تبلیغات
نیلپر F ساقدوش F
امتیاز: 0.3 0 نظر | ثبت نظر

22 فروردین 1398

6 ترفند عالی برای نصب تابلوها در خانه

 

ترفندهای دکوراسیون: اگر تا کنون دیواری را به عکس های مورد علاقه تان اختصاص داده باشید حتما می دانید که انتخاب عکس ها یا خریدن پوستر ها، یا چاپ کردن عکس‌ها قسمت راحت این کار است. همه ما با بخش سخت این ماجرا که بعد از خرید یا چاپ اتفاق می‌افتد روبه‌رو شده‌ایم: انتخاب کردن قاب‌ها و پاسپارتوها در فروشگاه آثار هنری یا قاب‌فروشی‌ها یا ایستادن در مقابل یک دیوار خالی با یک چکش و یک میخ در دست. چه قابی با چه رنگی باید انتخاب کنیم؟ در چه ارتفاعی باید تابلو را آویزان کنیم؟ چگونه تعدادی قاب را بر روی یک دیوار بزرگ در کنار هم نصب کنیم؟ آیا حتما باید از قاب‌های مختلف استفاده کنیم؟ قانون اول این است که بر ترس خود غلبه کنید. عکس های خود را در صندوق‌ها یا کمدها برای سال‌های سال رها نکنید، در حالی که دیوارهای خانه شما خالی هستند. کافی است دست به کار شروع و فرانید انجام این کار را آغاز کنید. این کار آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست و با چند دستورالعمل ساده می‌توانید تابلوهای هنری خود را مانند گالری‌ها بر روی دیوار خانه خود نصب کنید.

1. کار را ساده بگیرید.

انتخاب قاب و پاسپارتو را خیلی سخت نگیرید. سعی کنید رنگ این دو بخش از کار را از رنگ‌هایی استفاده کنید که ترکیب آن‌ها همیشه موفق و چشم‌گیر بوده است:‌ پاسپارتوهای سفید و قاب‌های سیاه. در این حالت همه قاب‌های شما دارای ظاهری یکسان و یکدست می‌شوند و نگرانی شما از نتیجه نهایی کاهش می‌یابد.

اگر می‌خواهید یک فضای خنثی و بی‌حال را در خانه خود تبدیل به فضایی شاد و سرزنده کنید، سعی کنید قاب‌هایی با رنگ‌هایی متنوع ولی هماهنگ انتخاب کنید.

2. قاب‌ها و تابلوها را در خط دید نصب کنید.

اکثر گالری‌های هنری تابلوهای خود را در یک خط دید میانگین که حدود 147 سانتی‌متر است نصب می‌کنند. مرکز اثر هنری، نه لبه بالایی آن، باید در این ارتفاع قرار گیرد. این مسئله نیاز به کمی محاسبات ریاضی دارد:‌ فاصله بین سیم پشت قاب با لبه بالایی آن را محاسبه کنید و سپس ارتفاع قاب را حساب کنید و آن را تقسیم بر دو کنید. 147 سانتی‌متر را بر روی دیوار مشخص کنید، به این عدد نصف ارتفاع تابلو را اضافه کنید و از مجموع آن فاصله بین سیم پشت قاب با لبه بالایی قاب را تفریق کنید. عدد به دست آمده ارتفاعی را نشان می‌دهد که میخ را باید در آن بکوبید.

دستورالعملی که در بالا به آن اشاره شد را نیز می‌توان برای ایجاد یک تاقچه بزرگ بر روی دیوار و سپس قرار دادن آثار هنری را بر روی آن نیز به کار گرفت.

البته در مورد شیوه چیدمان سالنی یا شبکه‌ای آثار هنری بهتر است تعدادی قاب مشخص را طبق دستورالعمل بالا بر روی دیوار نصب کنید و سپس دیگر قاب‌ها را در بالا و پایین این قاب‌های مرکزی آویزان کنید.

اگر قرار است آثار هنری در فضای بالای یک کاناپه نصب شوند حتما باید قاب‌ها را با کاناپه تنظیم کنید تا یک فضای خالی میان این عناصر ایجاد نشود. وجود فضای خالی بین قاب‌ها و کاناپه جلوه‌ای ناخوشایند و زشت در فضا ایجاد می‌کند.

