تبلیغات
F چوب و هنر E سیب E باروگر
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

20 اسفند 1393

نورپردازی : حمام معمولا کمتر از نورپردازی نقاط دیگر خانه مورد توجه قرار می‌گیرد با این حال شما این اشتباه را تکرار نکنید. حتی ساده‌ترین شکل نورپردازی هم می‌تواند حمام روزانه شما را تبدیل به تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر و جذاب‌تر کند. نورپردازی صحیح می‌تواند عنصری تعیین‌کننده در فضای یک دستشویی باشد ولی با این وجود معمولا توجه چندانی به این موضوع نمی‌شود و در نهایت شاید یک چراغ سقفی ضدآب در این فضا مورد استفاده قرار گیرد.نورپردازی باید از همان ابتدای ساخت سرویس بهداشتی در نظر گرفته شود چرا که سیستم‌های لازم برای این کار باید از پیش طراحی شده باشند. بدین ترتیب است که می‌توان این سیستم‌ها را بصورت ضدآب نصب کرد و شرایطی فراهم آورد که بتوان در صورت نیاز به راحتی آن‌ها را تعمیر کرد. با چیدانه همراه باشید تا نمونه هایی خلاقانه از این نورپردازی ها را به شما نشان دهد و نکات مهمی را در رابطه با نورپردازی حمام  به شما یادآوری کند.

استفاده از نورپردازی آبی رنگ در حمام

در اینجا شاهد یک نمونه عالی از نورپردازی با نوری پررنگ و قوی و تاثیر آن روی جریان آب هستیم. بخار و آب داخل حمام با استفاده از نورپردازی رنگی جانی تازه به خود می‌گیرند. چهار چراغ استخری LED روی سقف این حمام بخار نصب شده‌اند و نتیجه نهایی، چیزی است که اینجا می‌بینید.

نکته:      چراغ‌های LED را می‌توان برای ایجاد هرگونه نور رنگی یا سفید مورد استفاده قرار داد. مهم این است که دقت کنید همه چراغ‌ها به یک سمت نصب شده باشند تا الگو و بازتاب رنگ‌های قرمز، سبز و آبی در این چراغ‌ها یکپارچه باشد.

طراحی داخلی حمام به سبک معاصر

دوش‌های حمام فراوانی در بازار وجود دارد و بسیاری از آن‌ها دارای چراغ‌هایی داخل خود هستند. تصویری که این دوش‌ها ایجاد می‌کنند بسیار جذاب است. بهتر است از دوش‌های قابل کنترل استفاده کنید چرا که بیشتر دوش‌های چراغ‌دار یا رنگی ثابت دارند یا آبی، سبز و قرمز هستند.

نکته:      در جاگذاری و نصب این دوش‌های سقفی دقت کنید. برخی از این چراغ‌ها وزنی بیشتر از ده کیلو دارند.

مطلب پیشنهادی : انواع چراغ های LED، نسل جدید روشنایی ها

 نور پردازی حمام به سبک مدرن

استفاده از یک اثر هنری که از پشت به آن نور تابانده شده باشد، مثل تابلویی که در این عکس می‌بینیم، راهی عالی برای ایجاد جذابیت در یک حمام است. نورپردازی این تابلو از راه دور کنترل شده و می‌تواند تمام رنگ‌های رنگین‌کمان را به خود بگیرد.اگر متخصص درستی برای نصب دراختیار داشته باشید، هرچیزی امکان‌پذیر است.

مطلب پیشنهادی : ۷ ایده که به حمامتان حس و حالی تازه می دهد

طراحی دکوراسیون داخلی و نورپردازی حمام

این حمام بیشتر شبیه به یک اثر هنری است تا یک حمام. دیواره انتهای حمام با نوری که از پشت به آن می‌خورد باعث ایجاد نورپردازی خارق‌العاده‌ای در حمام می‌شود و در عین حال تنها یکی از منابع نوری مورد استفاده در این حمام است. ایجاد فضایی مشابه با چیزی که در این عکس می‌بینیم نیاز به طراحی ویژه با کمک یک متخصص الکتریک و یک متخصص کاشی‌کاری دارد.نوری که در زیر نیمکت قرار دارد باعث می‌شود تا در تاریکی شب نوری زیبا در دستشویی وجود داشته باشد.

نکته:

چراغ‌ها را به کلیدهای مختلف وصل کنید تا بتوانید آن‌ها را به هر ترتیبی که می‌خواهید روشن کنید.

مطلب پیشنهادی : کاشی‌ها را جور دیگر باید دید

نورپردازی حمام به سبک مدرن

نورهایی که در حمام استفاده می‌شوند باید به یک دیمر وصل باشند. من این عکس را در حالتی گرفتم که دیمر روی نور متوسط تنظیم شده بود. پس از یک روز کاری گرفتن دوش آب گرم در زیر نوری ملایم، لذت‌بخش‌تر از همیشه است.در این حمام یک دوش مرکزی قرار داشت و برای همین از دو چراغ استفاده شد تا حتی وقتی شدت نور کم می‌شود نیز روشنایی کافی در حمام وجود داشته باشد.

