تبلیغات
لابل
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

1 دی 1393

20 ایده جذاب برای تخته‌های پشتی تخت‌ خواب‌ها

اتاق خواب: تخته پشتی تخت خواب‌ها به اتاق شخصیت و سبك می‌دهند. این عنصر در اتاق خواب باعث پر شدن فضای عمودی پشت تخت خواب شده و فضا را كامل می‌كند. تخته پشتی تخت خواب یا همان تاج تخت باعث می‌شود تا اتاق خواب كامل به نظر برسد و به آن جزئیات اضافه می‌كند. بعضی از تخت خواب‌ها تخته پشتی كوچكی دارند و برخی دیگر از آن‌ها فاقد آن هستند، بنابراین اگر شما هم چنین تخت خوابی دارید و به دنبال ایده‌های خلاقانه هستید حتما با چیدانه همراه شوید. در این مطلب 20 ایده جذاب خواهید دید كه می‌توانید از آن‌ها به عنوان تخته پشتی استفاده كنید.

كركره‌ها

كركره‌ها دارای بافت و جزئیات زیادی هستند و به همین می‌توانند جذابیت زیادی به دیوار اتاق خواب اضافه كنند. از كركره‌ها می‌توان در همان حالت كهنه‌شان با ظاهری قدیمی و خاص استفاده كرد و یا می‌توان آن‌ها را به رنگی درآورد كه با تم رنگی كل اتاق خواب در ارتباط باشد. هم‌چنین از كركره‌ها بر اساس نیاز و یا سلیقه شما هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی می‌توان استفاده كرد.

آینه‌ها

آینه‌های قاب‌دار بزرگ می‌توانند تخته‌های پشتی فوق‌العاده خاص و زیبایی باشند. برای ایجاد فضایی كلاسیك می‌توانید از آینه ها با قاب های طلایی استفاده كنید. اگر به دنبال یك ظاهر قدیمی هستید می‌توانید از قاب‌های آینه آنتیك استفاده كنید. علاوه بر كامل شدن فضای اتاق خواب، آینه فضا را بزرگ تر نشان داده و باعث روشنایی بیش‌تر اتاق خواب می‌شود.

درها

درها را می‌توان را در اندازه‌ها و سبك‌های مختلف پیدا كرد و به عنوان تخته پشتی تخته خواب به کار برد. آن ها را می‌توان رنگ كرد و یا بخش‌های غیرضروری آن را جدا كرد و فقط از قاب آن استفاده كرد. پیش از این‌كه درهای قدیمی را تبدیل به تخته پشتی تخت خواب خود كنید، از این مسئله مطمئن شوید كه آن‌ها با اندازه تخت خواب و سبك اتاق خواب شما هماهنگ هستند.

پاروها

آیا به دنبال طراحی اتاق خواب خود به سبك ساحلی هستید؟ پاروها بر روی تم دریا/ ساحل تاكید می‌كنند و هم‌چنین به دیوار اتاق خواب شما زیبایی می‌بخشند. هم‌چنین پاروها با اندازه‌های مختلف را می‌توان در كنار هم به گونه‌ای چید كه تبدیل به تخته پشتی تخت خواب شده و حس و حالی ساحلی را در فضا ایجاد كنند.

بالش‌ها

آیا به دنبال یك تخته پشتی گرم و نرم برای تخت خواب خود هستید؟ برای خلق چنین چیزی چند ردیف بالش نرم را پشت تخت خواب خود قرار دهید. این بالش‌ها را به رنگی مشابه رنگ‌ دیوارهای اتاق خواب انتخاب كرد و یا می‌توانید از بالش‌هایی با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف به عنوان تخته پشتی تخت خواب خود استفاده كنید.

صفحه‌های تاشو

پارتیشن‌های تاشو دارای طرح‌ها و نقش‌های تزئینی مختلف و زیبایی هستند، به همین دلیل از آن‌ها می‌توان به عنوان تخته‌های پشتی تخت خواب استفاده كرد. اگر می‌خواهید در اتاق خواب خود حس و حالی ساده ایجاد كنید از صفحه‌های تاشو طرح‌دار استفاده كنید، اما اگر به دنبال فضایی خاص‌تر هستید از صفحه‌های رنگی بهره ببرید.

طاقچه‌ها

از طاقچه‌ها می‌توان به عنوان تخته پشتی تخت خواب استفاده كرد و در عین حال روی سطح آن‌ها اشیای تزئینی قرار داد. طاقچه‌ها ذاتا تزئینی هستند و به همین دلیل جایگزین‌های بسیار خوبی برای تخته‌های پشتی تخت خواب هستند.

قاب آینه، اثر هنری، و تابلو

از قاب‌ها یا عكس‌ها قاب‌دار و اشیای قاب‌شده نیز می‌توان به عنوان جایگزینی برای تخته‌های پشتی تخت خواب استفاده كرد. قاب‌های تزئینی به خودی خود زیبا و جذاب هستند و جذابیت‌های زیادی به طراحی یك اتاق خواب اضافه می‌كنند.

شاخه‌ها كوچك و بزرگ درختان

از هدایای طبیعت استفاده كنید. شاخه‌های بزرگ و كوچك شكسته‌شده درختان را از حیاط خانه خود یا كوچه جمع‌آوری كنید و از آن‌ها به عنوان یك تخته پشتی دوستدار محیط زیست و بازیافت‌شدنی استفاده كنید. از ریسمان‌های رنگی برای گره زدن شاخه‌های بزرگ و كوچك به هم استفاده كنید و آن‌ها را صورت تصادفی در كنار هم بچینید تا به تخته پشتی نامتقارن دست یابید.

علائم و پوسترها

علائم جذاب و پوسترهای قدیمی می‌توانند حس و حالی تاریخی و نوستالوژیك به اتاق خواب شما اضافه كنند. این عناصر بسیار مناسب اتاق‌ خواب‌هایی هستند كه به سبك قدیمی طراحی شده‌اند.

قطعه‌های چوب

چوب‌هایی که به شکل طبیعی استفاده می شوند و چوب‌های جمع شده از دریا و ساحل، و هر نوع قطعه چوبی دیگر جایگزین‌های بسیار خوب و طبیعی برای تخته‌های پشتی تخت خواب هستند. ظاهر طبیعی و سرزنده این قطعه‌ها به دكور اتاق خواب شما حس و حالی شاداب اضافه می‌كند و هم‌چنین یك قطعه چوب لاك الكل كاری شده می‌تواند تبدیل به یك فضایی چشم‌گیر و در عین حال نقطه كانونی اتاق خواب شما شود.

چیدمان تزئینی بر روی دیوار  

تخته‌های پشتی تخت خواب خودشان یك شی تزئینی هستند كه بر روی دیوار قرار می‌گیرند، پس می‌توان به جای آن‌ها از چیدمانی از اشیای تزئینی بر روی دیوار پشت تخت خواب استفاده كرد. از عكس‌ها، بشقاب‌ها، گیاهان خشك‌شده، و دیگر اشیای تزئینی مناسب یك دیوار استفاده كرده تا به چیدمانی جذاب و چشم‌گیر برسید كه جایگزین بسیار خوبی برای تخته‌های پشتی تخت خواب هستند.

نقاشی‌ها

تابلو نقاشی جذابیت زیادی به یك اتاق خواب اضافه می‌كند و به همین دلیل می‌توان از آن هم به عنوان شی تزئینی و هم به عنوان تخته پشتی تخت خواب اتاق خواب استفاده كرد.

سیلوئت 

منظور از سیلوئت در اینجا طرحی است که فقط خطوط اصلی در آن مشخص هستند و فاقد رنگ آمیزی زمینه است. تاج تخت با طراحی سیلوئت هیچ نیازی به جزئیات و اینکه آن را رنگ كنید ندارد، بلكه رویای شما آن‌ها را كامل می‌كند.

پرده‌ها

یك تخته پشتی پرده‌ای می‌تواند حس و حالی رویایی به اتاق خواب شما اضافه كند، اما بهتر است مقداری رنگ به آن اضافه كنید. تخته‌های پشتی پرده‌ای كه دارای طرح‌ها و نقش‌های مختلفی هستند به اتاق خوابی كه دارای پالت رنگی خنثی است جزئیات اضافه می‌كند.

