تبلیغات
لابل
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

10 اسفند 1392

دوخت روکش های یونانی برای کوسن

خودتان بسازید: من عاشق‌ طرح‌های یونانی روكش‌های كوسن هستم كه می‌توان از آن‌ها به تنهایی یا در تركیب با شكل‌ها و طرح‌های مختلف استفاده كرد. خوشبختانه دلیلی ندارد كه برای خریدن تعدادی روكش كوسن هزینه زیادی بپردازید؛ با تعدادی ماده بسیار ساده می‌توانید در عرض یك یا دو ساعت چنین چیزی را خودتان بسازید. با كمی وقت گذاشتن می‌توانید ظاهر كاناپه یا تخت‌خواب خود را به كلی تغییر دهید.

آیا دوست دارید امتحان كنید؟ در این مطلب به شما چگونگی ساختن روكش‌های كوسن به سبك و طرح یونانی را آموزش می‌دهیم.
 

مواد مورد نیاز:

·        یك روكش ساده كوسن. یا خودتان بسازید یا آن را بخرید. من پارچه كتانی را ترجیح می‌دهم چراكه ضخیم است، در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود، و به راحتی چروك نمی‌شود.

·        نوار چشب نقاشی، برای ایجاد خطوط راهنما برای نوار پارچه‌ای (من نوار 2.5 سانتی‌متری را روی هم قرار می‌دهیم تا ضخامت آن 3.2 سانتی‌متر شود).

·        نوار پارچه‌ای 1.5 سانتی‌متری.

·         چسب مخصوص اتو. عرض این چسب باید كوچك‌تر از نوار پارچه‌ای باشد. در غیر این صورت عرض چسب را ببرید تا با عرض نوار پارچه‌ای متناسب شود.

·        اتو

طرح بالا را با استفاده از نوار چسب نقاشی روی پارچه ایجاد كنید. شما از نوار چسب نقاشی به عنوان راهنمایی برای نوار پارچه‌ای استفاده می‌كنید.

 

خطوط سفید در این عكس به شما نشان می‌دهند كه در كجا باید نوار پارچه‌ای را وصل كنید. پیش از چسباندن نوار پارچه‌ای، آن را بر روی یك تكه پارچه دیگر امتحان كنید تا مطمئن شوید كه چسب هنگامی كه روی آن را اتو می‌كنید معلوم نمی‌شود.
 

اكنون زمان وصل كردن نوار پارچه‌ای رسیده است:

1. نوار پارچه‌ای را بازكنید و در اولین خط راهنما توقف كنید. آن را نبرید.
 

2. نوار پارچه‌ای را بر روی خود تا كنید. خط تا را با استفاده از یك اتوی داغ در جای مشخص ثابت نگه دارید.
 

3. كمی چسب پارچه در خط تا اضافه كنید.
 

4. نوار پارچه‌ای را بر روی خود تا كنید و سپس با زاویه 45 درجه آن را تا بزنید. سپس نوار پارچه‌ای را تا خط راهنمای بعدی ادامه دهید. سریعا روی آن را اتو كنید تا در جای خود ثابت بماند.
 

5. یك تكه چسب مخصوص اتو را بین پارچه و نوار پارچه‌ای قرار دهید و روی آن را اتو بكشید تا نوار پارچه‌ای بدون دوخت به پارچه بچسبد.
 

7. آن‌قدر روی نوار پارچه‌ای با اتو حركت كنید تا چسب مخصوص اتو آب شود. با برداشتن اتو از روی سطح و بالا زدن حاشیه‌ها از آب شدن چسب مطمئن شوید. البته سطح نوار پارچه‌ای را باید به قدر كافی اتو كنید تا چسب از بین نرود و فقط آب شود. این مراحل را به ترتیب ادامه دهید تا تمامی قسمت‌های علامت گذاری شده كامل شوند. 
نكته: پارچه‌ای را بین اتو و روكش كوسن قرار دهید تا از نفوذ چسب یا كثیفی به روكش جلوگیری شود.
 

وقتی كل طرح‌ها را اتو زدید و نوار چسب نقاشی را جدا كردید كار شما به پایان رسیده است. شما یك روكش كوسن زیبا را در یك یا دو ساعت و با هزینه چند دلار ایجاد كرده‌اید و روكش‌های كوسن‌ها به سریع‌ترین روش ممكن تغییر كردند و جلوه اتاق به كلی دگرگون شد.

منبع: گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 1843 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 10 اسفند 1392

مطالب مرتبط
اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
مبلمان خانگی چوب و هنر
مبلمان خانگی چوب و هنر
مبلمان خانگی چوب و هنر

مبلمان خانگی چوب و هنر

نمونه کارهای مرتبط
پروژه الهیه  طراحی و دوخت پرده ، روتختی و بالش و کوسن

پروژه الهیه طراحی و دوخت پرده ، روتختی و بالش و کوسن

پروژه الهیه  طراحی و دوخت پرده ، روتختی و بالش و کوسن

طراحی معماری و دکوراسیون دکوبیر

نقاشی روی پارچه برای کوسن

نقاشی روی پارچه برای کوسن

نقاشی روی پارچه برای کوسن

گروه هنری لیو

انواع روکش های چوبی وPVC

انواع روکش های چوبی وPVC

انواع روکش های چوبی وPVC

تولیدی صنعتی مولان

فروش ویژه پالت ورق های MDF سفید صابونی کیمیا روکش گرگان (درجه یک)

فروش ویژه پالت ورق های MDF سفید صابونی کیمیا روکش گرگان (درجه یک)

فروش ویژه پالت ورق های MDF سفید صابونی کیمیا روکش گرگان (درجه یک)

الناز کیانی

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کد امنیتی