نکته:            انواع مختلفی از چراغ‌های حمام وجود دارند و هر یک از آن‌ها نیاز به دیمر مناسب با خود دارد. برای مثال چراغ‌های LED ولتاژ پایین معمولا نیاز به دیمرهای الکترونیکی و مخصوص دارند. هزینه نصب چنین دیمرهایی ممکن است بسیار زیاد باشد برای همین حتما قبل از انتخاب و خرید آن‌ها با یک متخصص مشورت کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی حمام به سبک معاصر

اگر از درخشش و برق نور خوشتان می‌آید در هنگام انتخاب کاشی‌های حمام چیزی انتخاب کنید که کمی براق باشد. بسیاری از موزاییک‌ها دارای رنگ‌های مختلفی هستند که نور را بسیار زیبا بازتاب می‌دهند. در این عکس موزاییک‌های کوچکی که در دیوار انتهایی به کار رفته‌اند با وجود میزان مناسب نور شروع به درخشش و برق زدن می‌کنند.

نکته:        اگر شما یا همسرتان دچار میگرن هستید، می‌توانید از یک سیستم نورپردازی رنگی استفاده کنید. حمامی آرامش‌بخش در زیر نوری به رنگ مناسبی داشته باشد باعث می‌شود درد میگرن راحت‌تر بخوابد و سریع‌تر به آرامش برسید.

نورپردازی کف حمام و سرویس بهداشتی

محل خروج آب در این حمام دارای سیستم LED خاص خود است. این سیستم در هنگام باز شدن آب دوش فعال می‌شود و وقتی آب به این خروجی می‌ریزد، نور LED روشن می‌شود. طراح این حمام از نورهای LED به شکلی استفاده کرده که در حمام نور بیشتری وجود داشته باشد و فرد بتواند جای خود را در حمام راحت‌تر پیدا کند.اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در بخار حمام نمی‌توانند اطراف خود را به خوبی ببینند، این چراغ‌ها کمک بزرگی برایتان خواهند بود.

مطلب پیشنهادی : سرویس بهداشتی شیک با چند تغییر ساده

طراحی دکوراسیون داخلی حمام به سبک معاصر

شیوه استفاده از نورپردازی برای ایجاد بافت روی دیوار پشتی در این حمام بسیار جالب‌توجه است. نورپردازی به سمت پایین، باعث نمایان شدن بافت خام کاشی‌های طبیعی شده است. در صورتی که می‌خواهید از این شیوه برای استفاده روی دیواری با کاشی‌های معمولی استفاده کنید، مراقب باشید. این نوع از نورپردازی می‌تواند باعث آشکار شدن ناهمواری‌های میان کاشی‌ها شود و ترکیب‌بندی خوبی که در اختیار دارید را به شکلی زشت به نمایش بگذارد.

نکته:       سعی کنید تا جای ممکن چراغ‌ها را دور از دیوار نصب کنید تا ناهمواری‌های کاشی‌ها کمتر برجسته شوند.

مطلب پیشنهادی : کاشی کاری هایی که شما را شگفت زده خواهند کرد!

نور پردازی دیواره حمام و سرویس بهداشتی

این وان حمام ویژه که توسط شرکت MTI طراحی شده است، درون خود سیستم نورپردازی فوق‌العاده‌ای دارد. اگر توانستید به جای دو LED از چهار LED درون وان استفاده کنید. نورپردازی شبکه‌ای که در دیوار پشتی دیده می‌شود با استفاده از شاخه‌های فیبر نوری ایجاد شده که درون کاشی‌های سنگی دیوار کار گذاشته شده‌اند.

نکته:        چراغ‌های LED خود را از فروشگاهی معتبر بخرید. کنترل رنگ چراغ LED (یعنی چیزی که رنگ چراغ‌ها را عوض می‌کند و در بسیاری از مواقع بصورت کنترل از راه دور است) را در جایی قرار دهید که سر راه نباشد. بسیاری از این کنترل‌ها کمی صدا و گرما تولید می‌کنند، به همین علت هم داشتن محفظه الکتریکی مناسب، یکی از نکات مهم ایمنی است. 

سوالات خود را در قسمت بحث و گفتگو با چیدانه در میان بگذارید. هم چنین متخصصان و فعالان در این حوزه در قسمت اهالی فن چیدانه آماده هستند تا به شما در تغییر دکوراسیون داخلی منزل تان کمک کنند

مطالب مرتبط:  نورپردازی ایده آل برای فضاهای مختلف خانه
نورپردازی های جالب، به همین آسونی!

فضای مدرن را با چراغ‌های حباب شکل رویایی کنید
آویز هایی برای زیبایی آشپزخانه

منبع : houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
گاردن مارکت گاردن مارکت
1 نمونه کار

تلفن: 07136351637
آرتکس آرتکس
5 نمونه کار

تلفن: 02152853
کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: 02122719163
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173