تبلیغات
چوب و هنر E لومانو E بازار مبل
امتیاز: 0.0

9 فروردین 1397

عجیب ترین گیاهان، 18 گلدان متفاوت برای خانه سبزتان!

قطعا شما با یک نگاه گیاه کاکتوس را با آن خارهای مشهورش می شناسید. حتی گیاه سانسوریا نیز از گیاهان آپارتمانی شناخته شده است. ولی آیا در مورد سدم ها نیز همینطور است؟ تراچیاندرا چطور؟! اگر باغچه کوچک خانگی تان گیاهانی شبیه به یکدیگر دارد، بهتر است به سراغ گیاهان آپارتمانی عجیب و زیبا که به شما معرفی می کنیم نیز باشد:

فیتونیا Nerve Plant

1- فیتونیا Nerve Plant

این گیاه با توجه به روشنی رنگ رگبرگها نام های مختلفی دارند. رنگ های متنوع و طرح غیرمعمول روی برگ ها، زیبایی دکوراسیون خانه شما را تضمین می کند.

لیتوپس Living Stones

2- لیتوپس Living Stones

این گیاه شبیه به سنگ های کوچک به نظر می رسد ولی لیتوپس ها که به گیاهان سنگ ریزه ای نیز معروفند، را به راحتی می توان از مواد معدنی تفکیک کرد! این ساکولنت های بدون خار خود را به شکل سنگ نمایان می کنند و در زمین های خشک آفریقای جنوبی رشد پیدا می کنند. این گیاهان که به شکل دو نیم دایره کنار هم ظاهر می شوند، در کنار پنجره هم زیبایی خود را حفظ می کنند. مراقب باشید؛ آبیاری بیش از حد این گیاه موجب مرگ آن می شود.

ساکولنت های سیاه

3- ساکولنت های سیاه

این گیاه به نام سینو کراسولا Sinocrassula yunnanensis برگ های متراکم و فشرده ای دارد که در واقع به رنگ سبز هستند ولی تیرگی این رنگ در برگ های گوشتی آن به حدی است که اغلب با چشمان غیر مسلح به رنگ سیاه دیده می شوند.

ساکولنت دلفینی

4- ساکولنت دلفینی

این گیاه زیبا و عجیب در ژاپن طرفداران بسیاری دارد. برگ های کوچک آن درست همانند دلفین های در حال شنا هستند. اسم علمی این گیاه Senecio peregrinus است.

خزه توپی Marimo Moss Balls

5- خزه توپی Marimo Moss Balls

این گیاه آبزی بوده و برای تزیین آکواریوم بسیار مناسب است. ظاهر این خزه به دلیل زندگی آن در آب و رشد جلبک به شکل کره ایجاد شده است. برای نگهداری این خزه، آب تنگ یا آکواریوم را هر دو هفته یکبار تعویض کرده و گیاهان را در نور کم و غیر مستقیم آفتاب قرار دهید.

هویا کری Hoya Kerrii

6- هویا کری Hoya Kerrii

این گیاه به نام قلب خوش شانس نیز شناخته می شود، بومی جنوب شرقی آسیا بوده و بدون شک عاشقانه ترین ساکولنت آنجا به شمار می رود. این گیاه به دلیل فرم قلبی اش یک هدیه رایج برای روز ولنتاین و همچنین عشاق است. برای نگهداری این گیاه نیاز به زمان و انرژی زیادی نخواهید داشت.

پدیلانتوس Zig-Zag Cactus

7- پدیلانتوس Zig-Zag Cactus

نام علمی این گیاه Selenicereus Anthonyanus است ولی اغلب با نام های مستعارش مانند کاکتوس تیغ ماهی شناخته می شود. مانند اغلب کاکتوس ها، نگهداری کمی می هواهد و در زمان گلدهی گل های صورتی رنگ می دهد.

تراچیاندرا

8- تراچیاندرا

این گیاه با ظاهر مواج و فرفری خود توجه شما را جلب خواهد کرد. بومی آفریقای جنوبی و شرقی است.

