تبلیغات
E سیب F چوب و هنر E باروگر
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

4 آذر 1393

چگونه شب های طولانی زمستان را روشن تر کنیم؟

دسته: نورپردازی

نورپردازی: درست است که در فصل پاییز و زمستان خورشید کم رنگ تر است، آسمان روزهای زیادی ابری و بارانی است و زود شب می‌شود و هوا سریع رو به تاریکی و تیرگی می‌رود، اما برای آنهایی که درخشش و گرمای نور خورشید سرحالشان می آورد، به دنبال کشف راه‌هایی باشید که بتوانید فضای زندگی خود را روشن‌تر و نورانی‌تر کنید. نورپردازی درست و استفاده به‌جا از منابع نوری می‌تواند تاثیر بصری فوق‌العاده زیادی بر روی یک اتاق بگذارد و هم‌چنین یک سبک طراحی به آن اضافه کند و یا حتی تبدیل به نقطه کانونی فضا شود. به همین خاطر یک یا دو منبع نوری چشم‌گیر و زیبا را در این فصل‌ها به فضای زندگی خود اضافه کنید و منتظر روزهای آفتابی پرنور بمانید و در این مدت از تغییر در حس و حال خانه خود لذت ببرید.
 

از یک منبع نوری چشم‌گیر استفاده کنید و از این طریق خودنمایی کنید.

تغییر در نورپردازی خانه به معنی اضافه کردن یک لامپ یا یک آباژور ساده به فضا نیست، بلکه باید سعی کنید منبع نوری را وارد فضای زندگی خود کنید که هم چشم‌گیر باشد و هم نشان‌دهنده شخصیت و سلیقه شما. نورپردازی درست می‌تواند حس و حال یک اتاق را به طور کامل تغییر دهد، انرژی به فضا اضافه کند، و آن را کاملا خاص و منحصربه‌فرد کند. می‌توانید از منابع نوری استفاده کنید که نام شما بر روی آن حک شده است و یا اصلا از چراغ‌هایی استفاده کنید که شبیه حروف الفبا هستند. فقط در انتخاب حروف دقت کنید.
 

از رنگ‌های نامتعارف استفاده کنید.

فضای آشپزخانه‌ای که ساعات زیادی را ممکن است در طول روز در آن بگذرانید مکان بسیار خوبی برای اضافه کردن کمی شادی و سرخوشی است. چراغ‌های آویز معمولی و قدیمی آشپزخانه خود را با چراغ‌هایی نامتعارف و خاص، مانند این چراغ‌های رنگی که قابی شبیه یک قابلمه دارند، عوض کنید. مطمئن باشید از این طریق حتی در ابری‌ترین روزهای پاییزی و زمستانی باز هم فضای زندگی شما روشن و درخشان باقی می‌ماند.
 

یک منبع نوری خاص و چشم‌گیر به فضا اضافه کنید.

شاید در روزهایی که خورشید تا ساعات زیادی در آسمان هست و هوا دیر تاریک می‌شود استفاده از منابع نوری خاص و کمی گران کار عاقلانه‌ای نباشد. اما روزهای پاییزی و زمستانی که هوا ساعات زیادی تاریک است، فرصت خوبی برای استفاده از منابع نوری خاص و جذاب و اضافه کردن روشنایی‌هایی کاملا منحصربه‌فرد است. این دو چراغ دیواری که در عکس بالا مشاهده می‌کنید به شکلی زیبا نور را در فضا پخش می‌کنند و شبیه دو قطعه الماس زیبا هستند که در فضا می‌درخشند.
 

از منابع نوری در ارتفاع کم استفاده کنید.

شاید در جایی زندگی می‌کنید که از نور خورشید بی‌بهره است، اما در این حالت هم استفاده زیاد از منابع نوری که روشنایی تند و زننده‌ای در فضا ایجاد می‌کنند ایده درست و منطقی نیست. به جای این کار، سعی کنید از روشنایی شمع استفاده کنید و آن‌ها را در ارتفاع پایینی قرار دهید. هر چه تعداد شمع‌هایی که استفاده می‌کنید بیشتر باشد، فضای شما زیباتر و خاص‌تر می‌شود. استفاده از فانوس می‌تواند به فضا حس و حالی عاشقانه بدهد و خوبی استفاده از آن‌ها این است که می‌توانید بدون نگرانی از آب شدن یا افتادن شمع‌ها، آن‌ها بر روی کف خانه خود قرار دهید. این کار در راه‌پله و راهروی خانه‌ای که در عکس بالا مشاهده می‌کنید انجام شده است.
 

با استفاده از منابع نوری حس و حال خود را به فضا اضافه کنید.

