loading
تبلیغات
 E تامین سرمایه تمدن لابل
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

12 بهمن 1395

نقاشی گرافیتی، تزیین دیوار خانه!

ترفندهای دکوراسیون: در نوجوانی، این دوره مهم و حساس زندگی انسان که به نام‌های «دوره طلایی» یا «تولدی دیگر» معروف است،خصوصیات و اولین ویژگی‌های تمدن انسانی در این دوره شکل می گیرد. از ویژگی‌های این دوران گذار از کودکی به جوانی، ابراز وجودشان است و حال و هوای محیط شخصی‌شان دارای اهمیت ویژه‌ای است.اتاق خوابش قلمرو کوچک اوست که دکوراسیون آن نقش به سزایی در روحیه اش دارد. هنر گرافیتی یکی از ایده های جذابی است که می توان به اتاق خواب نوجوان قدم بگذارد و رنگ و رویی جذاب به آن ببخشد. به همین منظور امروز در چیدانه می خواهیم با نقاشی گرافیتی بیشتر آشنا شویم پس با ما همراه باشید.

هنر گرافیتی چیست؟

نقاشی گرافیتی چیست؟

به تصویر کردن نقش‌ها، اشکال، حرف‌ها، نشانه‌ها، نمادها، الگوها و کلمه‌ها روی دیوارها یا هر مکان عمومی‌ای که بتوان از آن به عنوان مکانی برای نوشتن، نقاشی، کنده‌کاری و خط‌کشی کردن استفاده کرد، دیوارنگاری یا نقاشی گرافیتی گفته می‌شود. برخی اوقات، این کار دربردارنده پیام‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی  ژانری کامل از بیان هنری مبتنی بر سبک نقاشی روی دیوار با رنگ‌پاش است. در ابتدا، این ایده برای نشان دادن اعتراض جوانان به سیاست‌های موجود استفاده می‌شد ولی بعدها به دلیل پیچیدگی‌های گرافیکی آن در سایر هنرهای بصری نیز دیده شد. ریشه نام گرافیتی از واژه گرافیو در زبان ایتالیایی گرفته شده که به معنای اثرگذاری سریع یا خط‌خطی است و احتمالا اصل این واژه به «گرافیر» (با قلم فلزی نوشتن) در لاتین عامیانه بازمی‌گردد.

هنر گرافیتی در دکوراسیون منزل

هنر خیابانی به نوعی از آثار هنری اطلاق می‌شود که در مقابل آثار هنری رسمی موزه‌ها، کلیساها و گالری‌ها سربرآورده است. این آثار هنری، گاهی به‌اشتباه با هنر گرافیتی برابر در نظر گرفته می‌شود اما باید دانست که گرافیتی زیرمجموعه‌ای از هنر خیابانی است.

نمود هنر گرافیتی در دکوراسیون اتاق نوجوان

نمود نقاشی گرافیتی در دکوراسیون اتاق نوجوان

جسارت طراحان داخلی یا صاحبان خانه باعث شده تا با ظرافت از گرافیکی بودن این هنر (لزوما معنای خاصی را همراه ندارد.) در  فضای خانه استفاده کرده و با همین تغییر جزئی اتمسفر فضا را هیجانی‌تر کنند. اگر طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق نوجوان‌تان از محیطی خنثی ( سفید، قهوه‌ای، خاکستری و سیاه)  برخوردار است، می‌توانید برای بر هم زدن این محیط کسل‌کننده و یکنواخت دست به کار شوید و از هنر گرافیتی در اتاق که با فضای مطالعه، کاری یا بازی‌اش ترکیب شده استفاده کنید.

اگر قصد طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را دارید، می توانید از استودیو معماری اسکیس کمک بگیرید و طراحی محیط زندگی خود را به کارشناسان آن ها بسپارید.

مبلمان و اکسسوار، آمیخته با هنر گرافیتی!

مبلمان و اکسسوار، آمیخته با نقاشی گرافیتی!

ذهن هنرمند خلاق، همیشه آزاد بوده و دست به کارهایی می‌زند که چیزی جز شگفتی به بار نمی‌آورد! این را موقعی متوجه می‌شوید که اکسسوار و مبلمان مزین شده به نقوش گرافیتی را می‌بینید. به دنبال کاور دور حباب لامپ باشید و اگر این کاورها ساده بودند، خودتان آن را نقاشی کنید. عمدتا مراکز پلاستیک‌فروشی این کاورها را دارند. انزاعی‌ وار با اسپری وسایل‌تان را خوش آب و رنگ کنید! اسپری‌های رنگ را از مراکز رنگ‌فروشی یا شهر کتاب‌ها تهیه کنید. کلماتی همچون «چگونه گرافیتی بکشیم»، «گرافیتی در ایران»، «آموزش گرافیتی»، «آموزش گرافیتی روی دیوار» و ... را در موتور جست‌ و جوگر سایت گوگل یا یاهو سرچ کرده و سبک‌ها و نتایج به‌دست آمده را دنبال کنید.

هنر گرافیتی در خانه

نقاشی گرافیتی تنها به این قسمت از خانه اختصاص ندارد؛ چراکه حضورش را در بقیه فضاهای منزل همچون آشپزخانه، نشیمن و ... نیز می‌توان یافت.

اگر شما هم از افراد خلاقی هستید که در خانه خود لوازم ساده و خلاقانه می سازید، گروه تحریریه چیدانه از بودن شما در کنار خود و نمایش ایده هایتان استقبال می کند. بدین منظور می توانید نمونه کار خود را به شماره تلگرام ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰ بفرستید.

منبع: مجله منزل | نویسنده:مرجان نراقی | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: ثمینا فراهانی

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

نشان کردن
  • 2750 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 12 بهمن 1395

مطالب مرتبط
اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
گروه طراحی شارپی
گروه طراحی شارپی
گروه طراحی شارپی

گروه طراحی شارپی

پوشش پاسیو
پوشش پاسیو
پوشش پاسیو

پوشش پاسیو

استودیو معماری آرش مدنی
استودیو معماری آرش مدنی
استودیو معماری آرش مدنی

استودیو معماری آرش مدنی

رویال گاردن
رویال گاردن
رویال گاردن

رویال گاردن

نمونه کارهای مرتبط
تزیین دیوار (افضلی)

تزیین دیوار (افضلی)

تزیین دیوار (افضلی)

صنایع چوبی آرشیوود

نقاشی دیوار منزل مسکونی

نقاشی دیوار منزل مسکونی

نقاشی دیوار منزل مسکونی

imanrezai

نقاشی دیوار داخلی

نقاشی دیوار داخلی

نقاشی دیوار داخلی

imanrezai

نقاشی دیوار

نقاشی دیوار

نقاشی دیوار

imanrezai

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کد امنیتی
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173