۲۲ آبان ۹۶

معماران ترفندهای زیادی برای آوردن گل ها به داخل فضاهای مختلف خانه دارند. یکی از پیشنهاد های معروفشان استفاده از پارچه هایی با طرح های گلدار است. این طرح ها می توانند کاملا انتزاعی باشند؛ یا کاملا طبیعی. استفاده از کاغذهای دیواری سه بعدی هم که امروزه بسیار باب میل همگان شده است. این نوع کاغذ دیواری ها در یک لحظه شما را به دنیای خیال می برد، اما چیدانه پیشنهاد بهتری دارد! در این مطلب، می خواهم به شما آموزش بدهم که چطور از گل های طبیعی استفاده کنید و خانه خود را به بهشتی خوش عطر و بو تبدیل کنید!

گل آرایی نشیمن

گل های مصنوعی را کنار بگذارید!

گل های تازه را در تمام فصول می توانید تهیه کنید. این گل ها شادابی بیش تری را به خانه شما هدیه می کنند. در فصل های سرد سال پیچیدن عطر گل ها در خانه بسیار لذت بخش تر است؛ در حالی که شما خسته از یک روز سرد به خانه برمی گردید شرط می بندم بوی گل های تازه شما را سرمست می کنند. این ها دلایل خوبی هستند برای اینکه گل های مصنوعی بی روح را کنار بگذارید!

استفاده از گل های تازه در نشیمن

روی همه میزها گل بگذارید!

تعداد گل ها و نوع گل هایی که خریداری می کنید، مهم هستند. رنگ گل ها بهتر است متناسب فصل باشد یا یک رنگ متضاد دکوراسیونتان باشد تا بیش تر به چشم بیایند. پس کمی کارتان سخت تر شد! اینکه برای کدام میزتان گل تهیه می کنید بسیار مهم است. تأثیری که هر میز در دکوراسیون منزل شما دارد متفاوت است پس همچنان با چیدانه همراه باشید.

گل آرایی نشیمن

گل آرایی میز اصلی نشیمن:

بزرگ ترین میز که معمولا میز وسط مبل هاست، به عنوان میز اصلی در نشیمن محسوب می شود. حتما متوجه شده اید که اکسسوری روی این میز بسیار مورد توجه قرار می گیرد پس گل هایی که روی این میز قرار می گیرند باید حساب شده تر خریداری شوند. گلدان بزرگی تهیه کنید چون باید بیش تر از پنج شاخه گل خریداری کنید و از نظر رنگ بهتر است رنگ متضاد یا هارمونیک دکوراسیونتان را استفاده کنید. به طور مثال اگر مبلمانتان آبی است از گل هایی به رنگ نارنجی استفاده کنید یا نارنجی و زرد. 

استفاده از گل های تازه روی میز عسلی

چیدن گل روی میزهای عسلی:

محدودیتتان برای میزهای عسلی کم تر است. گلدان های کوتاه قد و کوچک را انتخاب کنید. سه شاخه هم مناسب است؛ حتی می توانید اگر در فصل بهار به کوه می روید گل های کوهی را جمع کنید و در یک گلدان کوچک روی میز قهوه خوریتان بچینید. اما در فصل پاییز که این امکان را ندارید می توانید از گل های ارزان قیمت و کوچک گل فروشی ها نیز استفاده کنید. 

گل های تازه برای تزیین نشیمن در کریسمس

به غیر از میزها، گل ها را کجا بگذاریم؟

گاهی اوقات یک گل آرایی ساده حال دلتان را خوب می کند و نمی خواهید خیلی شلوغش کنید، به همین خاطر به دنبال یک گوشه دنج برای گل آرایی هستید. همچنین گاهی اوقات مهمان دارید و یا در حال آماده سازی منزل برای جشن خاصی هستید که نیاز دارید نقاط بیش تری را گل آرایی کنید اما نمی دانید کجا را انتخاب کنید، بهتر است از نقاط زیر استفاده کنید:

استفاده از گل های تازه روی شومینه

گلدان گل بالای شومینه:

شومینه در نشیمن یکی از نقاط کانونی خانه محسوب می شود. درواقع نقطه کانونی قسمتی از خانه است که در دید اول بیشتر جلب توجه می کند. اگر بالای شومینه فضایی مانند طاقچه دارید می توانید گلدانی بلند قامت تهیه کنید. ترجیحا شفاف باشد و با گل هایی بلند آن را بیارایید. این کار از نظر فنگ شویی هم تایید شده است. آب انرژی سرکش آتش را تعدیل می کند.
برای آشنایی بیش تر با اصول استفاده از  فنگ شویی در منزلتان مطالب زیر را در چیدانه مطالعه کنید!

