستتان گرمای نور را حس کرد، کمی لامپ را از چراغ دورتر ببرید.
  • مانند زندگی طبیعی گیاهان نیاز به ساعات تاریکی نیز در طول روز دارند. حداقل ۶-۸ ساعت از روز را به چراغ رشد گیاه استراحت بدهید.

  • سبزیجات خانگی را هم می توانید با استفاده از این نوع لامپها در خانه خود پرورش دهید.
  • سعی کنید در طول هفته گلدان را در زیر چراغ جابجا کنید تا به تمام قسمت های آن نور به میزان مساوی برسد.
  • اگر لامپ گرد و غبار گرفته باشد، نور مناسب را به گیاه نمی رساند.
  • اگر بعد از مدتی استفاده دیدید که لامپ تیره شد، آن را تعویض کنید.

خرید چراغ رشد گیاه

تصویر چراغ رشد انواع گیاه برای استفاده در دکوراسیون داخلی

چراغ رشد انواع گیاه برای استفاده در دکوراسیون داخلی

۷۹۰۰۰تومان

این نوع از چراغ رشد گیاه، حداقل سطح مقطعی به ابعاد ۵۰ در ۵۰ سانتیمتر را پوشش می دهد. فاصله آن از گیاه شما باید ۳۰ سانتیمتر باشد. 

چراغ رشد گل و گیاه مدل R77G

چراغ رشد گل و گیاه مدل R77G

چراغ رشد گل و گیاه مدل R1818

چراغ رشد گل و گیاه مدل R1818

چراغ رشد گل و گیاه مدل R1212

چراغ رشد گل و گیاه مدل R1212

این نوع از چراغهای رشد گیاه باید در فاصله ۵۰ سانتیمتری از تاج گیاه قرار گیرند. شکل ظاهری گرد و سرپیچ معمولی دارند. تفاوت این سه محصول در توان خروجی شان است. چراغ با توان ۷ وات قطر ۵۰ سانتیمتری، ۱۲ وات قطر ۸۰ سانتیمتری و ۱۸ وات قطر ۹۰ سانتیمتری از سطح گیاه را پوشش می دهند. 

مدل لامپی ۹ وات

مدل لامپی ۹ وات

قیمت نامشخص
مدل لامپی ۱۵ وات

مدل لامپی ۱۵ وات

قیمت نامشخص
مدل لامپی ۱۲ وات

مدل لامپی ۱۲ وات

قیمت نامشخص

جنس این لامپ رشد گیاه از آلومینیوم است، ۹ وات مساحت ۶۰ سانتیمتر، ۱۲ وات قطر ۸۰ سانتیمتر و ۱۵ وات ۹۰ سانتیمتر را پوشش می دهد.

مدل خطی ۱۰۰ سانتی ۳۶ وات

مدل خطی ۱۰۰ سانتی ۳۶ وات

قیمت نامشخص

می توانید از لامپ های خطی برای سطح بیشتری از گلدان های ردیفی استفاده کنید. این مدل یک متر طول دارد و با توان ۳۶ وات، دو متر را پوشش می دهد. 

چراغ رشد گل و گیاه مدل L1850

چراغ رشد گل و گیاه مدل L1850

این نوع از چراغ، مساخت یک متر در یک متر را پوشش می دهد و توان خروجی ۱۸ وات دارد که توسط ۱۸ عدد ال ای دی یک وات تامین می شود.

پایه نگهدارنده ۱۰۰ سانتیمتری مدل SP100

پایه نگهدارنده چراغ گل ۱۰۰ سانتیمتری مدل SP100

برای استفاده از چراغ رشدی، استند و پایه آن را هم فراموش نکنید!

نتیجه: چراغ رشد گیاه برای خانه شما مفید است. اگر نور خانه تان کم است لحظه ای در مورد خرید این محصول شک نکنید. برای خرید هر نوع از کالاها روی محصول کلیک کرده و با کلیک روی کادر سبز رنگ، با فروشنده ارتباط برقرار کنید!

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید