۱۷ مرداد ۹۶

طراحی محوطه: حیاط یکی از پرطرفدارترین بخش های خانه در فصل تابستان است که می تواند آرامش از دست رفته را به شما بازگرداند. به طور کلی حیاط های زیبای ایرانی در ساختمان سازی امروزی به خصوص در کلانشهرها مهجور مانده است؛ به همین منظور در این مطلب از چیدانه می خواهیم شما را با طراحی حیاط خانه های ویلایی در ایران آشنا کنیم تا بتوانیم از آن ها برای طراحی حیاط خانه های خود استفاده کنید، پس با ما همراه باشید. 

طراحی باغچه در حیاط منزل 

یکی از متداول ترین طراحی ها در محوطه سازی طراحی باغچه در حیاط منزل می باشد. برای طراحی باغچه در حیاط های زیبای ایرانی می توانید با توجه به ابعاد و فرم محوطه ی تان از طراحی های خطی و یا طراحی کلی استفاده کنید. در طراحی خطی به طور مثال دو طرف فضای محوطه شما درختکاری می شود و فضای میانی با توجه به نیاز به محوطه به میسر رفت و آمد، استخر و یا حوض و آبنما اختصاص داده می شود. در این نوع محوطه سازی انتخاب نوع پوشش گیاهی از اهمیت بالایی در زیباسازی برخوردار است که باید برای انتخاب آن ها از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. 

مطلب مرتبط: طراحی باغچه، ۲۰ مدل حیاط سرسبز در خانه های ایرانی!

متخصصان پیشنهادی چیدانه برای طراحی باغچه در حیاط منزل : معماری محوطه، روف گاردن و فضای سبز گاردنیا | شرکت مهندسی نرگس سبز دشتستان | فضای سبز آرامش سبز تهران

طراحی باغچه حیاط آپارتمان

برای طراحی محوطه آپارتمان باید به دنبال مدل باغچه حیاط کوچک باشید. این نوع باغچه ها به دلیل کوچک بودن محوطه معمولا در فضایی بالاتر از سطح زمین و یا به صورت عمودی اجرا می شوند. در محوطه سازی آپارتمان های امروزی برای ایجاد حیاط های زیبای ایرانی، طراحی مسیرهای رفت و برگشت در کنار زیبایی و سر سبزی از اهمیت بسیاری برخوردار است که خود می تواند سک تازه ای در طراحی فضاهای سبز کوچک باشد.

مطلب مرتبط: ۷ ایده کاربردی برای زیباتر شدن حیاط آپارتمان مسکونی

متخصصان پیشنهادی چیدانه برای طراحی باغچه در آپارتمان : مهندسین معمار آرکا نوژا | باغ گل فدک | معماری منظر نگین آذین

طراحی حیاط خانه های ویلایی

در طراحی حیاط خانه های ویلایی بزرگ معمولا عناصری مثل استخر، برکه و آبنما بیشتر به چشم می خورند و یکی از اصلی ترین المان های زیبایی فضای بیرونی در کنار سایر مبلمان مثل آلاچیق و باربیکیو می باشد، بنابراین در طراحی حیاط خانه های ویلایی در کنار توجه به پوشش گیاهی مناسب باید به دنبال چنین المان هایی برای زیباسازی فضای داخلی خود باشد. طبق معمول حظور یک متخصص کارآزموده در طراحی حیاط های زیبای ایرانی می تواند شما را بیش از بیش راهنمایی کند. 

مطلب مرتبط: محوطه سازی ویلا، وقتی اوستا کار آستین بالا می زند!

متخصصان پیشنهادی چیدانه برای طراحی حیاط خانه های ویلایی : گلخانه کونیکا | ساخت ویلا و محوطه سازی شرکت بارش سبز | گروه طراحان رستاک 

شرکت‌های ساخت محوطه و فضای سبز را در چیدانه بیابید.

ما توصیه می‌کنیم کار خود را با گشتی در میان حرفه‌ای‌های این حوض در اهالی فن چیدانه  بخش محوطه سازی و فضای سبز شروع کنید. ما در این بخش آخرین نمونه کارهای افراد، اطلاعات تماس و نظرات کارفرمایان قبلی را برای شما قرار داده‌ایم تا با در نظر گرفتن تمامی نکات بهترین انتخاب را داشته و از نتیجه نهایی کار راضی باشید. همچنین برای اطلاع از قیمت، چگونگی ثبت سفارش، ارتباط با متخصصان معرفی شده در این مطلب کافی است روی نام هر شرکت کلیک کنید و به سادگی با متخصصان پیشنهادی چیدانه برای طراحی فضای سبز ارتباط بگیرید. 

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید