loading
تبلیغات
لابل  E تامین سرمایه تمدن
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

4 آذر 1396

دکوراسیون پذیرایی کوچک، نکات طلایی برای چیدمان دلبازتر!

در یک پذیرایی کوچک مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که فضا را ازنظر بصری بزرگ‌تر جلوه دهید؛ یعنی وقتی در اتاق پذیرایی قرار می‌گیرید احساس شلوغی و آشفتگی نکنید.

در پذیرایی کوچکتان نظم را برقرار کنید

 

نکته قابل‌توجه ایجاد نظم در پذیرایی است. به این معنا که علاوه بر قرار دادن هر چیز سر جای خودش، استفاده از لوازم اضافی و تزئینی را به حداقل برسانید. در زمان تردد نباید چیزی سر راه میهمان باشد. باید مسیر نشستن میهمان بر روی مبل به‌راحتی صورت بگیرد و شما به راحتی پذیرایی را انجام دهید.

مطلب مرتبط: عکس دکوراسیون منزل ایرانی، ۲۰ خانه که باید ببینید!

نقش پرده را در پذیرایی کوچک جدی بگیرید

پرده در پذیرایی

از انتخاب پرده‌های والان دار یا کناره دار خودداری کنید. پرده‌ای ساده انتخاب کنید و اجازه بدهید نور خورشید وارد اتاق شود. بهترین جنس برای پرده، حریر یا تور است. نکته دیگر درباره پرده، ابعاد آن است. پرده را سرتاسری نصب کنید؛ یعنی تا جای امکان از فضای دیوار هم برای پرده استفاده کنید. این کار وسعت فضای اتاق را بزرگ‌تر می‌کند.

مطلب مرتبط: پرده پذیرایی، برای پنجره های کوچک چه انتخابی کنم؟

نقش رنگ در اتاق پذیرایی کوچک

از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های تیره یا تند فضا را تنگ و خفه نشان می‌دهند. درصورتی‌که علاقه دارید از رنگ‌های تیره استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنم از تنالیته های رنگی یک رنگ مورد علاقه‌تان استفاده کنید. همچنین برای نتیجه بهتر سقف را هم با روشن‌ترین تنالیته رنگی از همان رنگ انتخابی‌تان رنگ‌آمیزی کنید.

مطلب مرتبط: چیدمان پذیرایی مربع شکل، راهی داره؟

در طراحی دکوراسیون پذیرایی نور را جدی بگیرید

در فضاهای کوچک نور نقش مهمی را ایفا می‌کند. قطعاً در فضایی مانند اتاق پذیرایی که شما میزبانی میهمان را بر عهده‌ دارید، یک نورپردازی خوب میزبانی شمارا ایده آل می‌سازد. سعی کنید ابتدا از نور روز بهره کامل را ببرید. بعدازآن نوبت به استفاده از نورهای مصنوعی است. نورهای ترکیبی سفید و آفتابی بهترین گزینه‌ها هستند.

استفاده از آینه در پذیرایی کوچک

آینه به دلیل بازتاب نور در خودش برای فضاهای کوچک کاربرد ویژه‌ای دارد. فقط دقت کنید آینه را درجایی قرار دهید که مبلمان و لوازم کمتری را در خودش نشان دهد تا ایجاد شلوغی نکند.

تابلوها را افقی قرار دهید

قرار دادن قاب عکس یا تابلوهای نقاشی به‌صورت افقی در اتاق پذیرایی باعث می‌شود چشم به سمت افقی حرکت کند و احساس گستردگی در اتاق ایجاد شود.

مبلمان با ابعاد کوچک را انتخاب کنید

قطعاً باید در فضاهای کوچک مبلمان با اندازه‌های کوچک را انتخاب کنید. درصورتی‌که نتوانستید مبلمان موردنظرتان را پیدا کنید آن را سفارش دهید. شاید به دلیل سفارشی بودن آن مجبور به پرداخت هزینه بیشتری شوید ولی این هزینه در برابر آرامشی که حاصل می‌شود ناچیز است.

شما میتوانید برای خرید عناصر مورد نیازتان در پذیرایی به قسمت کالاها در سایت چیدانه مراجعه کنید.

نویسنده: سمیه منوچهری | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: سمیه منوچهری

سمیه منوچهری_ معمار و طراح داخلی. مشاوره و اجرا در زمینه معماری و طراحی داخلی فضاهای مسکونی، ویلا، محوطه، اداری و تجاری. مدرس. عضو تیم تحریریه مجله منزل، سایت چیدانه و هفته نامه خرید خوب.

نشان کردن
  • 3184 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 4 آذر 1396

نمونه کارهای مرتبط
چیدمان دفتر کار کوچک

چیدمان دفتر کار کوچک

چیدمان دفتر کار کوچک

شیما خراسانی

کتابخانه و میز کامپیوتر مخفی برای فضاهای کوچک

کتابخانه و میز کامپیوتر مخفی برای فضاهای کوچک

کتابخانه و میز کامپیوتر مخفی برای فضاهای کوچک

دکور اصلانی

نصب دیواری برای سالن تالار پذیرایی در شهر زیبای یزد

نصب دیواری برای سالن تالار پذیرایی در شهر زیبای یزد

نصب دیواری برای سالن تالار پذیرایی در شهر زیبای یزد

قصر نور

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کد امنیتی
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173