البته ارتفاع قاب‌ها را بر روی دیوار باید بر اساس قد ساکنان خانه نیز تنظیم کنید. در اتاق کودک خود سعی کنید قاب‌ها را در ارتفاع کم‌تری نصب کنید تا با خط دید او هماهنگ شود.

اگر از یک فضای خانه خود بیش‌تر برای نشستن استفاده می‌کنید بهتر است تابلو را در ارتفاعی پایین‌تر نصب کنید تا با خط دید افراد در حالت نشسته هماهنگ شود.

3. آثار هنری را به صورت شبکه‌ای نصب کنید.

اگر تعدادی قاب را می‌خواهید در کنار هم روی دیوار نصب کنید بهترین راه این است که آن‌ها را به گونه‌ای در کنار هم قرار دهید تا هم کلیت آن‌ها در فضا به چشم بیاید و هم تک‌تک آن‌ها به خوبی دیده شوند. یک شبکه متقارن نیاز به زمان و محاسبات ریاضی بیش‌تری دارد.

4. از سبک چیدمان سالنی استفاده کنید.

چیدمان سالنی تابلوها در دکوراسیون منزل

از بزرگ‌ترین اثر هنری شروع کنید. آن را در مرکز و یا نزدیک مرکز نصب کنید و سپس بقیه آثار هنری را به گونه‌ای در کنار تابلوی مرکزی نصب کنید که به چشم بیایند. بهتر است پیش از نصب تابلوها، آن‌ها را بر روی زمین بچینید تا با تغییر دادن آن‌ها بتوانید به بهترین چیدمان ممکن برسید. هم‌چنین می‌توانید کاغذهایی را به اندازه‌ تابلوها ببُرید و ابتدا آن‌ها را روی دیوار نصب کنید. پس از این‌که به چیدمان مورد نظر رسیدید سپس تابلوها را سر جای خود آویزان کنید.

اگر هیچ‌کدام از تابلوها نسبت به بقیه آن‌ها بزرگ‌تر نیست بهتر است اثر هنری را در مرکز قرار دهید که دارای رنگ‌ و یا قاب تیره‌تری است.

قاب‌های خالی (قابی که هیچ اثر هنری داخل آن نصب نشده است) نیز در سبک سالنی جلوه زیبایی پیدا می‌کنند. تعدادی قاب را در یک دسته‌دوم فروشی یا جمعه بازار پیدا کنید، آن‌ها را تعمیر کرده و بعد رنگ کنید، و در نهایت آن‌ها را بر روی دیوار نصب کنید.

5. یک تاثیر واحد در فضا ایجاد کنید.

اگر یک قاب پرتزئین و زیبا دارید آن را به تنهایی بر روی دیوار نصب کنید و هیچ تابلوی دیگری را در کنار آن قرار ندهید. در این شیوه استفاده از قاب‌های ضخیم‌تر و بزرگ‌تر نتیجه بهتری در پی دارد.

6. به فضای بیرون قاب هم فکر کنید.

اشیای تزئینی مانند روبان‌ها و یا سیم‌های ترئینی مخصوص نصب تابلو به اثر هنری شما شخصیت می‌دهند و آن‌ها را از حالت سنتی خارج می‌کنند. این شیوه بسیار مناسب چیدمان‌های مدرن و معاصر است.

تخته شاسی‌ها قاب بسیار خوبی برای نصب کردن نقاشی‌های کودکان است. خوبی تخته شاسی این است که می‌توان اثر هنری داخل آن را به راحتی تعویض کرد.

چنین ترکیب‌بندی هنری ممکن است قدرت و زیبایی تابلوهای هنری را نداشته باشد، اما بسیار خلاقانه است و در برخی از فضاهای خاص به چشم می‌آید. 

مطالب بیشتر:

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 22243 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 22 فروردین 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
 پرده امپرور  پرده امپرور
3 نمونه کار

تلفن: 02122270900
مبلمان فضای باز دکورز مبلمان فضای باز دکورز
6 نمونه کار

تلفن: 02632541301
سازه تزئین سازه تزئین
21 نمونه کار

تلفن: 09351395773
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173