قفسه‌ها

قفسه‌ها فضایی برای نگهداری و به نمایش گذاشتن اشیا ایجاد می‌كنند. از این ویژگی استفاده كرده و یك تخته پشتی زیبا خلق كنید كه بر روی آن‌ها عكس‌های خانوادگی و چند شی تزئینی قرار گرفته است.

نقاشی‌های دیواری

نقاشی دیواری به خودی خود عنصر تزئینی بسیار زیبایی است، اما هم‌چنین از آن به عنوان تخته پشتی تخت خواب نیز می‌توان استفاده كرد. چنین نقاشی را می‌توان بر روی كاغذ دیواری یا پارچه چاپ كرد و یا از یك هنرمند نقاش خواست كه آن را بر روی دیوار پشت تخت خواب شما نقاشی كند.

جعبه‌های چوبی

از چوب جعبه‌های چوبی برای ساخت وسایل تزئینی و یا حتی مبلمان استفاده می‌شود. تخته پشتی تخت خواب نیز از آن دسته چیزهایی است كه با استفاده از جعبه‌های چوبی می‌توان آن‌ها را ساخت. جعبه‌های چوبی خاكستری رنگ حس و حالی صنعتی و روستیك به فضای اتاق خواب شما اضافه می‌كنند.

كاغذ دیواری

یك تكه كاغذ دیواری به سادگی می‌تواند به یك اتاق خواب رنگ و جزئیات اضافه كند. پس چه بهتر كه از آن به عنوان تخته پشتی تخت خواب استفاده كنیم. كاغذ دیواری را برای این كار انتخاب كنید كه با سبك طراحی اتاق خواب شما هماهنگ باشد. فرم و شكل تخته پشتی را كه دوست دارید در اتاق خواب خود داشته باشید تعیین كنید و سپس به راحتی یك تكه كاغذ دیواری را به دیوار پشت تخت خواب بچسبانید. شما می‌توانید این كاغذ دیواری را مستقیما به دیوار بچسبانید و یا ابتدا یك قطعه چوب را به دیوار نصب كرده و سپس كاغذ دیواری را به سطح چوب بچسبانید.

درهای قدیمی باغ‌ها

درهای كوچك قدیمی باغ‌ها مانند تخته‌های پشتی تخت خواب‌های قدیمی هستند. این كار فرصت خوبی برای استفاده دوباره از درهای قدیمی باغ‌ها ایجاد می‌كند و می‌توان از آن‌ها به عنوان تخته پشتی یك تخت خواب در یك اتاق خواب رویایی استفاده كرد.

مطالب مرتبط: طراحی خاص اتاق خواب به کمک دختر کوچولو ها

لذت یک خواب آسوده

یک اتاق خواب ایده آل

کدام تشک مناسب شماست؟

اتاق خواب مورد علاقه شما چگونه است؟

رازهای شستشو و نظافت کالای خواب برای یک خواب سالم

 

منبع: furnishburnish | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 8077 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 1 دی 1393

مطالب مرتبط
اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
مبلمان چوبی خورشید
مبلمان چوبی خورشید
مبلمان چوبی خورشید

مبلمان چوبی خورشید

کمجا مدرن تخت
کمجا مدرن تخت
کمجا مدرن تخت

کمجا مدرن تخت

گروه معماری آرچی پرژن
گروه معماری آرچی پرژن
گروه معماری آرچی پرژن

گروه معماری آرچی پرژن

طراحان پرگاس نامدار
طراحان پرگاس نامدار
طراحان پرگاس نامدار

طراحان پرگاس نامدار

نمونه کارهای مرتبط
اتاق خواب‌ها در منزل خانم محمدزاده

اتاق خواب‌ها در منزل خانم محمدزاده

اتاق خواب‌ها در منزل خانم محمدزاده

شیما خراسانی

ابعاد 20×20

ابعاد 20×20

ابعاد 20×20

کاشی مرجان

خانه جذاب نوید و مرجان در مشهد

خانه جذاب نوید و مرجان در مشهد

خانه جذاب نوید و مرجان در مشهد

معین صالحی

میز های جذاب الف دیزاین

میز های جذاب الف دیزاین

میز های جذاب الف دیزاین

الف دیزاین

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کد امنیتی