تبلیغات
چوب و هنر E F فارست E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

23 شهریور 1394

رنگ های پاییزی که کیف شما را کوک می کنند!

پالت های رنگی: هر فصلی از سال دارای رنگ‌های مخصوص به خود است. رنگ‌هایی که بیانگر و معرف آن فصل هستند و طبیعت بهترین مکان برای آگاهی از این رنگ‌ها است. فصل پاییز فرا رسیده است و احتمالا خیلی‌ها دوست دارند نشانه‌های رنگی این فصل را وارد فضای داخلی زندگی خود کنند. روزهای خنک پاییز زمان بسیار خوبی برای اضافه کردن رنگ‌های جدید به خانه هستند.
 

رنگ‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید

در این مطلب نمونه‌هایی از اتاق‌هایی را به شما نشان می‌دهیم که در آن از رنگ‌های مختلف، از رنگ‌های خنثی سرد و گرم گرفته تا رنگ‌های اشباع‌شده، در طراحی پاییزی فضا استفاده شده است.
 

اگر به رنگ‌های خنثی و گرم علاقه دارید: رنگ قهوه ای مایل به قرمز را امتحان کنید

با استفاده از رنگ خنثی می‌توانید فضایی دنج و راحت را در اتاق خود فراهم کنید. مقادیر اندکی از این رنگ می‌تواند به هر چیزی در اتاق، از تخته پشتی تخت‌خواب و دیوار گرفته تا سقف، گرما اضافه کند.

راهنمای رنگ: خانه ای گرم و دلچسب مثل قهوه با رنگ قهوه ای


اگر به رنگ‌های خنثی و ملایم علاقه دارید: رنگ سفید روشن را امتحان کنید

از این طراحی اسکاندیناویایی الهام بگیرید: ترکیب روزهای کوتاه و دمای پایین پاییز با لایه‌ای از رنگ سفید شاداب. اضافه کردن رنگ سفید به دیوارها یا سقف نور موجود در فضا را منعکس می‌کند، و اتاق شما از آخرین تابش‌های خورشید تنبل پاییز بهره‌مند می‌شود.

راهنمای رنگ: الهام از طبیعت در به کارگیری رنگ سفید
 

اگر به رنگ‌های خنثی و گرم علاقه دارید: رنگ ارغوانی روشن را امتحان کنید

این رنگ ارغوانی روشن جلوه‌ای عاشقانه به یک اتاق نشیمن یا اتاق خواب در یک عصر پاییزی اضافه می‌کند. همانظور که در عکس بالا می‌بینید سایه‌های خنثی و گرم این رنگ با رنگ‌های ارغوانی تیره‌تر، رنگ‌مایه‌های چوبی طبیعی، و رنگ‌های سفید هماهنگی بسیار خوبی پیدا می‌کند.

راهنمای رنگ: ارغوانی، رنگی برای ثروتمندان!
 

اگر به رنگ‌های خنثی و سرد علاقه دارید: رنگ خاکستری آلومینیومی را امتحان کنید

این سایه جذاب و گرم رنگ خاکستری جزء رنگ‌های پیشنهادی پانتون برای فصل پاییز است. این رنگ را در کنار رنگ قرمز، زرد، و سایه‌های خاکستری به کار ببرید تا تاثیر فوق‌العاده آن را ببینید.

راهنمای رنگ: خانه ای آرام از ترکیب خاکستری با دیگر رنگ ها
 

اگر به رنگ‌های روشن شاد علاقه دارید: رنگ زرد را امتحان کنید

این رنگ نسخه ملایم‌تر و لطیف‌تر زرد آفتابی است که در تابستان بیش از پیش به کار می‌رود. این نوع رنگ زرد که به سبز متمایل است در فهرست رنگ‌های پاییزی پانتون قرار دارد و به  آشپزخانه، اتاق غذاخوری، و اتاق نشیمن جلوه‌ای سرزنده و شاداب اضافه می‌کند.

راهنمای رنگ: جادوی رنگ ها برای داشتن خانه آفتابی
 

اگر به رنگ‌های روشن شاد علاقه دارید: بنفش درخشان را امتحان کنید

رنگ سال پانتون یعنی بنفش درخشان وقتی با سایه‌های ارغوانی تیره، قهوه‌ای روشن، و یا آبی تیره ترکیب می‌شود جلوه‌ای پاییزی به خود می‌گیرد.
راهنمای رنگ: بنفش، رنگی پر قدرت در دکوراسیون
 

اگر به رنگ‌های برجسته و اشباع‌شده علاقه دارید: رنگ قرمز تیره را امتحان کنید

این رنگ قرمز تیره حضور قدرتمندی در فضا دارد و بسیار مناسب فضاهایی چون اتاق غذاخوری یا راهروی ورودی است. می‌توانید کل یک اتاق را با استفاده از کاغذدیواری‌ها یا رنگ‌ها به این رنگ درآورید. اگر می‌خواهید محافظه‌کارانه‌تر رفتار کنید از این رنگ در کوسن‌ها با طرح‌های گل‌دار استفاده کنید.

راهنمای رنگ: ستاره سینما بودن را بر روی فرش قرمز تجربه کنید!
 

اگر به رنگ‌های برجسته و اشباع‌شده علاقه دارید: رنگ قرمز شفقی را امتحان کنید

این رنگ در مرز باریک بین رنگ‌های نارنجی و رنگ قرمز قرار دارد و یادآور برگ درخت افرای پاییزی است. این رنگ را با رنگ‌های زرد، قرمز تیره، یا قهوه‌ای متمایل به خاکستری ترکیب کنید تا جلوه پاییزی آن بیش‌تر شود.
 

اگر به رنگ‌های تیره و گرفته علاقه دارید: رنگ سبز سروی را امتحان کنید

در پاییز برگ‌ها از درختان جدا می‌شوند، دیوارها را به رنگ سبز درآورید تا این خلا در فضای بیرون در درون خانه شما جبران شود. پانتون پیشنهاد می‌کند که رنگ سبز سروی را با سایه‌های رنگ بنفش درخشان ترکیب کنید. هم‌چنین این رنگ هماهنگی خوبی با رنگ‌های خاکی مانند قهوه‌ای و خاکستری دارد.

راهنمای رنگ: رژیم کرفس و شکلات برای خانه شما


اگر به رنگ‌های تیره و گرفته علاقه دارید: رنگ آبی مایل به ارغوانی را امتحان کنید

اگر به رنگ آبی تابستانی علاقه دارید، آبی مایل به ارغوانی می‌تواند جایگزین پاییزی خوبی برای این رنگ باشد. این رنگ کمی تیره‌تر از آبی آسمانی است و به دیوارهای خانه جلوه‌ای پاییزی اضافه می‌کند. دیوارهایی که دارای رنگ‌های تیره هستند را با رنگ‌مایه‌های چوبی و وسایل تزئینی سفید رنگ متعادل کنید.

راهنمای رنگ آبی: آرامش را با رنگ آبی به خانه خود بیاورید


اگر به رنگ‌مایه‌های سنتی پاییزی علاقه دارید: رنگ قرمز آتش‌نشانی را انتخاب کنید

کار کردن با رنگ‌های کلاسیک راحت است. رنگ قرمز آتش‌نشانی کمی تیره است، به همین دلیل آن را در کنار رنگ‌های سفید، خاکستری گرم، و رنگ‌مایه‌های چوبی استفاده کنید تا فضای شما متعادل و زیبا شود.

راهنمای رنگ: ستاره سینما بودن را بر روی فرش قرمز تجربه کنید!


اگر به رنگ‌مایه‌های سنتی پاییزی علاقه دارید: رنگ نارنجی سوخته را انتخاب کنید

رنگ نارنجی سوخته وقتی با آثار هنری سبز- زرد، کوسن آبی رنگ، و وسایل متالیک  ترکیب می‌شود جلوه‌ای سرزنده و شاداب به فضا می‌دهد.

راهنمای رنگ: خانه ای خوشمزه تر از هلو!
 

اگر به رنگ‌مایه‌های سنتی پاییزی علاقه دارید رنگ آبی تیره متمایل به سبز را انتخاب کنید

آبی تیره متمایل به سبز زمینه‌ای بسیار خوبی برای رنگ‌های سنتی پاییزی مانند قرمز، نارنجی، و زرد است. در عکس بالا ببینید که چگونه این رنگ باعث شده است تا رنگ‌مایه‌های گرم داخل نقشه جهان به خوبی به چشم بیاید. این رنگ را در دیوارها یا وسایل خانه استفاده کنید و تاثیر مثبت آن را در فضا مشاهده کنید.

راهنمای رنگ: خانه ای به رنگ آرامش! 

دوستان عزیز چیدانه سوالات خود را در مورد انتخاب و استفاده از رنگ در خانه تان می توانید در قسمت بحث و گفتگو با دوستان چیدانه مطرح کنید.

منبع: hgtv | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 3833 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 23 شهریور 1394

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
دفتر معماری نهم دفتر معماری نهم
7 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٨٨٥١٨٢٥٦
مبلمان بالینکو مبلمان بالینکو
9 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۲۲۱۴۱۰۲۰
محصولات چوبی كليوكالكشن محصولات چوبی كليوكالكشن
8 نمونه کار

تلفن: ٠٢٦٣٣٥٠٩٦٢٩
 کم جا چوب فروشگاه آرا  کم جا چوب فروشگاه آرا
14 نمونه کار

تلفن: 02188339195
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173