تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

27 فروردین 1397

دکوراسیون اتاق نوجوان، 7 وسیله ای که دختر یا پسر نداره!

در میان خانه جدیدم ایستاده ام. دختر ده‌ ساله‌ ام دست در دست من است و گاهی مرا که در ذهنم مشغول طراحی خانه هستم نگاه می کند. متوجه نگاه های او شده ام. پرسیدم که برای اتاقت برنامه ای داری؟ لبخندی زد و گفت: «آره مامان بیا بریم نشونت بدم». دستم را کشید و به سمت اتاقش برد. خوشحالم از این که اتاق خوبی را برایش در نظر گرفته ایم. گفتم:«خب! برنامه ات رو بگو» گفت: «مامان! دوست دارم اتاقم صورتی و سفید باشه. اگه نتونستیم تخت و کمد صورتی پیدا کنیم، سفید بگیریم و روتختی‌ ام رو صورتی بگیریم. تختم رو این جا بذاریم که بتونم موقع خواب، آسمون و ستاره ها رو ببینم. یه فرش کوچیک خوشگل و صورتی هم بندازیم وسط اتاق. پرده! پرده صورتی هم خوشگل میشه. عروسکام هم می‌ چینم تو دکور، چندتاشم آویزون کنیم به دیوار. اون پرنسس رو یادته تو اون انیمیشن؟ عکس اونم دوست دارم قاب کنم بزنم به دیوار. اشکالی نداره؟» لبخند رضایتم را نشانش دادم. او هم خندید. از این که دخترکم بزرگ شده خوشحال بودم. گفتم: «اگه گفتی اتاقت چی کم داره؟ یه میزتحریر که بتونی روش درس‌ هات رو بخونی و تکالیفت رو بنویسی». برق چشمانش فراموشم نمی شود.

تخت‌ خواب مناسب اتاق نوجوان

هر زمان که صحبت از اتاق‌خواب می شود ناخودآگاه تخت‌ خواب در ذهن تداعی می گردد؛ درنتیجه به این نکته پی می بریم که این عنصر، اهمیت بسیار زیادی دارد. از آن جایی‌ که نوجوانی، سن رشد و بلوغ فرزندانمان است، پس باید در انتخاب تخت‌ خواب راحت، دقت و ظرافت زیادی داشته باشیم و با این انتخاب، خواب راحت و آسایش فرزندمان که لازمه رشد آن هاست برایشان فراهم کنیم.  

 • پیشنهاد برای خرید محصولات مشابه : ساحل چوب
 • حدود قیمت : 300 هزار تا 4 میلیون تومان 

مطلب پیشنهادی : تخت خواب کودک و نوجوان، بهترین کدام است؟

میزتحریر در اتاق خواب نوجوان

سن نوجوانی، هم‌زمان است با علم‌ آموزی و یادگیری، اما گاهی امکان دارد فرزندمان به دلیل شیطنت زیاد، علاقه چندانی به آن نشان ندهند. قرار دادن یک میزتحریر راحت، زیبا و مناسب در اتاق می تواند انگیزه فرزندمان برای یادگیری را بیش تر کند. میز تحریری که با رنگ اتاق و وسایل آن هماهنگی و تناسب داشته و با وسایل موردعلاقه فرزندمان تزئین شده باشد برای او نیز جذاب است و انگیزه اش را افزایش می دهد.

 • پیشنهاد برای خرید محصولات مشابه : شاد وود
 • حدود قیمت : 500 هزار تا 1 میلیون تومان

مطلب پیشنهادی : ۷ ایده برای دکوراسیون اتاق نوجوان دانش آموز!

کمد مورد نیاز اتاق نوجوان

کمد و کشو از وسایلی هستند که همیشه و همه‌ جا از وجود آن ها استقبال می شود. از آن جایی که نوجوانان، وسایل ریز و درشت زیادی دارند و به دلیل سن رشد آن ها روز به روز بر لباس هایشان افزوده می شود؛ بنابراین کمد و کشو با اندازه مناسب و متناسب با سایر وسایل، لازمه اتاق آن هاست و باعث مرتب شدن و ساماندهی اتاق می شود.

