تبلیغات
لابل
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

24 آبان 1396

اتاق خواب عروس، چالش جهیزیه همراه با چیدانه!

چالش شیرین و پر دردسر خرید جهیزیه! من که می گویم کل خرید جهیزیه یک طرف، دکوراسیون اتاق خواب یک طرف! این اتاق خواب نازنین قرار است باب میل دو نفر با سلیقه های متفاوت و علایق مختلف باشد؛ پس حسابی زوجین را درگیر می کند. با چیدانه همراه باشید؛ در این مطلب می خواهیم از اولین گام تا آخرین گام طراحی اتاق خواب عروس و داماد تا خرید بهترین لوازم را به شما آموزش دهیم!

دکوراسیون اتاق خواب نو عروس

گام اول دکور کردن اتاق خواب عروس: دعوای اول به از صلح آخر!

قبل از هرچیز باید بدانید که این اتاق خواب مال هر دوی شماست؛ پس تصمیم گیری در مورد آن باید با توافق دو طرف باشد. خانم های محترم حواستان باشد، می دانم شما می خواهید خانه آرزوهایتان را بسازید اما طرح هایی که در ذهن دارید چقدر با سلایق همسرتان نزدیک است؟! قبل از اینکه اقدام به هرکاری نمایید حتما یک روز در مورد اتاق خوابتان باهم حرف بزنید فقط در مورد اتاق خواب! علایق هم دیگر را یادداشت نمایید و تا انتها این یادداشت را نزد خود نگه دارید که مبادا به سرخانه اول برسید.

گام دوم چیدمان اتاق خواب عروس: رنگ یا کاغذ دیواری؟

استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری به محدودیت های فضای اتاق خواب و سلیقه شما بستگی دارد به طور مثال:

  • سقف کوتاه: برای اتاق خوابی که سقف کوتاه دارد بهتر از از رنگ و کاغذ دیواری به صورت تلفیقی استفاده شود ولی برای حل چالش آن یعنی کوتاهی سقف حتما باید از کاغذ دیواری با راه های عمودی استفاده کرد.
  • اتاق خواب کوچک: برای اتاق خواب های کوچک بهتر است از رنگ های روشن یا کاغذ دیواری های روشن استفاده کرد؛ اما کاغذ دیواری های سه بعدی چیز دیگر است . ساختن قصر رویاهایتان خیلی هم سخت نیست حتی با خانه کوچک!

چیدانه این کاغذ دیواری ها را برای خرید جهیزیه به شما پیشنهاد می کند:

گام سوم دکوراسیون اتاق خواب عروس: یک خواب راحت

  • تخت خواب: من به تخت خواب لقب غول اتاق خواب را داده ام، چون از تمام وسایل بزرگ تر است و همین اندازه باعث می شود بیش ترین تأثیر را در دکوراسیون اتاق خواب بگذارد. در هنگام خرید تخت خواب باید حواستان به ابعاد اتاق خوابتان باشد. بهتر است قبل از خرید، اتاق خوابتان را متر کنید و ابعاد تخت را با ابعاد اتاق خواب مقایسه کنید. حواستان به وسایل جانبی هم باشد. شما قرار است به همراه تخت خواب دو میز پاتختی و یک میز آرایش هم به خانه بیاورید.
  • خوشخواب: ارزش یک خواب راحت چند است؟ هیچ کس نمی تواند رویش قیمت بگذارد، پس به خاطر سلامتیتان یک تشک طبی بخرید. شاید گران تر باشد اما دوام بیش تری دارد و آسیبی به ستون فقراتتان نمی زند. پس در این زمینه ولخرجی جایز است!
  • بالش و کوسن: به عادت های خوابتان توجه کنید و به همان میزان کوسن و بالش تهیه کنید. کوسن های اضافی اغلب به این سمت و آن سمت اتاق پرتاب می شوند، گاهی هم باید از زیر تخت پیدایشان کرد. پس در خرید کوسن زیاده روی نکنید.

