۱۹ بهمن ۹۶

این روزها بخش مشاوره منزل حال و هوای عید به خودش گرفته است. همه در حال تکاپو برای داشتن یک دکوراسیون تازه و جدید هستند. این ماه بیشترین سوالی که شما عزیزان در مشاوره مطرح کرده اید در مورد تغییر دکوراسیون یا تغییر چیدمان وسایل منزل می باشد. تا انتهای این مطلب با ما در چیدانه همراه باشید پر تکرار ترین سوالات شما را به بحث خواهیم گذاشت!

دغدغه شما در این ماه: تغییر دکوراسیون آپارتمان های اجاره ای برای عید

این مسئله را خیلی از شما دوستان مطرح کردید و نمی دانستید چطور به دکوراسیون آپارتمان خود جان ببخشید. لوازم هرچقدر هم نو و شیک باشند بازهم تحت تاثیر کالبد محیط قرار می گیرند، پس کمی تغییر بد نیست! منزل یا آپارتمان اجاره ای خود را دست کم نگیرید! قرار است حداقل یک سال خود را در این آپارتمان استیجاری بگذرانید. البته اگر قرار نباشد قرار داد را هر سال تمدید نمایید. نمی گویم برای تغییر دکوراسیون ولخرجی کنید اما می توانید با وسایل قابل حمل این تغییرات را انجام دهید برای مثال به جای اینکه از کاغذ دیواری استفاده کنید از یک تابلو نقاشی استفاده کنید. رنگ ها را از دریچه هنر وارد منزلتان کنید!

اگر علاقه مند به وارد کردن رنگ با وسایل قابل حمل شده اید بهتر است مطب تابلو دیواری جدید، هنر را به دکوراسیون منزل بیاورید! و تزیین دیوار با تابلو، ایده های خلاقانه در ۴ خانه ایرانی! را مطالعه کنید.

تابلو دکوری

تابلو دکوری

۱۰۰,۰۰۰تومان
تابلو فانتزی

تابلو فانتزی

قیمت نامشخص
تابلو درخت

تابلو درخت

۹۵,۰۰۰تومان

تابلو 100 در 70

تابلو ۱۰۰ در ۷۰

۲۵۰,۰۰۰تومان
تابلو فیوز گلس طرح برگ

تابلو فیوزگلس طرح برگ

۱۰۰,۰۰۰تومان
تابلو نقاشی دکوراتیو

تابلو نقاشی دکوراتیو

۴۰۰,۰۰۰تومان

سوالات پرتکرار شما در مورد چیدمان وسایل منزل برای عید

۱-یکی از دیوارهای نشیمنمان کج است. به همین علت مجبور شدم مبلمانم را کج بچینم؛ ولی اصلا خوب به نظر نمی رسد. راهکار شما چیست؟

وقتی یک دیوار در فضای اصلی مانند نشیمن قناص است یا انحراف دارد باید سعی کنید تا این نقص را بپوشانید، نه اینکه چیدمانتان را با آن هماهنگ کنید. از یک ام دی اف کار بخواهید تا با صفحه های ام دی اف انحراف را برایتان بپوشاند و در قسمت کنج که عمق مناسبی برای یک دکوری یا قفسه دارید را طبقه بندی کنید. با این کار هم نقص نشیمنتان را می پپوشانید و هم چیدمان مبلمانتان اصلاح میشود ضمنا صاحب یک کتابخانه یا دکوری هم می شوید!

۲-در حال نقل مکان به منزل کوچک تری هستیم. با وسایلم مشکل دارم خیلی پر حجم هستند و نمی توانیم در حال حاضر وسایل را تعویض کنیم. حسابی گیج شده ام کمکم کنید!