گل آرایی پیشخوان آشپزخانه

گل آرایی پیشخوان آشپزخانه:

اگر برای روی اوپن می خواهید گل تهیه کنید بهتر است از گلدان های کوتاه قد سه تایی استفاده کنید یا چهار تایی. صرف صبحانه با این گل های زیبا ، صبح دلگیر و ابری پاییزیتان را به یک صبح دل انگیز تبدیل می کند . سعی کنید رنگ های شاد مانند قرمز و زرد برای این قسمت تهیه کنید تا به اندازه کافی انرژی مثبت دریافت کنید.

گل آرایی نشیمن

عمر گل هایتان را افزایش دهید!

وقتی استفاده از گل های طبیعی را پیشنهاد می دهیم اکثرا با آن مخالفت می کنند و می گویند این گل ها بسیار دوست داشتنی هستند اما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیستند. قبول دارم این گل ها تا ابد عمر نمی کنند به همین خاطر صنعت تولید گل های مصنوعی رونق گرفته است. اما اگر راهی باشد که عمر گل ها را تا یک هفته یا ده روز افزایش دهد چطور؟ برای افزایش طول عمر گل هایتان نکات زیر را رعایت گنید:

  • گلدان مورد نظر را حتما بشویید. اشتباهی که خیلی ها مرتکب می شوند گذاشتن گل ها در گلدان های خاک گرفته است. شست وشو باعث از بین بردن باکتری ها و جانوران میکروسکوپی می شود.
  • ساقه گل ها را با یک چاقوی تیز به صورت ۴۵ درجه ببرید.
  • گل ها را ابتدا در آب گرم بگذارید. مولکول های آب گرم سریع تر از ساقه گیاه بالا می روند و گیاه رطوبت کم تری از دست می دهد. منظورم آب جوش نیست . آب با دمای ۲۲ درجه خوبست.
  • مطابق با اندازه گلدان گل تهیه کنید. گل ها نباید به صورت فشرده در گلدان جای دهید. گلدان هایی با دهنه پهن بهترین گزینه هستند.
  • هر روز آب گلدان را عوض کنید و گلدان را بشویید.

اگر قصد گل آرایی منزلتان را دارید و دنبال یک گلدان خاص می گردید سری به محبوب ترین گلدان ها در چیدانه بزنید:

گلدان بتنی هندسی کوچک

گلدان بتنی هندسی کوچک

۴۹,۵۰۰تومان
گلدان بلوری طرح بطری

گلدان بلوری طرح بطری

۱۵,۰۰۰تومان
گلدان تزیینی پایا آذین

گلدان تزیینی پایا آذین

قیمت نامشخص

لوازم دکوراتیو

گلدان دکوری ایکیا

قیمت نامشخص
گلدان گل ارکیده

گلدان گل ارکیده

۵۰,۰۰۰تومان
گلدان آکوآپات سون گرین

گلدان آکوآپات سون گرین

۲۵,۰۰۰تومان

گلدان هوشمند

گلدان هوشمند

قیمت نامشخص
گلدان دکوری گلدن دیزاین

گلدان دکوری گلدن دیزاین

قیمت نامشخص
تصویر گلدان سفالی

گلدان سفالی

قیمت نامشخص

گلدان آکواریوم

گلدان آکواریوم

قیمت نامشخص
گلدان بتنی مکعبی اکتامان

گلدان بتنی مکعبی اکتامان

۶۵,۰۰۰تومان
گلدان چوبی اسپیدار

گلدان چوبی اسپیدار

۳۰,۰۰۰تومان

گلدان مشکی طرح آریانا IVV مدیسه

گلدان مشکی

۲۱۵,۰۰۰تومان
گلدان دکوری

گلدان دکوری

۸۵,۰۰۰تومان
گلدان رومیزی

گلدان رومیزی

۷۳,۰۰۰تومان

نویسنده: فاطمه مرای | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید