۲۲ خرداد ۹۶

طراحی محوطه: با شروع فصل بهار و تابستان، گل ها و گیاهان شروع به رشد و نمو کرده و رنگ و هوای تازه ای به محیط پیرامون خود می بخشند. بسیاری از افراد هم از این فرصت خدادادی استفاده کرده و شروع می کنند به کاشتن گل و گیاه و طراحی فضای سبز پیرامون خود. یکی از در دسترس ترین فضاها برای زیباسازی با گل و گیاه، طراحی باغچه است. تا انتهای این مطلب با چیدانه همراه باشید تا با یکدیگر عکس های مختلفی از طراحی باغچه و حیاط سرسبز در خانه های ایرانی را در فضاهای مختلف مانند خانه و مجتمع مسکونی و ویلا ببینیم.

طراحی باغچه خانگی

یکی از در دسترس ترین مکان ها برای طراحی فضای سبز که حس و حالی عالی به محیط پیرامون ما می بخشد، طراحی باغچه خانگی است. در طراحی باغچه خانگی می توان از گل و گیاهان رنگی و زیبا استفاده کرد تا تابستانی متفاوت و شاد را تجربه کرد. بهتر است که از طراحی آلاچیق هم غافل نشویم.

طراحی باغچه حیاط مجتمع

امروزه در شهرهای بزرگ، اکثر مردم در واحدهای کوچکی از مجتمع های مسکونی زندگی می کنند و از داشتن حیاط شخصی و فضای سبز شخصی محروم هستند؛ بنابراین باید برای زیبایی محیط و کمک به شرایط زیستی، دست به طراحی باغچه حیاط مجتمع مسکونی زد. در این طراحی محدودیت نوع معماری ساختمان تعیین کننده است.

طراحی باغچه ویلا

یکی از متداول ترین و زیباترین طراحی های فضای سبز، طراحی باغچه ویلا است. اگرچه که ویلاها در فضاهای سرسبز ساخته می شوند، اما طراحی باغچه می تواند زیبایی محوطه ویلا را چندین برابر کند.

شما خوانندگان عزیز و محترم می توانید برای دیدن عکس های بیشتر از طراحی فضای سبز و محوطه، به بخش عکس های محوطه و منظر در وبسایت چیدانه سر بزنید و در صورت تمایل با طراحان هر فضا ارتباط بگیرید.

نویسنده: معین قوی | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید