تبلیغات
E رومانته E بازار مبل
امتیاز: 0.0

9 تیر 1395

تزیین سفره افطار با هنر بانوی ایرانی!

خلاقیت در خانه: چند شب دیگر بیشتر از ماه رمضان باقی نمانده است، و همین چند شب فرصتی مغتنمی است برای آن که بتوانید مراسم افطاری برگزار کنید، البته نگران نباشید، ما هم در این راه به شما کمک می کنیم و به شما می گوییم که چگونه می توانید بهترین مراسم افطاری را برگزار کنید، البته در این مسیر از ایده ها و ذوق و سلیقه خانم آذر ماهی صفت که یکی از خانم های با سلیقه ایرانی است، کمک می گیرم تا ببینیم چگونه سفره افطار را تزیین کنیم، پس تا انتهای این مطلب جذاب با چیدانه همراه باشید. 

آش گوجه‌فرنگی؛ رنگ و لعاب سفره افطار

همه ما خوب می‌دانیم بر سر سفره افطار خوب است همیشه غذاهایی مثل سوپ و آش وجود داشته باشد؛ مخصوصا در فصل گرم تابستان چراکه این نوع غذاها کمبود آب بدن را جبران می‌کنند. اما بهتر است هر دفعه یکی از آش‌ها یا سوپ‌ها را آماده کنید تا از خواص انواع و اقسام خوراکی‌ها بهره‌مند شوید. یکی از این آش‌ها، آش گوجه‌فرنگی است که هم بسیار خوش‌رنگ و لعاب است و هم خیلی مقوی؛ در ضمن به نسبت دیگر آش‌ها سریع‌تر هم آماده می‌شود. پس از آن غافل نشوید. تازه اگر برایش ظروف خوش‌رنگی مثل خودش تهیه کنید که دیگر محشر است. و می توانید با رنگ و لعاب آن سفره افطارتان را تزیین کنید

زولبیا و بامیه بر سر سفره ترمه افطار

اگر قرار است برای خودتان تنها سفره افطار بچینید و بعد هم سفره افطار را تزیین کنید، لطفا همان‌قدر برای این کار وقت بگذارید که اگر قرار بود برای کل خانواده سفره افطار تدارک ببینید؛ چه اشکالی دارد، لزومی هم ندارد خیلی سخت بگیرید. همین الان راهش را به شما می‌گویم. پارچه ترمه زیبای‌تان را از کمد درآورید و بعد سراغ کابینت ظروف‌‌تان بروید و آن ظرف‌های سفید و مینیمال را بیرون بکشید و نان، پنیر، زولبیا و بامیه‌تان را در آن بگذارید. بعد آنها را با نهایت سلیقه روی پارچه ترمه بچینید؛ حتی به نظر من می‌توانید خودتان را حسابی تحویل بگیرید و برای خودتان چند شاخه رز سفید هم تهیه کنید تا افطار بیشتر به شما بچسبد.

شله‌زردهای خوش‌رنگ و لعاب

مگر می‌شود سفره افطار پهن باشد و شله‌زرد بر سر آن حاضر نباشد. اصلا مگر افطاری بدون شله‌زرد می‌چسبد؟ به نظر من که شله‌زردها پای ثابت سفره‌های افطار هستند و وقتی که برای تزیین آنها صرف می‌شود جزو زمان‌هایی است که می‌شود از آن حسابی لذت برد. خلال بادام و دارچین را از یخچال بیرون بیاورید و بگذارید روی شله‌زردهای خوشمزه افطارتان هنرنمایی کنند و خانواده را بر سر سفره حسابی شگفت‌زده کنید.

حلیم، هم سحری و هم افطاری

یکی دیگر از خوراکی‌هایی که مهر ماه رمضان بر آن خورده حلیم است که هم بر سر سفره افطار حاضر است و هم بر سر سفره سحری. اصلا حلیم آن‌قدر خوشمزه است که نمی‌شود از کنار آن ساده عبور کرد. من که گذشتن از حلیم در توانم نیست؛ هم سحری آن را می‌خورم و هم افطاری. از آنجایی که رنگ حلیم روشن است، سعی کنید آن را داخل ظرفی بریزید که رنگ‌های گرمی مثل قرمز و نارنجی دارند تا بیشتر برای خوردن ترغیب‌تان کنند.

آش رشته مهمان هر شب سفره افطار

داشتم آش رشته را فراموش می‌کردم؛ البته فراموش که نه، داشت کم‌کم بین این همه خوراکی‌های خوشمزه گم می‌شد. کاسه‌های آش رشته مانند تابلو‌های هنری‌ای می‌مانند که بر سر سفره افطار حاضر شده‌اند. کافی است کمی کشک و نعناع داغ و پیاز داغ و کمی ذوق و سلیقه داشته باشید تا باقی قضایا حل شود. در ضمن این را هم بگویم ظرفی که برای سرو آش رشته انتخاب می‌کنید هم در جلوه این اثر هنری بی‌تاثیر نیست. و می تواند در تزیین سفره افطار تان تاثیر گذار باشد. 

سبزیجات معطر و سفره افطار خوشبو

سعی کنید از هر ترفندی برای جذاب شدن سفره افطاری‌تان استفاده کنید. یکی از این ترفندها استفاده از سبزیجات معطر در کنار بشقاب غذاهاست. وقتی این سبزیجات معطر بر سر سفره حاضر باشند، عطرشان باعث می‌شود سفره افطار بیشتر از قبل دوست‌داشتنی شود. ضمن آنکه این سبزیجات حسابی هم برای بدن مفید هستند؛ مخصوصا در فصل تابستان که فاصله بین افطار و سحر بسیار زیاد است خوردن این سبزیجات به شما کمک می‌کند.

میوه‌های مقوی در کنار غذاهای سفره افطار

بعضی از افراد هم برای افطار غذا میل می‌کنند؛ یعنی درواقع افطار و شام‌شان را یکی می‌کنند. پیشنهاد ما به این افراد این است که از میوه‌ها در کنار غذای‌شان استفاده کنند؛ یعنی درواقع در کنار غذاها مصرف میوه‌ها را از یاد نبرند چون غذاها به واسطه پخته شدن کمی از خاصیت‌شان را از دست می‌دهند اما میوه‌ها می‌توانند آنها را جایگزین کنند. یک ظرف کوچک میوه در کنار غذا کفایت می‌کند. و می تواند در تزیین سفره افطارتان به شما کمک کند. 

شما می توانید این مطلب را به همراه مطالب خواندنی دیگر در رابطه با دکوراسیون داخلی خانه را در آخرین شماره مجله منزل بخوانید. 

شما هم می توانید عکس ها و ایده های تزیین غذایتان را با چیدانه به اشتراک بگذارید، کافی است سری به لینک همکاری با تحریریه چیدانه بزنید. 

منبع: مجله منزل | نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

تبلیغات
اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
مبلیران اصل مبلیران اصل
7 نمونه کار

تلفن: 02144444967
باراکو دیزاین باراکو دیزاین
11 نمونه کار

تلفن: 02126300332
گروه معماری سنتوش گروه معماری سنتوش
6 نمونه کار

تلفن: 09120084633
چوبین گستر چوبین گستر
19 نمونه کار

تلفن: 02122528405
تزیینات سھیل تزیینات سھیل
3 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۸۸۵۳۴۲۸۰
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173