مطلب پیشنهادی : ۸ پیشنهاد ساده برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان

اتاق نوجوان با فرش مناسب

فرش از المان هایی است که گرما و صمیمیت را در فضا زیاد می کند. قرار دادن فرش و یا گلیم در اتاق نوجوانان، آن را زیبا کرده و فضا را صمیمی می‌ گرداند. وجود فرش باعث می شود که هنگام راه رفتن، حس خوبی داشته باشیم و هم‌چنین نرمی و لطافت آن باعث راحتی فرزندمان در نشستن و دراز کشیدن روی آن می‌ گردد.

 • پیشنهاد برای خرید محصولات مشابه : گالری فرش کیمیا
 • حدود قیمت : 200 هزار تا 1 میلیون تومان

روتختی ایده آل اتاق نوجوان

یکی از عناصری که به اتاق‌خواب جلوه زیبایی می بخشد، روتختی است. هماهنگی روتختی با رنگ غالب در اتاق، هوشمندی و سلیقه صاحب‌خانه را نشان می دهد. اتاق نوجوانان و فرزندانمان نیز از این قاعده جدا نیستند. انواع طرح ها و رنگ های مناسب با سن نوجوانان در بازار موجود بوده و به‌ راحتی نیز قابل تهیه هستند. هم‌چنین می‌ توان با توجه به فصل، مدل یا رنگ روتختی را تغییر داد، اما باید به این نکته توجه کنید که اگر رنگ روتختی را تغییر دادید، هماهنگی آن با سایر وسایل اتاق از دستتان نرود.

 • مراکز پیشنهادی برای خرید محصولات مشابه : فروشگاه نارسیس
 • حدود قیمت : 200  تا 600  هزار تومان

مطلب پیشنهادی : ۶ سرویس خواب شیک و زیبا برای دکوراسیون اتاق نوجوان

انتخاب پرده برای اتاق نوجوان

آویختن پرده برای حفاظت از حریم خانه، اهمیت زیادی دارد. زیبایی و امنیتی که به فضا می دهد نیز بر اهمیت آن می افزاید. در اتاق نوجوان، استفاده از پرده هایی با رنگ های شاد و طرح دار و هماهنگ با سایر لوازم اتاق، آن را زیباتر و متفاوت‌ تر از سایر فضاها می کند.

 • پیشنهاد برای خرید محصولات مشابه : گالری تاپ
 • حدود قیمت : 30 تا 140 هزار

اتاق نوجوان با اکسسوری ها

استفاده از اکسسوری های متفاوت در فضاهای مختلف، زیبایی آن ها را دوچندان کرده و به عقیده من برای هر فضایی لازم است. اتاق نوجوانان نیز از این قاعده پیروی می کنند، اما نوع اکسسوری هایی که برای آن ها استفاده می شود تا حدی متفاوت تر هستند. اسباب‌ بازی، عروسک، تابلوهای کارتونی و از این قبیل لوازم برای اکسسوری های اتاق نوجوان مناسب خواهند بود. هم‌چنین می توانید نقاشی های فرزند نوجوان خود را قاب کنید و به دیوار بزنید.

 • مراکز پیشنهادی برای خرید محصولات مشابه : لوازم‌خانگی ایکیا
 • حدود قیمت : 90 هزار تا 1 میلیون تومان

اگر به مطالب مجله منزل علاقه مندید آخرین شماره آن را از دست ندهید:

منبع : مجله منزل | نویسنده : حدیث حقیقت

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
 • 2111 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 27 فروردین 1397

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
پاسار آرایه پاسار آرایه
6 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۷۷۰۷۵۷۹۹
صنایع چوبی بهسازان چوب صنایع چوبی بهسازان چوب
51 نمونه کار

تلفن: 09127996155
مبل سلامی مبل سلامی
6 نمونه کار

تلفن: 02166675271
دکوراسیون رهسا دکوراسیون رهسا
4 نمونه کار

تلفن: ٠٩١٢١٩٣١٢٠٠
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173