۲۸ ارديبهشت ۹۶

از ما بپرسید. ما تصمیم داریم برای دکوراسیون منزلمان آکواریوم خانگی کوچک تهیه کنیم، ولی در مورد محلی که باید آن را قرار دهیم اطلاعات کافی نداریم. بهترین فضا برای نگهداری اکواریوم خانگی کدام است؟

برای خرید آکواریوم خانگی این نکته را بدانید که تنها زیبایی منزل شما مهم نیست. ماهی ها موجودات زنده ای هستند که باید نیازهای مورد نیاز خود را برای زندگی سالم برطرف کنند، پس فضای مناسب برای نگهداری آکواریوم خانگی کوچک تنها به دکوراسیون منزل شما باز نمی گردد.

مطلب مرتبط: فوت و فن های داشتن آکواریوم در خانه!

آکواریوم خانگی کوچک

  • آکواریوم نباید در معرض نور آفتاب و درست در مجاورت پنجره نورگیر قرار بگیرد. با نور زیاد جلبک درون آکواریوم رشد می کند. هم چنین گرمای حاصل از آفتاب با تمام شدن روز از بین می رود و افت دما درون آکواریوم ایجاد می شود که برای موجودات خونسردی مانند ماهی ها مناسب نیست. هم چنین گرمای زیاد خصوصا در روزهای گرم می تواند موجب مرگ ماهی ها شود.
  • باز و بسته شدن درب منزل و امواجی که از صدای درب حاصل می شود می تواند برای ماهی ها آسیب رسان و استرس زا باشد. آکواریوم خانگی را در نزدیکی درب ورودی و یا فضاهای شلوغ قرار ندهید. صدای تلویزیون، رادیو و مانند آن هم برای ماهی ها مزاحم است.
  • وسایل گرمایشی و سرمایشی نباید در نزدیکی محل نگهداری آکواریوم خانگی باشد.
  • آکواریوم را مستقیم روی زمین قرار ندهید و آن را روی پایه یا میز بگذارید.
  • اگر برای تامین برق موردنیاز برای پمپ آکواریوم یا نور آن، آکواریوم را در نزدیکی پریز برق قرار می دهید برای وسیله دیگری از آن پریز استفاده نکنید تا رفت و آمد برای ماهی ها استرس و تنش ایجاد نکند.
  • سعی کنید آکواریوم را در قسمتی قرار دهید که برای سرویس دهی، تمیز کاری و تعویض آب آکواریوم فضای کافی داشته باشید.
  • آکواریوم خانگی را آنقدر دور از دید قرار ندهید که نتولنید از زیبایی آن بهره کافی را ببرید.

آکواریوم خانگی

آکواریوم خانگی

۹۸,۰۰۰تومان
آکواریوم دیواری

آکواریوم دیواری

قیمت نامشخص
پالاداریوم

آکواریوم پالوداریوم

قیمت نامشخص

می توانید سوال های خود را در مورد مباحث مختلف دکوراسیون، خانه داری، گیاهان خانگی و ... با ما در میان بگذارید. در قسمت افزودن دیدگاه پایین صفحه سوالات را به ما بگویید.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