۲۱ دى ۹۶

برخلاف تصور گیاهان داخل منزل و آپارتمان شما در زمستان با چالش های زیادی مواجه می شوند. روزها کوتاه تر شده اند و نور کم تری را از پشت پنجره دریافت می کنند علاوه بر این بسیاری از گیاهان آپارتمانی شما با گرمای بیش از حد منزل در زمستان، رابطه خوبی ندارند! چیدانه را دنبال کنید در این مطلب به شما خواهیم گفت چطور شرایط ایده آل زمستانه برای رشد گیاهان آپارتمانی را ایجاد کنید.

گلدان

گلدان

قیمت نامشخص

گلدان آکواریومی سون گرین 7Green

گلدان آکواریومی سون گرین ۷Green

۲۵۰۰۰تومان

برای آبیاری برنامه ریزی داشته باشید

گیاهان آپارتمانی در زمستان نیاز به آب کم تر اما منظم دارند. آبیاری بیش از حد باعث می شود مفاصل و ریشه های گیاهانتان دچار پوسیدگی شوند. گیاهان دلبندتان در زمستان رشد کم تری دارند البته به جز برخی ساکولنت های آپارتمانی که در زمستان بیش تر رشد می کنند ولی این نکته تازه ای نیست! با چیدانه تا انتهای مطلب همراه باشید.

همان طور که پیش تر اشاره شد در زمستان هوای منزل گرم تر است به همین خاطر سطح خاک زودتر خشک می شود. همیشه با کمی زیر و رو کردن خاک مطمعن شوید که سطح زیری خاک هم خشک است و گیاه نیاز به آبیاری دارد. هنگامی که با انگشت در حال زیر و رو کردن گیاه هستید مراقب باشید ریشه تکان نخورد.

گلدان چند منظوره

گلدان چند منظوره فیکا

قیمت نامشخص

گیاهان آپارتمانی رطوبت بیش تری نیاز دارند

در زمستان رطوبت منزل بسیار کم می شود؛ در اصطلاح عامیانه هوای زمستان خشک است. آسایش زیستی گیاهان آپارتمانی که با شما زندگی می کنند با آسایش زیستی انسان ها متفاوت است. گیاهان آپارتمانی به ۵۰ در صد رطوبت نیاز دارند این درحالیست که رطوبت منازل در زمستان ۱۰ تا ۲۰ درصد است. بهترین شیوه تامین رطوبت مورد نیاز گیاهان خانگی، استفاده از یک دستگاه بخور است . دستگاه بخور را در نزدیکی گیاهان روشن کنید تا گیاهانتان رطوب را به راحتی جذب کنند و لذت ببرند. شاید متوجه شده باشید گل هایی که در حمام و دستشویی یا آشپزخانه هستند به علت داشتن رطوبت کافی در زمستان از سایر گل های آپارتمانی رشد بهتری دارند!

مجموعه گلدان رومیزی

مجموعه گلدان رومیزی

۹۵۰۰۰تومان

این راهکار را امتحان نکنید: می توانید به جای استفاده از دستگاه بخور آب را روی برگ های گیاهانتان اسپری کنید ولی این کار برای گیاهانی مانند کاکتوس ها و ساکولنت ها ممنوع است و باعث بیماریشان می شود. پس قبل از انجام هرکاری درباره نوع گیاهان آپارتمانی خود تحقیق کنید!

مراقبت از گیاهان آپارتمانی در زمستان

به خاطر گیاهان آپارتمانیتان دما را کم تر کنید

باور نکردنی است اینکه در زمستان خانه را آنقدر گرم کنیم که با لباس های تابستانی دور خانه رژه برویم! این ایده از کجا آمده است؛ خدا عالم است. گیاهان آپارتمانی شما دمایی را که شما در آن آسایش دارید می پسندند یا به عبارتی در این زمینه با هم خانه های سبزتان تفاهم دارید البته اگر دمای منزلتان را کم تر کنید و به جای تی شرت یک لباس کلفت تر بپوسید. گیاهان آپارتمانی کاری می کنند که در مصرف انرژی هم صرفه جویی کنید!

مراقب باشید: بهتر است گیاهان آپارتمانی را از وسایل گرمایشی مانند بخاری، اسپیلیت و شوفاژ دور نگه دارید.

گلدان هوشمند گرین پت

گلدان هوشمند گرین پت

۳۲۰۰۰۰تومان

به خاطر گیاهانتان خورشد را دنبال کنید

مراقبت از گیاهان آپارتمانی در قلمرو ننه سرما کمی دشوار است. خورشید کمتر می تابد البته حواستان به روز های ابری هم باشد. چاره کار جابه جایی گیاهانتان است. در طول روز به میزان آفتابی که به درون خانه شما می آید دقت کنید. کدام نقطه بیشترین نور را دریافت می کند؟ کدام نقطه از منزلتان برای مدت زمان طولانی تری از نور خورشید بهرمند می شود؟ دقت کنید! نمی توانید بدون مقدمه گلدانتان را بردارید و به پنجره جنوبی که بهترین نور را دارد انتقال دهید. باید از گیاه آپارتمانی اجازه بگیرید! دوستان سبزتان دست به قهرشان عالیست! یک روز قبل با آن ها در میان بگذارید که می خواهید این کار را انجام بدهید با صدای بلند با ان ها صحبت کنید و نوازششان کنید. اگر گیاهتان از جای جدیدش راضی نبود با کمال احترام به جای قبلی اش باز گردانیدش.

اگر قصد تعویض گلدان گیاهان آپارتمانیتان را دارید بهتر است از جدیدترین محصولات اهالی فن در چیدانه دیدن کنید!

گلدان بتنی مکعبی اکتامان

گلدان بتنی مکعبی اکتامان

۶۵,۰۰۰تومان
P04 از مجموعه معلق

گلدان دکوری پیچادیزاین مجموعه معلق

۶۵,۰۰۰تومان
گلدان آویز مسی برگین

گلدان آویز مسی برگین

۱۰۵,۰۰۰تومان

استند گل چوبی 05

استند گل چوبی ۰۵

۲۰۰,۰۰۰تومان
کتابخانه کوچک برگین

کتابخانه کوچک برگین

۷۵,۰۰۰تومان
گلدان اوریگامی

گلدان اوریگامی

۲۰۰,۰۰۰تومان

گلدان بتنی هندسی کوچک

گلدان بتنی هندسی کوچک

۴۹,۵۰۰تومان
گلدان بلوری طرح بطری

گلدان بلوری طرح بطری

۱۵,۰۰۰تومان
گلدان تزیینی پایا آذین

گلدان تزیینی پایا آذین

قیمت نامشخص

لوازم دکوراتیو

گلدان دکوری ایکیا

قیمت نامشخص
گلدان گل ارکیده

گلدان گل ارکیده

۵۰,۰۰۰تومان
گلدان آکوآپات سون گرین

گلدان آکوآپات سون گرین

۲۵,۰۰۰تومان

نویسنده: فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