تبلیغات
نیلپر F ساقدوش F
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

24 آذر 1394

قناسی ساختمان را با طراحی دکوراسیون خلاقانه بپوشانید!

ترفند های دکوراسیون: در برخی از خانه ها دیوار ها یا سقف های کج که گاهی گوشه های قناس و غیر قابل استفاده ایجاد می کنند، وجود دارند. این یکی از چالش ها در طراحی داخلی و چیدمان مبلمان در چنین خانه هایی است که اگر نیک بنگریم، نه تنها مزاحم نیستند بلکه می توانند قوه ی خلاقیت ما را اندکی غلغلک دهند و منجر به خلق فضاهایی منحصر به فرد در دکوراسیون داخلی منزل شوند. یک طراح یا حتی خود شما با ایده های متنوع و نوآورانه ای می توانید زشتی این قناسی ها را به زیبایی خانه تان تبدیل کنید. چیدانه هم چند پیشنهاد کوچک برای شما دارد که امیدواریم مورد توجهتان قرار بگیرد. پس با ما همراه باشید...

1. طراحی فضای بازی و اتاق کودک در گوشه های قناس ساختمان

اگر سقف کج یا گوشه های سرگیر و قناس دارید، بهترین استفاده از چنین فضایی می تواند اتاق کودک یا فضای بازی او باشد. کودک به دلیل ابعاد کوچک تر در چنین فضاهایی دچار مشکل نمی شود. علاوه بر آن، کودک از بودن در این فضاهای غیرمعمولی که حس کنجکاوی او را بر می انگیزند بیشتر لذت می برد.

تهیه ی مبلمان متناسب با فضا و ابعاد کودک، هم زشتی قناسی ها را می پوشاند و هم فضای کافی برای وسایل کودک شما فراهم می کند.

اگر فضا به اندازه ای نیست که بتواند اتاق کودک باشد، می تواند تنها محلی برای نگهداری وسایل او باشد.

2. گوشه های قناس ساختمان، مکانی برای قفسه و کمد و کتابخانه

یکی دیگر از بهترین کاربری های فضاهای قناس در منزل، تبدیل آن فضا به کمد دیواری، قفسه، شلف یا کتابخانه است.

شما به راحتی می توانید با با اندازه گیری و برش چوب یا مصالح دیگر طبق ابعاد آن فضا، آنجا را به قفسه ای باز یا کمدی بسته تبدیل کنید.

3. طراحی فضای کار در قناسی ساختمان

به فضایی آرام و دنج برای انجام کار های تان نیاز دارید؟ قناسی های ساختمان می توانند چنین فضایی را برای شما فراهم آورند. فقط کافی است کمی سلیقه به خرج دهید و میز و قفسه ی مناسب برای این فضا را تهیه کرده یا سفارش ساخت بدهید.

گاهی هم به کار زیادی نیاز نیست، یک صفحه ی متصل به دیوار و یک صندلی با اندکی تزیینات خلاقانه!

4. از قناسی های داخل منزل تان کنج دنج بسازید!

یک فضا برای اینکه کنج دنج ما و مکان خلوت تنهایی های مان باشد، مستلزم مکانی است که دارای ویژگی های خاصی باشد؛ مثلا فرورفتگی پنجره یا زیر پله مکان های مناسبی بدین منظور هستند. گوشه های قناس نیز در این فهرست جای می گیرند و شما با اندکی خلاقیت و تهیه ی مبلمان مناسب می توانید از آن ها یک مأمن دوست داشتنی بسازید.

با ترکیب یک نشیمن دنج و قفسه ای ساده، محل دنجی برای مطالعه ی خود ایجاد کنید، حتی اگر این گوشه در راهرو و فضای تقسیم منزل تان باشد.

5. استفاده از مبلمان و لوازم خانگی در کنار سقف یا دیوار قناس

وقتی در فضاهایی مانند آشپزخانه یا نشیمن دیوار یا سقفی کج دارید، چیدمان مبلمان تان را طوری انجام دهید که برخی از قطعات در صورت امکان در آن قسمت ها قرار بگیرند. هرگز فضاهای قناس را خالی و بدون استفاده رها نکنید، زیرا زشتی آن ها بیشتر به چشم می آید.

برای مثال در آشپزخانه، سینک، اجاق گاز، یخچال و لوازم خانگی که ثابت هستند را زیر سقف های کوتاه یا گوشه های قناس قرار دهید.

6. طراحی حمام و سرویس بهداشتی در قناسی ساختمان

اگر مشغول ساختن خانه هستید و فضاهایی قناس دارید، تا جایی که امکان دارد قناسی ها را در حمام و سرویس بهداشتی بیندازید. زیرا قناسی ها در این فضاها به دلیل کوچک بودن و نوع کاربری شان، مشکلی ایجاد نمی کنند. فقط باید در نصب توالت فرنگی، روشویی، وان و شیرآلات در محل های مناسب دقت کنید.

برای مثال وان می تواند زیر سقف کج قرار گیرد یا اتاق دوش در کنار دیوار کج ایجاد شود.

7. طراحی فضاهای ویژه در قناسی ساختمان

اگر بخشی از اتاق خواب دارای دیوار یا سقفی کج است، می توانید با طراحی ویژه ی آن قسمت، هم بخش قناس را بپوشانید و هم فضایی زیبا و کاربردی خلق کنید.

مثلا به جای خریدن یک سرویس خواب معمولی، از طراحان و سازندگان کمک بگیرید و فضای تخت و کمد لباس تان را طراحی کنید و به صورت سفارشی بسازید.

8. کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی یکدست برای پوشاندن مرز سقف و دیوار

وقتی در بخش هایی از منزل تان دیوارها و سقف های کج و تکه تکه دارید، با کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی یکدست، مرزها را بپوشانید تا نامتناسب بودن آن ها کمتر حس شود.

استفاده از رنگ های تیره و کدر و یکدست برای سقف و دیوار، مرزها را بهتر می پوشاند و قناسی ساختمان را کمتر نشان می دهد.

شما هم در منزل تان قناسی دارید؟ اگر فکری به حالش نکرده اید، به بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه بروید و از متخصصان اهالی فن چیدانه و مخاطب های دیگر کمک بگیرید. اگر هم مانند این نمونه ها خلاقیتی به خرج داده اید، دکوراسیون خلاقانه خود را با ما و اهالی چیدانه به اشتراک بگذارید.

ترفند های جذاب دکوراسیونی:
کمد و قفسه ها، پارتیشن و دیوارهای جداکننده در طراحی داخلی
راه های جدید تقسیم فضا در طراحی داخلی آشپزخانه
۷ ایده برای مخفی کردن ستون ها در دکوراسیون داخلی
۱۰ راه برای افزودن فضا به دکوراسیون منزل کوچک
۷ پیشنهاد کاربردی برای فرو رفتگی های دیوار

نویسنده: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

نویسنده: فاطمه افشاریان

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

نشان کردن
  • 21593 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 24 آذر 1394

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
فرش گره فرش گره
23 نمونه کار

تلفن: 03134487201
مبلمان کارنیکا مبلمان کارنیکا
4 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۶۶۲۴۶۳۵۷
طرح تو طرح طرح تو طرح
4 نمونه کار

تلفن: 02126150585
طراحان دکور هنرمند طراحان دکور هنرمند
51 نمونه کار

تلفن: 09121450125
مبلمان دیاکو مبلمان دیاکو
12 نمونه کار

تلفن: 02176263005
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173