تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0

18 شهریور 1396

طراحی نورپردازی، چشمم روشن!

دسته: نورپردازی

نورپردازی: امروزه طراحی نورپردازی در دکوراسیون منزل اهمیت بسیاری پیدا کرده است. این کار بر اساس برنامه ریزی یک سیستم نورپردازی مناسب و مطلوب به شما کمک می کند تا دست به انتخاب های درست و مقرون به صرفه بزنید. این فرایند می تواند نورپردازی داخلی ساختمان را شامل شود و یا صرفا برای نورپردازی نما به کار رود.

طراحی نورپردازی

در این مسیر شما می توانید بر اساس نیازها، بودجه، فضای موجود و سلیقه خود انتخاب هایی هوشمندانه داشته باشید. شما می توانید به سراغ متخصصین و افراد خبره ای که فعالیت حرفه ای در زمینه نورپردازی و روشنایی دارند بروید و از تجربه و دانش آنها استفاده بهینه و مناسبی داشته باشید.

اگر در حال بازسازی خانه خود هستید و یا خانه جدیدی گرفته اید و یا حتی می خواهید تغییراتی در خانه فعلی خود ایجاد نمایید می توانید بهترین تصمیم ها را در زمینه نورپردازی منزل خود داشته باشید. عاقلانه پیش روید و بهترین گزینه ها را انتخاب نمایید. می توانید با اهالی فن وب سایت چیدانه همراه باشید و از آنها کمک بگیرید.

طراحی نورپردازی 

می توانید در ابتدا اطلاعات کامل و مناسبی در رابطه با سیم کشی و برق منزل خود کسب کنید تا از این راه دستتان برای انتخاب و تصمیمگیری منابع نوری و روشنایی منزل خود بازتر باشد.

قبل از طراحی نورپردازی منزل خود لازم است مسائلی را بدانید و نکاتی را رعایت فرمایید:

نور طبیعی در دکوراسیون منزل

وجود نور طبیعی در دکوراسیون منزل اهمیت بسیار زیادی دارد. سعی کنید استفاده از نور طبیعی در منزل خود را به حداکثر برسانید.

طراحی نورپردازی

میزان لزوم روشنایی در فضاهای مختلف خانه

در فضاهای مختلفی از دکوراسیون منزل، اعم از فضاهای داخلی و بیرونی، قسمت هایی هستند که به میزان نور بیشتری احتباج دارند، فضاهایی مثل اتاق مطالعه، اطراف آثار هنری و معماری، راه پله ها، دکوراسیون آشپزخانه و ... . شما باید تمام این نکات را در نظر بگیرید و بر اساس آنها تصمیم گیری نمایید.

طراحی نورپردازی

بهترین نوع نورپردازی را انتخاب کنید

در این زمینه، حتما میزان بودجه و هزینه ای را که می خواهید پرداخت کنید را در نظر داشته باشید. فضاهای مختلف دکوراسیون منزل خود را در نظر داشته باشید و نورپردازی مختص به خودشان را انتخاب کنید.

انواع نورپردازی که می توانید در دکوراسیون منزل خود در نظر داشته باشید:

  • نورپردازی مدرن: بسیاری از منابع روشنایی و نورپردازی مدرن به شکل ثابتی نیستند و شما می توانید میزان روشنایی آنها را تنظیم نمایید. استفاده از نورپردازی مدرن در دکوراسیون منزل انتخاب هوشمندانه ای خواهد بود.
  • نورپردازی کلاسیک: این نوع از نورپردازی ها و منابع روشنایی در بسیاری از دکوراسیون منزل های ایرانی قابل رویت است. از لوسترها گرفته تا روشنایی های فضای بیرونی و چراغهای دیواری.
  • نورپردازی روستیک: انواعی از روشنایی روستیک وجود دارند که در دکوراسیون روستیک، جلوه بسیاری خواهند داشت. غالبا متریال به کار رفته در آنها، چوب، سنگ و... هستند. معمولا این نوع منابع روشنایی و نورپردازی در عین سادگی، بسیار زیبا نیز خواهند بود.

انواع نورپردازی های عمومی را بشناسید

به اطرافتان دقت کنید و توجه کافی را در این زمینه به کار بگیرید. منابع روشنایی و نورپردازی به کار رفته در اطرافتان را بررسی کنید. یادداشتی از اطلاعاتی که کسب می کنید تهیه نمایید. زمانی که با طراح و متخصص نورپردازی و روشنایی به گفتگو می نشینید از هر آنچه دوست دارید و یا خوشتان نمی آید صحبت کنید. در نهایت هم به سراغ بهترین و درست ترین تصمیم در این زمینه بروید. در تمامی این مدت و مسیر، به هزینه و بودجه خود نیز توجه کافی را داشته باشید.

طراحی نورپردازی

هزینه منابع روشنایی

برای بسیاری از افراد، زیبایی و میزان نور متصاعد از چراغ ها و منابع نوری اهیمت بیشتر نسبت به هزینه آنها دارد. هزینه هایی که غالبا در رابطه با منابع روشنایی و نورپردازی وجود دارند تنوع و دایره گسترده ای دارد. تمام اینها بستگی به انتخاب شما و مورد استفاده آن منبع نوری دارد. با کمی دقت و توجه می توانید با انتخاب درست ترین ها، خرید مقرون به صرفه ای داشته باشید. 

طراحی نورپردازی

اگر شما هم به فکر طراحی نورپردازی منزل خود هستید می توانید به مهارت اهالی فن وب سایت چیدانه اطمینان کنید و برای طراحی نورپردازی داخلی ساختمان و نورپردازی نما از آنها کمک بگیرید:

منبع: homeadvisor |مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

تبلیغات
اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
ستاره چیدمان ماندگار ستاره چیدمان ماندگار
4 نمونه کار

تلفن: 02126216911
صنایع چوب فرهنگ صنایع چوب فرهنگ
6 نمونه کار

تلفن: 09125518362
استایلین دیزاین استایلین دیزاین
4 نمونه کار

تلفن: 02128428313
گروه طراحان رستاک گروه طراحان رستاک
7 نمونه کار

تلفن: 09123779194
گروه معماری راگس گروه معماری راگس
7 نمونه کار

تلفن: 09123579877
لوستر ستامنس لوستر ستامنس
12 نمونه کار

تلفن: 09125878387
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173