ساکولنت رزی

9- ساکولنت رزی

این گیاه با نام علمی Greenovia dodrentalis ، به دلیل ظاهری که شبیه به گل رز دارد، می تواند به عنوان هدیه روز عشاق مورد استفاده قرار گیرد. نگهداری ساکولنت رزی از گل شاخه بریده بسیار راحت تر است و تنها نیاز به آبیاری دارند!

Crassula Umbella

10- Crassula Umbella

این گیاه به نام جام شراب مشهور بوده و آن هم به دلیل فرم کاسه ای شکل اش است. در زمان گلدهی تا 15 سانتیمتر رشد کرده و گلهای سبز مایل به زرد می دهد.

افوربیا اوبسا Euphorbia Obesa

11- افوربیا اوبسا Euphorbia obesa

این گیاه بدون خار بوده و مانند توپ بسکتبال است. قطر این گیاه بین 6-15 سانتیمتر بوده و برای دوران خشکسالی درون خود آب ذخیره می کند.

افوربیا سر مدوسا Euphorbia Caput-Medusae

12- افوربیا سر مدوسا Euphorbia Caput-Medusae

این گیاه به نام سر مدوسا شناخته شده و دلیل آن هم ساقه های شبیه به مار آن است. بومی شهر کیپ در جنوب آفریقاست.

شاخ گوزنی Platycerium

13- شاخ گوزنی Platycerium

اگر می خواهید گیاهان آپارتمانی را بر روی دیوار خانه خود بیاورید، می توانید از این گیاه استفاده کنید. دلیل این نام فرم برگ های آن است که شبیه به شاخ حیوانات به نظر می رسد.

افوربیا تیروکالی Euphorbia Tirucalli

14- افوربیا تیروکالی Euphorbia tirucalli

ساقه های این گیاه مانند آتش بوده که در انتها به رنگ قرمز در آمده اند. این گیاه می تواند تا 8 متر رشد کند.

هاورتیا شیشه ای Haworthia Cooperi

15- هاورتیا شیشه ای Haworthia Cooperi

در ظاهر این گیاه شبیه به حبابهایی است که روی هم قرار گرفته اند، ولی در واقع برگهای کوچک آبدار و سبز رنگ آن است که این ظاهر فوق العاده را رقم می زند.

سدوم مورگانیانوم Sedum Morganianum

16- سدوم مورگانیانوم Sedum Morganianum

دم میمون نیز از دیگر نام هایی است که به این گیاه اختصاص پیدا می کند. ساقه های آن تا 60 سانتیمتر رشد می کند و برگ های سبز آبی به جای می گذارد. بومی جنوب مکزیک و هندوراس است.

Corkscrew Grass

17- Corkscrew Grass

این گیاه شبیه به در باز کن بطری است ولی باید بدانید که رشد طبیعی آن به شکل پیچی است. می توانید این گیاه زیببا را در خانه خود نگهداری کنید.

Gentiana Urnula

18- Gentiana Urnula

برگ های تخت و لایه لایه در این گیاه، دلیل نام گذاری اش به نام ساکولنت ستاره دریایی است. نگهداری ساده ای دارد و برای باغ صخره ای بسیار مناسب است.

کالاهای پیشنهادی

کدام گلدان را می خواهید؟ کافی است با فروشنده یا تولید کننده آنها ارتباط برقرار کرده یا در قسمت سفارش کالا، آن را پیدا کنید. 

منبع: housebeautiful | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

تبلیغات
اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
فرش جانان فرش جانان
12 نمونه کار

تلفن: 02188710715
گروه کابینت فیت گروه کابینت فیت
20 نمونه کار

تلفن: 02146852222
درب و صنایع چوب امید درب و صنایع چوب امید
11 نمونه کار

تلفن: 02155100783
مبلمان رست مبلمان رست
27 نمونه کار

تلفن: 09178886008
وود کرافت وود کرافت
15 نمونه کار

تلفن: 02156390555
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173