این چراغی که در عکس بالا می‌بینید 15 سال است که تولید شده است اما هنوز هم مثل همان روزی که وارد بازار شد دارای طراحی خلاقانه و خاص است. از این چراغ در فضای خانه خود استفاده کنید و از این طریق حس و حالی شاعرانه به فضا اضافه کنید. خریدن چنین منبع نوری یک سرمایه‌گذاری مناسب است و می‌تواند برای سال‌های زیادی در فضای زندگی شما بدرخشد.
 

طبیعت را وارد فضای زندگی خود کنید.

خواه در قلب یک فضای روستایی زندگی می‌کنید یا خواه در یک خانه شهری که دارای فضای طبیعی زیادی در پیرامون خود است، بهتر است از مواد و مصالح طبیعی و شکل‌ها و فرم‌های ارگانیک استفاده کنید. کیفیت مجسمه‌گون این شاخه‌های درخت (عکس بالا) چارچوب بسیار جذابی برای نور ورودی به فضای داخل اتاق ایجاد می‌کند و در روزهای زمستان که برف از آسمان می‌بارد جلوه فوق‌العاده زیبایی پیدا می‌کند.
 

از کریستال به شیوه‌ای متفاوت استفاده کنید.

لوسترهای کریستالی از منابع نوری کلاسیک و قدیمی به حساب می‌آیند اما می‌توانید با استفاده متفاوت از آن‌ها به نوعی عظمت و شکوه را وارد فضای خود زندگی کنید. اکنون لوسترهای کریستالی فوق‌العاده زیبایی در بازار وجود دارند که طراحی و فرم آن‌ها با سلیقه انسان امروزی هماهنگ شده است و از کریستال به شیوه‌ای کاملا متفاوت در آن‌ها استفاده شده است. لوسترهای کریستالی واقعا نور گرم و جذابی را در فضا ایجاد می‌کنند و این کار در فضای کوچکی که در عکس بالا می‌بینید اتفاق افتاده است.
 

شهامت استفاده از چراغ‌های ساده اما خاص را داشته باشید.

گرایش استفاده از چراغ‌ها بدون استفاده از قاب و محفظه اکنون در دنیا بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است و اکنون در خانه‌های زیادی با نورپردازی از طریق حباب‌های ساده نوری روبه‌رو هستیم. اگر استفاده از حباب‌ها به نظرتان زیادی ساده و خام است، می‌توانید با اضافه کردن سیم‌های رنگی به ترکیب کلی، به طراحی ساده اما خاص و جذاب برسید. نورپردازی آشپزخانه‌ای که در عکس بالا مشاهده می‌کنید هم دارای رنگ است و هم به فضا حس و حالی شاد اضافه کرده است.
 

در استفاده از منابع نوری کلاسیک خلاقیت به خرج دهید.

لوسترها برای چندین قرن عناصر اصلی نورپردازی در خانه‌ها بودند و هر خانه‌ای حداقل دارای یک لوستر بزرگ بود؛ با این حال استفاده متفاوت از این منبع نوری سنتی می‌تواند به فضای حس و حالی آشنا و در عین حال متفاوت و نامتعارف بدهد. همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید برای روشن شدن فضای آشپزخانه از پنج لوستر سنتی به شیوه‌ای کاملا خاص و متفاوت استفاده شده است.
 

از نورپردازی فضای بالکن و پاسیوی خود غافل نشوید.

آشمان شب در هر زمانی از سال جذاب و زیبا است. تنها چیزی که شما در فصل‌های سرد به آن نیاز دارید یک لباس گرم و مقداری نور است تا بتوانید فضای پیرامون خود را به راحتی ببینید. منابع نوری زیادی برای استفاده در فضای بیرون ساخته شده‌اند و شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را از درخت‌ها یا درختچه‌ها آویزان کنید و یا کمی در نورپردازی این فضا خلاقیت به خرج دهید. همان‌طور که در عکس بالا مشاده می‌کنید، مالک این خانه از یک جعبه قدیمی برای نورپردازی فضای پاسیوی خانه خود استفاده کرده و این منبع نوری را تبدیل به نقطه کانونی فضا کرده است.

مطالب بیشتر: 5 سوالی که باید در مورد نورپردازی از خود بپرسید

نورپردازی برای نمایش جلوه ای متفاوت از خانه شما

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 2741 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 4 آذر 1393

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
تزیینات سهیل تزیینات سهیل
4 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۸۸۵۳۴۲۸۰
طرح و ساخت مان ساز طرح و ساخت مان ساز
18 نمونه کار

تلفن: 02188567318
دکوراسیون داخلی مهراز دکوراسیون داخلی مهراز
26 نمونه کار

تلفن: 09123145002
گاردن مارکت گاردن مارکت
1 نمونه کار

تلفن: 07136351637
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173