۰۱ شهريور ۹۳

نورپردازیLEDها یا دیودهای نورافكن، منابع نوری هستند كه انرژی زیادی مصرف نمی‌كنند، دوام زیادی دارند، و دارای انعطاف‌پذیری زیادی برای پروژه طراحی شما هستند. از این منابع نوری می‌توان در نورپردازی كاربردی، نورپردازی عمومی، و نورپردازی تاكیدی استفاده كرد.

در این مطلب در مورد شیوه‌هایی با شما صحبت می‌كنیم كه می‌توان آن‌ها را در طراحی آشپزخانه وارد كرد.

 نورپردازی آشپزخانه

LEDها برای نورپردازی قفسه‌های معلق بسیار مناسب هستند. شكل باریك آن‌ها این منابع نوری را برای این كار بسیار مناسب می‌كند.

 

 نورپردازی آشپزخانه

چراغ‌های توكار سقفی منبع اصلی روشن كردن بسیاری از آشپزخانه‌ها هستند. به طور سنتی، آشپزخانه‌ها از چراغ‌های هالوژنی استفاده می‌كنند. كیت‌های جدید این امكان را به شما می‌دهند كه چراغ‌های قدیمی را با چراغ‌های LED تعویض كنید كه هم مصرف انرژی پایین‌تر، دوام بیش‌تر، و هم قیمت كم‌تری دارند. مزیت دیگر: اگر سقف شما مرتفع است، برای تعویض لامپ دیگر نیازی به آوردن نردبان نیست: LEDها ۲۰ سال عمر می‌كنند.

 

 نورپردازی آشپزخانه

پیش‌خان‌های شیشه‌ای را می‌توان با چراغ‌های LED روشن ساخت. این نوع چراغ‌ها یك نورپردازی تاكیدی چشم‌گیر را برای یك پیش‌خان شیشه‌ای شفاف فراهم می‌كنند.

 

 نورپردازی آشپزخانه

فضای زیر پیش‌خان بسیار محل مناسبی برای نورپردازی آشپزخانه با چراغ‌های LED است. این چراغ‌ها هم یك نورپردازی تاكیدی و هم نور مناسب شب را برای آشپزخانه تامین می‌كنند.

 

 نورپردازی آشپزخانه

از چراغ‌های LED می‌توان در برجسته كردن ویژگی‌ها معمارانه، مانند توررفتگی سقف‌ها یا گچبری‌ها در آشپزخانه‌های سنتی، استفاده كرد.

 

 نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی زیر كابینت یكی از كاربردهای اصلی چراغ‌های LED است. برعكس هالوژن‌ها، LEDها خنك باقی می‌مانند و وقتی مشغول كار كردن زیر آن‌ها هستید دستتان نمی‌سوزد.

 

 نورپردازی آشپزخانه

اگر می‌خواهید وسایل آشپزخانه را در كابینت‌هایی با درهای شیشه‌ای به نمایش بگذارید می‌توانید درون آن‌ها را با چراغ‌های LED نورپردازی كنید. گزینه‌هایی مانند چراغ‌های ریسمانی را می‌توان در زیر چارچوب كابینت یا قسمت فوقانی كابینت پنهان كرد. قفسه‌های شیشه‌ای باعث می‌شوند تا نور از بالا تا پایین كابینت جریان پیدا كند.

 

 نورپردازی آشپزخانه

دلیلی ندارد كه فقط درون كابینت‌ها را نورپردازی كنید. از چراغ‌های LED، مانند عكس بالا، می‌توان در نورپردازی كشوها، گوشه‌های تاریك، و دیگر فضاهایی كه نیاز به روشن شدن دارند استفاده كرد.

 

 نورپردازی آشپزخانه

LEDها را می‌توان در پشت دیواره‌های نیمه شفاف نصب كرد. این كار جلوه زیادی به آشپزخانه می‌دهد.

 

 نورپردازی آشپزخانه

چراغ‌های آویز همچنان در آشپزخانه‌ها محبوب هستند به ویژه در بالای جزیره‌ها و شبه‌جزیره‌ها. خوش‌بختانه، انواع مختلفی از چراغ‌های LED آویز وجود دارند كه انرژی كمی مصرف می‌كنند و دوام زیادی دارند.

 

 نورپردازی آشپزخانه

یكی از منابع نوری پرطرفدار در اتاق‌های غذاخوری لوسترهای شمعی هستند. اگر به چنین منبع نوری علاقه دارید امروزه نوع LED آن در بازار وجود دارد و می‌توانید از طرح‌ها و اشكال مختلف آن استفاده كنید.

 

 نورپردازی آشپزخانه

برخی از سقف‌ها نمی‌توانند در تورفتگی خود چراغ‌ها را جای دهند و یا آن‌قدر مرتفع هستند كه نور كافی در اتاق ایجاد نمی‌شود. در چنین شرایطی، بهتر است از چراغ‌های ریسمانی، كابلی، و یا ریلی، مانند عكس بالا، استفاده كنید. مدل‌های جدید این نوع چراغ‌ها دارای مزایای LEDها مانند مصرف كم انرژی و دوام زیاد هستند.

به ما بگویید: شما کدام یک از ایده های بالا را برای نورپردازی فضای آشپزخانه خود به کار خواهید برد؟

منبع:houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

دیدگاه‌ها

تصویر آلاء
آلاء
من لوستر بالای ناهارخوری و ریسه های LED رو استفاده میکنم.از راهنمایی های ارزشمندتون سپاسگزارم.

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