تبلیغات
دیاکو E E رومانته E سیب
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

27 آبان 1394

بهترین رنگ های دکوراسیون اتاق کودک

اتاق کودک: فوق العاده ترین مکان برای حضور جسورانه رنگ ها است. البته نباید از این موضوع هم غافل شد که اتاق کودک یکی از تاثیر گذارترین مکان ها بر روی حالات روحی و عاطفی کودکان است پس انتخاب رنگ مناسب برای این فضا یکی از ضروری ترین و مهم ترین انتخاب ها است. این مطلب می خواهد به شما نشان دهد که چه رنگ هایی برای اتاق کودک مناسب است، البته باید دقت کنید که در انتخاب رنگ اتاق کودک حتما سلیقه و نظر خود او را هم اعمال کنید، چرا که این اتاق متعلق به اوست و قرار است تا شخصیتش در آن شکل بگیرد پس حتما به این نکته توجه کنید.

رنگ صورتی در اتاق خواب کودک

رنگ صورتی در اتاق کودک 

نتیجه رنگ صورتی همیشه انسان را به یاد دختر بچه های کوچک با عروسک هایی با دامن های چین چینی و گل گلی می اندازد و قطعا این رنگ بهترین انتخاب برای اتاق خواب یک دختر کوچک است. همه چیز در این اتاق خواب می تواند هاله ای از رنگ صورتی داشته باشد. از دیوار ها و درب کمد ها و شلف ها گرفته تا کفپوش اتاق و میز تحریر و حتی پرده ها. به عکس بالا نگاهی بیاندازید تا ببینید که نتیجه این کار چه می شود. البته همه لوازم و تجهیزات اتاق خواب نباید از یک رنگ باشند، بعضی از وسایل باید روشن تر و بعضی دیگر باید پر رنگ تر باشند این که هرکدام به چه شکلی باشند به سلیقه شما و دختر کوچکتان بستگی دارد. شاید مطلب ۱۰ پیشنهاد ساده برای دکوراسیون اتاق دخترانه رویایی هم به کارتان می آید. 

رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک

رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

همه می دانند که قرمز رنگ هیجان و سرزندگی است. این رنگ قدرت و هیجان بیشتری را به اتاق کودک شما القا می کند و باعث می شود تا او همیشه سرحال و پر جنب و جوش باشد. اما باید دقت کنید که چه رنگی از طیف قرمز را انتخاب می کنید. باید دریچه ای برای تماشای جذابیت رنگ قرمز ایجاد کنید. قرمز کم رنگ ممکن است اتاق را خسته کننده نشان دهند، می توانید از قرمز های پر قدرت تر مانند آنچه در عکس بالا می بینید استفاده کنید. رو تختی، دیوار ها و حتی لوازم و وسائل دکوری هم می توانند قرمز باشند.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نوزاد با استفاده از رنگ های ملایم

رنگ های ملایم برای اتاق خواب نوزادان

اگر اتاق را برای ورود یک فسقلی نو رسیده آماده می کنید خب قضیه کمی فرق می کند و باید از رنگ های ملایم تری استفاده کنید. اتاق نوزادان باید دارای رنگ های ملایم و روشن باشند تا حس آرامش بیشتری به آن ها منتقل شود. به عکس بالا نگاه کنید و ببینید که چگونه سایه هایی کم رنگ می توانند القا کننده حس آرامش و در عین حال زیبایی باشد. این رنگ های ملایم می توانند از طیف سبز، یاسی یا حتی آبی انتخاب شوند این کاملا به خود شما مربوط است.

استفاده از رنگ نارنجی در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی اتاق کودک 

رنگ نارنجی خاصیتی دارد که برای اتاق کودکانی که کم کم دارند وارد دوره نوجوانی می شوند بسیار مناسب است. نارنجی رنگی قدرتمند است که هم برای اتاق خواب دخترانه مناسب هستند و هم برای اتاق خواب پسرانه. انتخاب رنگ نارنجی برای اتاق خواب کودکان یک انتخاب جسورانه است و طبق روانشناسی رنگ ها این رنگ القا کننده حس اعتماد به نفس است. اگر برای استفاده از نارنجی در اتاق خواب به کمک احتیاج دارید عکس بالا می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. در مطلب ۷ ترکیب رنگی جذاب با نارنجی هم می توانید دیگر رنگ هایی که می توانید با نارنجی ست کنید را ببینید.

رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک

رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک 

خانواده زرد را مهمان خانه خود کنید. پیشنهاد دیگری که می خواهیم به شما بدهیم رنگ زرد است.بر خلاف خیلی ها که فکر می کنند این رنگ را اصلا نباید هیچ جا استفاده کرد ما می خواهیم به شما پیشنهاد بدهیم که اتفاقا ازاین رنگ هیجان انگیز استفاده کنید. البته استفاده از این رنگ باید خیلی هوشمندانه صورت بگیرد وگرنه ممکن است به جای خوشحالی و هیجان القای حس یکنواختی کند. 

استفاده از رنگ نارنجی و زرد در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

استفاده از ترکیب های رنگی مختلف در طراحی دکوراسیون اتاق کودک 

استفاده از ترکیب چند رنگ که هر یک تعریف، سبک و خصوصیات خاص و متفاوتی دارند هم می توانید به عنوان یک پیشنهاد دیگر در نظر بگیرید. به طور مثال عکس بالا را ببینید، مطمئن هستم وقتی کودک تان با چنین اتاقی روبرو شود چشمانش از خوشحالی برق خواهد زد. هر کدام از عناصر می توانند رنگی خاص داشته باشند که با دیگری متفاوت باشند. هر در کمد ها می تواند رنگی متفاوت داشته باشد و یا هر کدام از کشو های میز تحریر. شاید بهتر باشد در این رابطه با کودکتان مشورت کنید.

رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک

استفاده از رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک 

رنگ آبی ، تجربه ی آرامش در طراحی داخلی است. رنگ آبی جزو رنگ هایی است که در اطراف ما به وفور یافت می شود و چون برای ما تداعی کننده دریا و آسمان است همراه خود آرامش را می آورد. اما استفاده کردن از این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی احتیاج به کمی جسارت دارد. اما اگر شما بدانید که از این رنگ چگونه در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید به راحتی می توانید به فضایی دست پیدا کنید که در عین داشتن آرامش بسیار مجلل و سلطنتی به نظر می آید.

رنگ سفید در طراحی اتاق کودک

رنگ سفید در طراحی دکوراسیون اتاق کودک 

خیلی از مادر پدر ها فکر می کنند که انتخاب رنگ سفید برای اتاق خواب کودک بدترین انتخاب است. چرا که خیلی زود کثیف می شود و ظاهری بد پیدا می کند. اما ما می خواهیم به شما بگوییم که رنگ سفید بستری مناسب را برای جلوه گری دیگر رنگ ها در اتاق خواب کودکان پدید می آورد پس با خیال راحت از آن ها استفاده کنید. شما حتی می توانید دکوراسیون داخلی مدرن را با جذابیت رنگ سفید تجربه کنید. 

استفاده از رنگ مشکی در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

رنگ سیاه در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک 

با رنگ سیاه اتاق خواب تان را جذاب و متفاوت کنیدرنگ سیاه هم یکی دیگر از آن رنگ هایی است که پدر مادر سعی می کنند تا کمتر از آن استفاده کنند چرا که معتقد هستند که این رنگ بسیار دلگیر است، اما ما می خواهیم ایده ای را به شما نشان دهیم تا به راحتی از این رنگ در اتاق خواب کودک تان استفاده کنید. وقتی این رنگ را برای دیوار ها به کار می برید می توانید از استیکرهایی مانند سیاره های منظومه شمسی روی آن استفاده کنید و به کودک عزیزتان دقیقا همان چیزی را نشان دهید که به آن علاقه دارد.

مطالب مرتبط با رنگ ها: 
۱۲ رنگ مبلمان که با هر دکوراسیونی ست می شوند!
۷ پیشنهاد برای ترکیب رنگ یک اتاق نشیمن جذاب
انرژی هایی که رنگ ها به دکوراسیون داخلی می بخشند!
۶ قانون ست کردن رنگ ها در دکوراسیون منزل!
۷ترکیب رنگ که در دکوراسیون داخلی خوش می درخشند!

اگر در فضایی(محلی) با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای چیدانه مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان چیدانه نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

نویسنده : شمیم آقازاده | اقتباس از : houzz | تحریریه چیدانه

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
لوستر ستامنس لوستر ستامنس
12 نمونه کار

تلفن: 09125878387
گروه معماری دکوشیان گروه معماری دکوشیان
4 نمونه کار

تلفن: 02126402759
آناهید آناهید
6 نمونه کار

تلفن: 02122357610
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
چیدانه + مبلمان دیاکو، مسابقه عکاسی «گوشه ما» با جوایز ویژه
چیدانه + مبلمان دیاکو، مسابقه عکاسی «گوشه ما» با جوایز ویژه
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173