استرس و اضطراب شما بیش تر به خاطر نزدیک شدن عید است. می خواهید تمام دل مشغولی های قبل از عید در مورد چیدمان حل شود. راه حلی که همیشه در مورد جا شدن یا نشدن وسایل چه قبل از خرید و چه هنگام نقل مکان به همه پیشنهاد می کنم استفاده از متر است. یک اندازه گیری دقیق می تواند تکلیفتان را روشن کند که کدام وسایل را با خود ببرید و کدام یک را نبرید! اگر در منزل جدید جای دو دست مبلمان را ندارید بهتر است آن ستی که مستهلک تر شده را بفروشید یا کاناپه بزرگ تر را بفروشید و مبل های تک نفره اش را با خود ببرید. می توانید این تک نفره ها را دور یک میز به صورت گرد بچینید.

مبلمان ال

مبلمان ال

قیمت نامشخص

۳-در آپارتمان کوچکی زندگی می کنیم. مبلمان نشیمنمان ال هست و از نحوه چیدمان مبل ها خسته شده ام راهی برای تنوع در چیدمان مبلمان های ال شکلم پیشنهاد کنید.

مبلمان های ال شکل بسیار کاربردی هستند ولی اگر عاشق تنوع باشید بعد از مدتی این چیدمان منظم برایتان خسته کننده می شود. در شکل چیدمان مبلمان های ال شکل نمی توانید تغییری ایجاد کنید اما می توانید یک یا دو صندلی با رنگ متضادشان به آن ها اضافه کنید. صندلی ها را روبه روی مبلمان بگذارید. اگر دکوراسیون خاکستری دارید از رنگ های تند و شادی مانند زرد استفاده کنید!

در مطلب مشاوره ماه قبل با عنوان" رنگ های خنثی در دکوراسیون، چگونه از بی حالی نجاتشان دهیم؟ " به طور کامل در مورد ایجاد تنوع در دکوراسیون ها با رنگ خنثی صحبت کردیم. اگر تا الان موفق به مطالعه آن نشده اید بهتر است هم اکنون بخوانید!

صندلی

صندلی

قیمت نامشخص
صندلی چوبی

صندلی چوبی

قیمت نامشخص
صندلی wave

صندلی wave

قیمت نامشخص

تک مبل نشیمن

تک مبل نشیمن

قیمت نامشخص
مبل راحتی ماریو / ساهه

مبل راحتی ماریو

قیمت نامشخص
مبل تک

مبل تک

قیمت نامشخص

۴- نشیمن و پذیرای ما خیلی بزرگ است. آیا چیدن مبلمان به صورت طولی به طوری که رو به روی هم نباشند اشکال دارد؟

برای پر کردن فضای خالی نشیمن یا پذیرایی نباید از یک چیدمان اشتباه استفاده کنیم. مبلمان شما باید مسیر گفتگو بین افراد را ایجاد کنند و طوری چیده شوند که افراد رو به روی هم قرار بگیرند. بهتر است برای پر کردن فضای خالی نشیمن یا پذیرایی از یک کنسول و آینه و یا دو مبلمان تک به همراه یک میز بینشان استفاده کنید.

کنسول

کنسول

قیمت نامشخص
کنسول

کنسول

قیمت نامشخص
کنسول مدل آرتیمیس

کنسول مدل آرتیمیس

قیمت نامشخص

کنسول

کنسول

قیمت نامشخص
کنسول و آینه

کنسول و آینه

قیمت نامشخص
آیینه و کنسول

آیینه و کنسول

۲,۸۵۰تومان

اگر شما هم ایده ای برای تغییر چیدمان نشیمن یا تغییر دکوراسیون برای عید دارید در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید و در این بحث شرکت کنید! همچنین روزهای فرد می توانید از طریق تلگرام  ۰۹۳۶۱۸۱۰۹۱۶ سوالاتتان را از کارشناسان ما در بخش مشاوره مجله منزل بپرسید. برای اطلاع از جدیدترین مطالب روز دکوراسیون اشتراک مجله منزل را تهیه کنید و در کانال چیدانه به ما بپپیوندید!


نویسنده و مشاور : فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