تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

15 خرداد 1397

رنگ اتاق نوزاد، همین که بچه سالم باشه کافیه!

با رسیدن به اواسط ماه های بارداری، خانواده ها شروع به خریداری سیسمونی و وسایل اتاق نوزاد خود می کنند. در این میان افرادی هستند که ترجیح می دهند تا فهمیدن جنسیت فرزندشان صبر کنند و بعد دست به خرید وسایل برای دکوراسیون اتاق نوزاد بزنند. در این صورت طبق عادت جاافتاده، تصمیمشان در دو رنگ صورتی و آبی خلاصه می شود!

دکوراسیون اتاق نوزاد

امروزه این عادت کم کم تغییر پیدا کرده و پدر و مادرها به سراغ رنگ های متنوع تری نیز برای دکوراسیون اتاق نوزاد خود می روند. در این مطلب از وب سایت چیدانه تصمیم داریم با شما در مورد چند نمونه از رنگ اتاق نوزاد بگوییم که با کمک آنها دیگر در انتخاب وسایل مناسب و بر اساس جنسیت فرزندتان مشکلی نخواهید داشت. دختر یا پسر چه فرقی می کند؟ مهم این است که سالم باشد!

رنگ در دکوراسیون اتاق نوزاد

قبل از هرچیز لازم این را بگوییم که نوزاد در بدو تولد ممکن است در تشخیص مستقیم رنگ ها موفق نباشد ولی با گذشت زمان این حس در او تقویت می شود، پس انتخاب یک رنگ مناسب برای او می تواند در شکل گیری شخصیت و ویژگی هایش تاثیرگذار باشد.

رنگ سفید در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ سفید در دکوراسیون اتاق نوزاد

وقتی صحبت از رنگ آبی و صورتی برای اتاق نوزاد را کنار بگذاریم و به سراغ رنگ های متنوع تری برویم قطعا یکی از اولین رنگ هایی که به ذهنمان می رسد رنگ سفید برای دکوراسیون اتاق نوزاد است.

دکوراسیون اتاق سفید می تواند به انتقال احساس آرامش به شما و البته فرزندتان کمک کرده و استرس های طبیعی بعد از زایمان را در شما کاهش دهد. با این حال ممکن است استفاده یکسره از رنگ سفید باعث بی روحی و افسردگی در فضا شود؛ به همین دلیل برای آنکه تاثیر معکوسی از این رنگ دریافت نکنید می توانید از وسایلی با رنگ های دیگری مثل رنگ های گرم به عنوان اکسسوری کمک گرفته و سرمای رنگ سفید را با کمک آنها بشکنید.

مطلب مرتبط: ۹ ایده دکوراسیونی برای سرزندگی فضاهای سفید

رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ نارنجی یکی از اصلی ترین و البته پرطرفدارترین ها در میان رنگ های گرم است. رنگ نارنجی برای دکوراسیون اتاق نوزاد می تواند انرژی و هیجان خیلی زیادی را در محیط ایجاد کند. معمولا رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد می تواند به راحتی و خودمانی شدن فضا کمک کند. علاوه بر آن، رنگ نارنجی می تواند در روحیه کودک شما هم تاثیر بگذارد به گونه ای که به او در برقراری ارتباطات اجتماعی کمک کند.

مطلب مرتبط: رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل،۷ تاثیر شگفت انگیز!

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ زرد هم از رنگ های دوست داشتنی و پرطرفدار در دکوراسیون اتاق نوزاد است. رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نوزاد باعث افزایش حس خوب و خوشحالی می شود. تا حدی که تحقیقات هم نشان می دهند که این رنگ می تواند بستر خوبی برای رشد خلاقیت و نوزاد و کودک باشد. رنگ زرد کمرنگ می تواند باعث افزایش تمرکز و حافظه در کودک شما شود، با این حال بهتر است در استفاده از رنگ زرد کمرنگ افراط نکنید چراکه می تواند باعث دل آشفتگی و حتی عصبانیت شود! معمولا رنگ زرد را می توان با رنگ طوسی ترکیب کرد و دکوراسیون اتاق نوزاد را به یکی از زیباترین حالت های خود درآورد.

