۱۰ اسفند ۹۲

خودتان بسازید: من عاشق‌ طرح‌های یونانی روكش‌های كوسن هستم كه می‌توان از آن‌ها به تنهایی یا در تركیب با شكل‌ها و طرح‌های مختلف استفاده كرد. خوشبختانه دلیلی ندارد كه برای خریدن تعدادی روكش كوسن هزینه زیادی بپردازید؛ با تعدادی ماده بسیار ساده می‌توانید در عرض یك یا دو ساعت چنین چیزی را خودتان بسازید. با كمی وقت گذاشتن می‌توانید ظاهر كاناپه یا تخت‌خواب خود را به كلی تغییر دهید.

آیا دوست دارید امتحان كنید؟ در این مطلب به شما چگونگی ساختن روكش‌های كوسن به سبك و طرح یونانی را آموزش می‌دهیم.
 

مواد مورد نیاز:

·        یك روكش ساده كوسن. یا خودتان بسازید یا آن را بخرید. من پارچه كتانی را ترجیح می‌دهم چراكه ضخیم است، در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود، و به راحتی چروك نمی‌شود.

·        نوار چشب نقاشی، برای ایجاد خطوط راهنما برای نوار پارچه‌ای (من نوار ۲.۵ سانتی‌متری را روی هم قرار می‌دهیم تا ضخامت آن ۳.۲ سانتی‌متر شود).

·        نوار پارچه‌ای ۱.۵ سانتی‌متری.

·         چسب مخصوص اتو. عرض این چسب باید كوچك‌تر از نوار پارچه‌ای باشد. در غیر این صورت عرض چسب را ببرید تا با عرض نوار پارچه‌ای متناسب شود.

·        اتو

طرح بالا را با استفاده از نوار چسب نقاشی روی پارچه ایجاد كنید. شما از نوار چسب نقاشی به عنوان راهنمایی برای نوار پارچه‌ای استفاده می‌كنید.

 

خطوط سفید در این عكس به شما نشان می‌دهند كه در كجا باید نوار پارچه‌ای را وصل كنید. پیش از چسباندن نوار پارچه‌ای، آن را بر روی یك تكه پارچه دیگر امتحان كنید تا مطمئن شوید كه چسب هنگامی كه روی آن را اتو می‌كنید معلوم نمی‌شود.
 

اكنون زمان وصل كردن نوار پارچه‌ای رسیده است:

۱. نوار پارچه‌ای را بازكنید و در اولین خط راهنما توقف كنید. آن را نبرید.
 

۲. نوار پارچه‌ای را بر روی خود تا كنید. خط تا را با استفاده از یك اتوی داغ در جای مشخص ثابت نگه دارید.
 

۳. كمی چسب پارچه در خط تا اضافه كنید.
 

۴. نوار پارچه‌ای را بر روی خود تا كنید و سپس با زاویه ۴۵ درجه آن را تا بزنید. سپس نوار پارچه‌ای را تا خط راهنمای بعدی ادامه دهید. سریعا روی آن را اتو كنید تا در جای خود ثابت بماند.
 

۵. یك تكه چسب مخصوص اتو را بین پارچه و نوار پارچه‌ای قرار دهید و روی آن را اتو بكشید تا نوار پارچه‌ای بدون دوخت به پارچه بچسبد.
 

۷. آن‌قدر روی نوار پارچه‌ای با اتو حركت كنید تا چسب مخصوص اتو آب شود. با برداشتن اتو از روی سطح و بالا زدن حاشیه‌ها از آب شدن چسب مطمئن شوید. البته سطح نوار پارچه‌ای را باید به قدر كافی اتو كنید تا چسب از بین نرود و فقط آب شود. این مراحل را به ترتیب ادامه دهید تا تمامی قسمت‌های علامت گذاری شده كامل شوند. 
نكته: پارچه‌ای را بین اتو و روكش كوسن قرار دهید تا از نفوذ چسب یا كثیفی به روكش جلوگیری شود.
 

وقتی كل طرح‌ها را اتو زدید و نوار چسب نقاشی را جدا كردید كار شما به پایان رسیده است. شما یك روكش كوسن زیبا را در یك یا دو ساعت و با هزینه چند دلار ایجاد كرده‌اید و روكش‌های كوسن‌ها به سریع‌ترین روش ممكن تغییر كردند و جلوه اتاق به كلی دگرگون شد.

منبع: گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

۱۷۸۶ بازدید

دیدگاه‌ها

تصویر mahsaasalehi000
mahsaasalehi000
مطلب کاربردی بود،لطفا باز هم از این مطالب بذارید
تصویر bass_mahsa
bass_mahsa
منم با مهسا موافقم. مطالب این چنین خیلی خوبن و کلی چیز به آدم یاد میدن. ممنون از سایت خوبتون

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