۰۳ مهر ۹۶

جزیره آشپزخانه چیست؟ در دکوراسیون آشپزخانه گاهی اوقات یک کابینت یا ردیفی از آنها را به گونه ای که با باقی کابینت های آشپزخانه تماسی نداشته باشد، در مرکز فضا قرار می دهند. این نوع از کابینت را جزیره آشپزخانه می نامند و طراحی آن را طوری انجام می دهند که در عین انفصال، انسجام و همبستگی در طراحی داخلی آشپزخانه حفظ شود. کابینت جزیره ای با یکی از اضلاع فضا موازی و هم جهت خواهد بود.  

کابینت جزیره در دکوراسیون آشپزخانه

برای جزیره آشپزخانه می توان کارکردهای متفاوتی در نظر گرفت. ممکن است این کابینت را تنها به عنوان فضای نگهداری وسایل آشپزخانه و برای دکوراسیون زیباتر و یا به عنوان تعیین حریم آشپزخانه در ضلع روبرویی فضا قرار دهید. در این صورت است که باید هماهنگی سبک و رنگ را با سایر کابینت ها در نظر گرفت. سبک باید با کلیت فضا هماهنگ بوده و دنباله روی سبک دکوراسیون آشپزخانه باشد. برای انتخاب رنگ کابینت جزیره آشپزخانه می توانید از رنگ مکمل و متضاد کابینت های دیگر استفاده کنید و یا همان رنگ را به کار ببرید. 

مطلب مرتبط: چگونه یک جزیره در آشپزخانه طراحی کنیم؟

می توانید جزیره آشپزخانه را به عنوان میز غذاخوری نیز در نظر بگیرید. در این حالت باید صفحه روی کابینت از بدنه فاصله داشته باشد تا بتوانید صندلی اپن را زیر آن قرار داده و برای صرف غذا فضای مناسبی داشته باشید. 

صندلی اپن

صندلی اپن

قیمت نامشخص
صندلی اپن تمام چوب

صندلی اپن تمام چوب

۲۲۰,۰۰۰تومان
صندلی اپن جهانتاب مدل ایویا

صندلی اپن جهانتاب مدل ایویا

۵۹۹,۰۰۰تومان

صندلی اپن و بار لوکسر جهانتاب

صندلی اپن و بار لوکسر جهانتاب

۴۷۱,۰۰۰تومان
صندلی اپن و بار استیم جهانتاب

صندلی اپن و بار استیم جهانتاب

۳۹۵,۰۰۰تومان
صندلی اپن و بار مارس جهانتاب

صندلی اپن و بار مارس جهانتاب

۳۷۳,۰۰۰تومان

در ویترین کالا می توانید مدل های بیشتری از صندلی اپن را ببینید.

یکی دیگر از کاربردهای کابینت جزیره ای نصب سینک ظرفشویی است. در این حالت باید لوله کشی های لازم در زیر کابینت جزیره انجام شود تا بتوان سیک و شیر آب را نصب کرد. در این نوع از جزیره باید حواستان باشد که نمی توانید ظروف کثیف و چرب خود را برای مدت طولانی روی کابینت و یا درون سینک آشپزخانه نگهدارید، این آبرو ریزی از هر نقطه ای دیده می شود!

مطلب مرتبط: ۱۰ کابینت جزیره شیک در دکوراسیون آشپزخانه!

در مواردی می توان کابینت جزیره را برای نصب اجاق گاز نیز به کار برد. در این حالت نیز باید لوله کشی گاز با اصول و رعایت امنیت انجام شود. در بالا اجاق گاز هم بهتر است از هود استفاده کنید تا اجازه ورود بوی غذا را به فضای داخلی خانه ندهد. در جزیره آشپزخانه از اجاق گاز رومیزی استفاده کنید تا چهره زیباتری به دکوراسیون آشپزخانه شما ببخشد. 

گاز مدل 425G کن

گاز مدل ۴۲۵G کن

۶۷۰,۰۰۰تومان
گاز رومیزی HGN9B0 لوفرا

گاز رومیزی HGN9B0 لوفرا

۳,۸۳۰,۵۰۰تومان
گاز رومیزی مدل V 9 اخوان

گاز رومیزی مدل V 9 اخوان

۱,۱۰۰,۰۰۰تومان

اجاق گاز برقیMG0021 بیمکث

اجاق گاز برقیMG0021 بیمکث

۸۸۵,۰۰۰تومان
اجاق گاز 5 شعله سرامیکی استیل البرز

اجاق گاز ۵ شعله سرامیکی استیل البرز

۱,۶۲۱,۰۰۰تومان
تصویر اجاق گاز رومیزی مدل WG306

اجاق گاز رومیزی مدل WG306

۱,۴۶۵,۰۰۰تومان

انواع اجاق گاز رومیزی و گاز صفحه ای را می توانید در ویترین کالا ببینید.

کابینت جزیره متحرک

نکته جالبی که در مورد جزیره آشپزخانه وجود دارد این است که می توان آن را به صورت متحرک نیز طراحی کرد و دراین صورت است که در زیر آن چرخ هایی نصب می شود تا جابه جایی به راحتی صورت گیرد. جزیره متحرک را می توانید نسبت به فعالیتی که در فضای آشپزخانه دارید، به مکان مورد نظر منتقل کنید. قطعا می دانید که جزیره سینک دار یا اجاق گازدار نمی تواند متحرک باشد!

همین حالا دست به کار شوید و آشپزخانه جزیره ای خود را به راه بیندازید! گروه کابینت و طراحی داخلی متین کیا، اشراقی دیزاین و کابینت هیمان متخصصان در این زمینه هستند.

​​نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

دیدگاه‌ها

تصویر محمد66
محمد۶۶
ممنون از سایت خوبتان www.3dvray.net

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