چیدانه این محصولات را برای خرید جهیزیه به شما پیشنهاد می کند:

گام چهارم چیدمان اتاق خواب عروس: پرده و روتختی

پرده را باید طبق رنگ توافقیتان که برای کاغذ دیواری و تخت خواب انتخاب کردید تهیه کنید. می دانید که بهتر است پرده و رو تختی یکی از رنگ های هارمونیک یا متضاد رنگ غالب دکوراسیونتان باشد. به طور مثال یکی از ترکیب های رنگی که هم زنانه است هم مردانه ترکیب رنگ قرمز با رنگ های متضادش است. اگر رنگ غالب اتاق خواب قرار است قرمز باشد بهتر است گرمایش با سرمای رنگ آبی تعدیل شود و برای این کار بهتر است از یک آبی تند و یک آبی ملایم و خاکستری ملایم استفاده کرد.

چیدانه این روتختی ها را برای خرید جهیزیه به شما معرفی می کند:

گام پنجم دکور کردن اتاق خواب عروس: قالیچه و فرش

خب البته که دکوراسیون اتاق خواب خیلی مهم است و طبق توافقاتتان در گام اول برای کف پوش اتاق خوابتان پول خرج کرده اید، اما شاید بخواهید کف اتاق خواب دراز بکشید و کتاب بخوانید. اصلا هوس کردید تکلیف چیست؟ شما به یک قالیچه نیاز دارید. می توانید یک قالیچه کوچک تهیه کنید و یا اگر قصد تهیه فرش دارید ابعادش بسیار مهم است. فرشتان باید به اندازه ای باشد که تخت و دو پاتختی، رویش قرار گیرند و حداقل بیست سانتی فرش بیرون بزند.

چیدانه این قالیچه ها را برای خرید جهیزیه به شما معرفی می کند:

گام ششم چیدمان اتاق خواب عروس: لوستر

تنوع بیش از اندازه ای که امروزه در این صنعت به وجود آمده همه را در خرید لوستر مناسب گیج می کند. در خرید لوستر کافی است به ارتفاع سقف و سبک دکوراسیون اتاق خواب خود دقت کنید! طبیعتا اگر سقف کوتاهی دارید نمی توانید یک لوستر آویز خریداری کنید و اگر سبک اتاق خوابتان کلاسیک است نمی توانید یک لوستر مینیمال آویزان کنید.

چیدانه این لوسترها را برای خرید جهیزیه به شما معرفی می کند:

برای آگاهی از جدید ترین مطالب، به کانال تلگرام چیدانه بپیوندید!

نویسنده: فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: فاطمه مرادی(کیمیا)

مشاور دکوراسیون داخلی طراح پروژه های معماری / معماری داخلی / فضای سبز نویسنده تحریریه چیدانه شماره تماس:09390424524 تلگرام: https://t.me/Moshaverdecorasion صفحه اینستاگرام: https://www.instagram.com/fatemehmoradi_kimia/

نشان کردن
  • 2409 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 24 آبان 1396

مطالب مرتبط
اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
مهرنا
مهرنا
مهرنا

مهرنا

نوین ساختمان
نوین ساختمان
نوین ساختمان

نوین ساختمان

دکوراسیون بنا گستر
دکوراسیون بنا گستر
دکوراسیون بنا گستر

دکوراسیون بنا گستر

نمونه کارهای مرتبط
چیدمان جهیزیه عروس

چیدمان جهیزیه عروس

چیدمان جهیزیه عروس

چوباکو(choobaco)

اتاق خواب رویایی با محصولات خانه و نور

اتاق خواب رویایی با محصولات خانه و نور

اتاق خواب رویایی با محصولات خانه و نور

آباژور خانه نور

اتاق خواب با چوب طبیعی

اتاق خواب با چوب طبیعی

اتاق خواب با چوب طبیعی

کابینت و طراحی داخلی متین کیا

باکس دیو و دلبر همراه با گل و ریسه

باکس دیو و دلبر همراه با گل و ریسه

باکس دیو و دلبر همراه با گل و ریسه

گل و گیاه دکوراتیو / indoor garden

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کد امنیتی