مطلب مرتبط: ۷ معجزه رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل!

رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ سبز برای دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ سب رنگ طبیعت است و حس و حال خوبی در افراد ایجاد می کند. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نوزاد می تواند به افزایش تمرکز و هوش فرزند شما در آن دوره کمک کرده و یادگیری او را افزایش دهد. رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد می تواند از بهترین و هوشمندانه ترین انتخاب ها باشد چراکه باعث افزایش سرعت در یادگیری خواندن و نوشتن شود. می توان گفت که در استفاده از این رنگ محدودیت خاصی وجود ندارد و می توانید هرچقدر خواستید از آن در دکوراسیون اتاق نوزاد خود استفاده کنید.

مطلب مرتبط: رنگ سبز جلوه طبیعت در دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ بنفش در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ بنفش هم جزء رنگ هایی است که فارغ از اینکه جنسیت فرزندتان چیس می توانید به سراغ آن بروید. این رنگ می تواند به نوعی احساس سلطنتی و یا همان لاکچریِ خودمان را در افراد تقویت کند. رنگ بنفش می تواند باعث ایجاد خلاقیت، اشتیاق و منطق در کودک شما شود. علاوه بر این، رنگ بنفش می تواند احساسات لطیف نوزاد و کودکان را هم افزایش دهد؛ به همین دلیل در صورتی که احتمال می دهید نوزاد حساسی داشته باشید و یا با گذشت زمانی بعد از تولد او متوجه این موضوع شدید بهتر است این رنگ را تغییر داده و یا استفاده از آن را به تعدادی وسیله و اکسسوری خلاصه کنید!

مطلب مرتبط: رنگ بنفش و ۸ دلیل محبوبیت آن!

رنگ خاکستری در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ خاکستری در دکوراسیون اتاق نوزاد

با اینکه ممکن است در نظر خیلی از افراد رنگ خاکستری باعث کسلی و افسردگی شود ولی این رنگ یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق نوزاد است! چرا که نه؟ شما می توانید با ترکیب این رنگ با رنگ های گرم و دوست داشتنی، دکوراسیون خارق العاده ای برای دلبندتان فراهم کنید!

مطلب مرتبط: ۷ ترکیب رنگی جذاب با طوسی

رنگ قهوه ای در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ قهوه ای در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ قهوه ای یک انتخاب مناسب برای دکوراسیون اتاق نوزاد است. این رنگ می تواند گرمای فضا را افزایش داده و احساس امنیت در کودک را افزایش می دهد. با این حال توصیه می کنیم که به سراغ استفاده بیش از حد از این رنگ نروید و آن را با رنگ های دیگری هم همراه کنید.

مطلب مرتبط: خانه ای گرم و دلچسب مثل قهوه با رنگ قهوه ای

رنگ در دکوراسیون اتاق نوزاد

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون اتاق نوزاد

در اینکه شما می خواهید دکوراسیون اتاق نوزاد خود را زیبا و پر از حس خوب کنی شکی نیست؛ بنابراین می توانید هر زیبایی منحصر به فردی را به دکوراسیون اتاق کودک خود بیاورید.

رنگ اتاق نوزاد

شما می توانید از ترکیب رنگ ها در طیف های مختلف استفاده کنید، چیزهایی مثل طوسی و زرد، زرد و سبز، صورتی و سفید و... بنابراین دستتان در انتخاب رنگ ها در ترکیب بندی هایشان باز است. 

چیدانه از شما دعوت می کند که به این مطالب هم سری بزنید:

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: طلوع حقیقت

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

نشان کردن
  • 821 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 15 خرداد 1397

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبل ویلگا مبل ویلگا
8 نمونه کار

تلفن: 02166245252
دکوراسیون رهسا دکوراسیون رهسا
12 نمونه کار

تلفن: ٠٩١٢١٩٣١٢٠٠
صنایع چوبی آرشیوود صنایع چوبی آرشیوود
38 نمونه کار

تلفن: 09121387233
مبل سلامی مبل سلامی
6 نمونه کار

تلفن: 02166675271
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173